Close

Engelsiz İKBU Birimi

Engelsiz İKBU Birimi

Engelsiz İKBU Birimi üniversitemizde eğitim görmeye hak kazanan engelli öğrencilerimizin akademik, idari, fiziksel, psikolojik ve sosyal ihtiyaçlarını tespit edip bu ihtiyaçlarının giderilmesine yönelik çalışmalarda bulunan bir birimdir. Birimimizce engelli öğrencilerimize yönelik üniversite içinde yapılacak düzenlemeler tespit edilir ve buna yönelik girişimlerde bulunulur. Bu düzenlemeler fiziki koşullar, akademik uygulamalar, sosyal etkinlikler gibi çeşitli alanlarda engelli öğrencilerin erişilebilirliklerinin arttırılmasına yöneliktir. Engelsiz İKBU Birimi’nin hedefi üniversitemizde tüm öğrencilere sunulan imkanlara erişimde fırsat eşitliğinin sağlanmasıdır.

Birimin hizmetlerinden yararlanmak için “Engelsiz İKBU Birimi Öğrenci Başvuru Formu”nu doldurmanız gerekmektedir. Başvuru Formu için tıklayınız.

Birimin tüm çalışmaları Engelsiz İKBU Yönergesi’ne istinaden yürütülmektedir. Engelsiz İKBU Yönergesi için tıklayınız.

 Engelsiz İKBU Birimi Ekibi

Engelsiz İKBU Birimi ilgili rektör yardımcısının başkanlığında görev yapar. Komisyonda Fakülte/Enstitü/Yüksekokul Koordinatörleri, Sağlık Kültür ve Spor (SKS) Daire Başkanı, Öğrenci Konseyi SKS Temsilcisi, Psikolojik Destek Biriminden bir Psikolog ve Yapı İşleri Daire Başkanı yer almaktadır.

 Her türlü soru, görüş ve önerileriniz için  aşağıda belirtilen adreslere  e-posta gönderebilirsiniz.

engelsizikbu@kemerburgaz.edu.tr

tolga.yazici@kemerburgaz.edu.tr

 

 

ENGELSİZ İKBU BİRİMİ YÖNERGESİ