Close

Psikolojik Destek Birimi

Psikolojik Destek Birimi, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi öğrencilerinin ve çalışanlarının bireysel, sosyal ve akademik gelişimlerine yardımcı olmayı, üniversite ve yurt yaşamına uyumlarını kolaylaştırmayı ve onlara bu konularda gerekli becerileri kazandırmayı amaçlamaktadır. Üniversitemiz öğrenci ve çalışanları, birimimizden karşılaştıkları kişisel ve ilişkisel sorunlar, kaygı, depresyon, aile ve sosyal ilişkiler, akademik ve iş performansı ile ilgili kaygılar, zorluklar, uyum ve adaptasyon problemleri vb. konularla ilgili destek alabilirler.

Bu amaç doğrultusunda birimimiz, bireysel görüşmeler yapar, bireysel, sosyal ve akademik becerileri geliştirmeye destek olur, karşılaşılan veya karşılaşabilecek sorunların üstesinden daha kolay gelinmesine yardımcı olur. Yaşanılan sıkıntıların daha iyi anlaşılmasına ve kişinin kendini tanımasına destek olur.

Görüşmeler yaklaşık 45 dakika sürer. Görüşmelerin zamanına, sıklığına ve kaç hafta süreceğine danışanla birlikte karar verilir. Görüşmelerde GİZLİLİK İLKESİ esastır. Paylaşılan her tür bilgi ve paylaşım, danışanların izni olmadan kesinlikle başka bir kişi ve/veya kurumla paylaşılmaz. Ancak danışanların veya bir başkasının zarar görme ihtimali durumunda bu bilgiler danışanın bilgisi dahilinde üçücü kişilerle paylaşılabilir.

Çalışma Sistemi

Psikolojik Destek Birimi, acil durumlar dışında randevu sistemi ile çalışır.

Randevu almak için psikolojikdestek@kemerburgaz.edu.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Birimimizde tam zamanlı uzman klinik psikologlarımız görev yapmaktadır. Uzmanlarımızın iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir:

Klinik Psk. Gizem BODUR Tel: 0212 6040100 Dahili: 2223 (A Blok 0. kat 4 nolu oda)

e-posta: gizem.bodur@kemerburgaz.edu.tr

Klinik Psk. Elif ÇOLAKOĞLU Tel: 0212 6040100 Dahili: 2211 (A Blok 0. kat 7 nolu oda)

e-posta: elif.colakoglu@kemerburgaz.edu.tr