Close

HAKKIMIZDA

Duyurular

IKBU Yabancı Diller Yüksekokulu Modern Diller Bölümünde görevli Okt. Deniz Emrah BAYKAL, 15-16 Mart 2017 tarihlerinde ABD Harvard Üniversitesi’nde düzenlenen Contemporary Issues Summit-2017 Konferansına “Pharmacy Students’ Perception of Communication Skills Course” başlıklı sözlü sunumu ile katılmıştır. Hocamız çalışmasında, IKBU Yabancı Diller Yüksekokulu ve Eczacılık Fakültesi’nce ortaklaşa yürütülmekte olan “Sağlık Bilimlerinde Sözlü İletişim Becerileri” dersi kapsamında, 2015 ve 2016 Bahar akademik yıllarında eğitim alan öğrencilerin dersin dil becerileri, kariyer beklentileri ve farklı değerlendirme uygulamaları gibi boyutlarına yönelik algılarını değerlendirmiştir. İlgili sunum için: https://www.youtube.com/watch?v=G0aMYQF7iLY      

DENKLİK BELGESİNİ HALEN TESLİM ETMEMİŞ OLANLAR:

Denklik Belgesi başvurusu için, 20.04.2016, (Perşembe, 20 Nisan) tarihinde saat 09:30’da üniversitemiz Mahmutbey Kampüsünden bir servis öğrencileri İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğüne götürecektir. Bu başvuru için gerekli belgeleri aşağıda bulabilirsiniz.
1. Doldurulmuş Başvuru Formu 
2. Pasaportun aslı
3. Pasaport Fotokopileri: Resimli Kimlik Bilgilerinin Bulunduğu Sayfa, Giriş Çıkış Mühürlerini İçeren Sayfa, Türkiye’ye Giriş Yaptığınız Vizenin Bulunduğu Sayfa (eğer mevcutsa)
4. Lise Diplomanızın aslı (veya noter onaylı örneği)
5. Lise Transkriptiniz aslı (veya noter onaylı örneği)
6. İkamet Belgeniz – eğer yoksa Kabul Mektubunuzu getirmeniz ZORUNLUDUR.
7. Öğrenci Belgesi
8. Plastik Dosya 
Sultanahmet İl Milli Eğitim’deki Denklik Ofisi’ne gitmeden, Uluslararası Ofis’e uğrayabilir; evraklarınızı kontrol ettirebilirsiniz.
Mayıs ayı içinde YÖK kontrolleri başlayacağından
İlginiz için teşekkürler,
Uluslararası Ofis

Yenilenebilir enerji farkındalığını artırmak için başlattığımız yarışmamıza katılım çığ gibi arttı ve kampanyamıza 864 fotoğraf katıldı. 
Bizim için her biri kahraman olan katılımcılarımıza kampanyamıza destek verdikleri için teşekkür ederiz. 
 
KAZANANLAR*(Instagram Kullanıcı Adları)
 • pembeturkuaz
 • mhtck1
 • ozgurceseyler
 • mirimdemir
 • 35mehmets
 • dgnzzz
 • fatosgktrk
 • nrcn_kesici
 • oztrkonr16
 • kalmazgezgin
   

*Kazananlarla instagram hesapları üzerinden iletişim kurulacaktır. Geri dönüş sağlanamazsa yedek kazanan liste üzerinden ilerlenecektir. Soru ve iletişim için sosyal@kemerburgaz.edu.tr adresine mail atabilirsiniz.

 

Üniversitemiz Hukuk Fakültesi’nde 03.04.2017 tarihinde Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Çağrı Erhan’ın da katılımı ile,  Kurucu Dekan  Prof. Dr. Şükran Şıpka, dekanlık görevini  Prof. Dr. İsmail Kayar’a devretti.

Hukuk Fakültesi dekanlık makamında gerçekleşen devir teslim töreninde Rektörümüz Prof. Dr. Çağrı Erhan,  Hukuk Fakültesi Kurucu Dekanı Prof. Dr. Şükran Şıpka’ya bugüne kadar yaptığı katkıları için teşekkür etti  ve kendisine plaket takdim etti. 

Sayın  Prof. Dr. Çağrı Erhan, Hukuk Fakültesine dekan olarak atanan Sayın  Prof. Dr. İsmail Kayar’a da  yeni görevinde başarılar diledi.

11. hafta içerisinde (10-14 Nisan 2017) uygulanacak olan Reaction Essay ödevi için bazı sınıfların yerleri, sınıf mevcutları sebebiyle değişecektir. Değişiklikleri görebileceğiniz ilgili listeyi tarih ve saat aralığıyla birlikte ekte görebilirsiniz.

ENG 102 11 HAFTA_REACTION ESSAY SINIF DEĞİŞİKLİĞİ.pdf

Sevgili Öğrencimiz,
Türkiye Yükseköğretim Kurulu’nun aldığı karar uyarınca bütün uluslararası öğrencilerin kayıtlarını tamamlayabilmesi için Denklik Belgelerini üniversiteye teslim etmeleri zorunludur.

Denklik Belgesini Öğrenci İşleri birimimize teslim etmemiş öğrencilerimize üzülerek bildirmek isteriz ki eğer Denklik Belgenizi 28.04.2016 (28th of April) tarihine kadar teslim etmezseniz üniversitemizdeki mevcut kaydınız silinecek ve İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi’nde öğrenci statünüzü kaybedeceksiniz.

Denklik belgesinin son teslim tarihi ile ilgili herhangi bir uzatma yapılmayacağını bildirir, konuya azami özen göstermenizi önemle rica ederiz.

İlginiz için teşekkürler,
Uluslararası Ofis

Hazırlık programı modül  3 final sonuçları ekte yer almaktadır. Notunu öğrenmek ve kağıdını görmek isteyen öğrencilerimiz bölüm başkanlığına başvurabilir.

Hazırlık Programı Modül 3 A1 Seviyesi Final Web.pdf

Hazırlık Programı Modül 3 A2 Seviyesi Final Web.pdf

Hazırlık Programı Modül 3 B1 Seviyesi Final Web.pdf

Ara sınavınız (bir iş mülakatı şeklinde)  11. Hafta (3 – 7 Nisan) ve 12. Hafta (10 – 14 Nisan) tarihleri içerisinde ilgili dersinizin her zamanki dersliklerinde yapılacaktır. Aşağıda ilgili zaman çizelgelerini bulabilirsiniz. Lütfen ara sınavınızın zamanına ve tarihine özellikle dikkat ediniz. Son olarak, geç kalmanız durumunda görüşmeye ALINMAYACAĞINIZ ve bu durumda görüşme için yeni bir planlama yapılmayacağı ve dolayısıyla da ENG 302 / EMP 102 ara sınavınızın sıfır (0) olarak notlandırılacağı önemle duyurulur.

BAE - EMP 102.02 - MIDTERM TIMETABLE.PDF

BAE - ENG 302.02 - MIDTERM TIMETABLE.PDF

BAE - ENG 302.11 - MIDTERM TIMETABLE.PDF

ÇB - ENG 302.04 - MIDTERM TIMETABLE.PDF

ÇB - ENG 302.07 - MIDTERM TIMETABLE.PDF

ÇB - ENG 302.09 - MIDTERM TIMETABLE.PDF

ÇB - ENG 302.12 - MIDTERM TIMETABLE.PDF

ÇB - ENG 302.17 - MIDTERM TIMETABLE.PDF

DEB - ENG 302.01 - MIDTERM TIMETABLE.PDF

DEB - ENG 302.15 - MIDTERM TIMETABLE.PDF

DO - ENG 302.06 - MIDTERM TIMETABLE.PDF

DO - ENG 302.18 - MIDTERM TIMETABLE.PDF

RE - EMP 102.01 - MIDTERM TIMETABLE.PDF

RE - ENG 302.13 - MIDTERM TIMETABLE.PDF

http://uzem.kemerburgaz.edu.tr/  adresinde yaşanan geçici problem nedeniyle, Tarih ortak Dersleri için http://moodle.kemerburgaz.edu.tr/moodle/course/index.php?categoryid=22 adresinden derslerinizin içeriğine erişebilirsiniz

İyi dersler ve sınavlarınızda başarılar dileriz.

 

UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ

(http://uzem.kemerburgaz.edu.tr/)

Değerli Öğretim Üyeleri ve İKBU Çalışanları,

 

Erasmus+ Programının bir parçası olan Personel Hareketliliği, yükseköğretim kurumlarında çalışan öğretim elemanları ve Üniversite personelinin Avrupa’da partner olunan bir yükseköğretim kurumunda veya işletmede eğitim almasına veya ders vermesine imkan sağlamaktadır. Bu bağlamda 2016-2017 eğitim-öğretim yılında bu hareketlilik faaliyetinden faydalanmak isteyen tüm öğretim elemanları ve idari personelimizin ekli dosyada belirtilen açıklamalar doğrultusunda en geç  14 Nisan 2017 tarihine kadar Uluslararası Ofis ve Programlar Daire Başkanlığına başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Başvuruda bulunan öğretim elemanları ve idari personelin seçimi sürecinde Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkez Başkanlığı tarafından hazırlanan Erasmus+ Ulusal Teklif Çağrısı kapsamında yer alan kriterlere uygun olarak düzenlenenskor tablosu göz önünde bulundurulacaktır.

Hareketliliğe katılacak personelin seçimi Rektörlük tarafından ‘’resmi görevlendirme’’ ile oluşturulan bir komisyon tarafından yapılacak olup sonuçlar başvuru sahiplerine şahsen duyurulacaktır.

 

Tüm personele duyurulur.

1. Başvuru Prosedürü ve Detaylar.pdf

2.Değerlendirme Kriterleri.pdf

3.Günlük Hibe Miktarları.pdf

Başvuru formu - Teaching Mobility.docx

Başvuru formu - Training Mobility.docx

Staff Teaching Agreement.docx

Staff Training Agreement.docx

ENG 112-212-312 derslerinde 10.hafta (3-7 Nisan 2017) yapılacak olan sunumlar için 31 Mart 2017 Cuma gününe kadar ilgili dersin hocasına sunum konusu ve sunumun birlikte yapılacağı kişi ile ilgili veya sunumun bireysel yapılacağına dair bilgi vermeyen öğrenciler sunum yapma hakkını kaybedeceklerdir. Ayrıca, sunumlar sınıfta ve Turnitin’de duyurulacak olan listelerde belirtilen gün ve sırada yapılacaktır; günü ve sırası kaçırılan sunumlar için öğrencinin sunum notu 0 (sıfır) olacak ve bunun için herhangi bir telafi verilmeyecektir.

Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Programı Sınav Sonucu

Gülenay Çağatay IRISLI                    ASİL

Vildan BAYRAM                                 YEDEK

A2 ve B1 seviyesi hazırlık öğrencileri modül 3 final sınavına girmeye hak kazanan öğrencilerinin speaking sınav tarihleri ve sınav yerleri ekte yer almaktadır.

A2 Q3 FINAL SPEAKING.pdf

B1 Q3 FINAL SPEAKING.pdf

Sayın İKBU Mensupları

1)Akademik Teşvik Ödeneği Usül Ve Esasları

2)Ek Ders Yükü Hesaplaması Ve Ders Saati Ücretli (DSÜ) Ödemeleri Usül Ve Esasları

Web Sayfamızın yönergeler bölümünde yayımlanmştır. 

http://www.kemerburgaz.edu.tr/tr/hakkimizda/yonetim/mevzuat/yonergeler

Saygılarımızla

 

Kampanya videosunun uzun versiyonu için https://youtu.be/M65CwEGpvog 

Yarışma detayları görselin altındadır.

Doğayı, insanlığı ve de geleceği daha sağlıklı yaşatmak adına İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi “Yenilenebilir Enerji” kaynaklarına dikkatleri çekiyor. https://www.instagram.com/kemerburgazuni/ instagram hesabı üzerinden yürütülen kampanya ile “Yenilenebilir Enerji” kullanımında farkındalığın artırılması ve yaygınlaştırılması amaçlanıyor.

Sen de farkındalığı artırmamız için çevrende gördüğün, hayatı güzelleştiren yeşil olan herhangi bir nesneyi ya da anı çekip #yeşilenerji hashtagiyle Instagram'da paylaş, https://www.instagram.com/kemerburgazuni/ instagram sayfasını takip et ve 10 adet Solar Powerbank'ten birini kazan!

Yenilenebilir Enerji nedir?

Yenilenebilir enerji, sürekli devam eden doğal süreçlerde var olan enerji akışından elde edilen enerjidir. Yeşilin, doğanın en saf ve canlı kaldığı yenilenebilir enerjiyi beş kaynaktan sağlayabiliyoruz. Güneş, rüzgar, jeotermal, hidrolik, ve biyokütle…

Güneş enerjisi; güneşin çekirdeğinde yer alan füzyon süreci ile açığa çıkan ışıma enerjisidir. Maliyeti düşük fakat verimi yüksek olan güneş enerjisi sistemi doğa dostu ve bir o kadar da güçlü. Örneğin; Türkiye’de Van Gölü’nün kapladığı alan kadar kurulacak bir güneş enerjisi platformuyla Türkiye’nin tüm enerji ihtiyacı karşılanabilir.

Rüzgar enerjisi; güneş radyasyonunun yeryüzünü farklı ısıtmasından kaynaklanır. Rüzgarda elektrik üretmek için kurulan tribünlerle dünyanın elektrik ihtiyacının %2’si karşılanır ve doğa dostu bir enerjidir.

Jeotermal enerji; dünyanın en eski enerji kaynakları arasında yer alır. Yerkabuğunda biriken termal enerjidir. Yer altında çeşitli derinliklerde birikmiş ısıdan, kimyasallar içeren sıcak sudan, buhar ve gazdan elde edilen enerjidir. Doğaya hiçbir zararlı etkisi yoktur.

Hidrolik enerji; suyun belirli bir yükseklikten aşağıya bırakılması ile enerjiyi türbin yardımıyla mekanik enerjiye dönüştürmesiyle elde edilir. Başta akarsuların bol olduğu coğrafyalarda doğaya ve insana zararı yoktur.

Biyokütle enerji; sıvı biyoyakıt, atık, katı biyokütle veya gaz formlarından elde edilen doğal enerjidir. Doğada yaşayan bitki ve hayvan atıklarıyla oluşan enerjidir.

Yeşil ne varsa çek gönder, farkındalık yarat!

Yenilenebilir enerji bilinirliğini ve yaygınlaşmasını artırmak amacıyla yapılan farkındalık çalışması doğayı, dünyayı daha yaşanılabilir hale getirmek amaçlanıyor. Yenilenebilir enerji kaynaklarının yaygınlaşması ile küresel ısınma 2 derece düşürülebilir ve doğa Sanayi Devrimi öncesindeki yeşilliğine kavuşabilir. Ayrıca hava kirliliğinin önüne geçilerek yılda 4 milyon insan hayatı kurtarılabilir.

Farkındalık yaratmak amacıyla katılmak isteyen herkes instagramdan kemerburgazuni hesabını takip ederek 19.03.2017-09.04.2017 tarihleri arasında #yeşilenerji hashtagiyle çevresinde gördüğü yeşil herhangi bir nesneyi ya da anı çekerek paylaş. En çok beğeni alan 10 katılımcı güneş enerjisiyle çalışan doğa dostu powerbank kazanacak.

 

*Dip not

-İKBU yarışma koşullarını değiştirme hakkına sahiptir.

-Sahte beğeni ile yarışmaya dahil olan katılımcıların paylaşımları kampanya dışında tutulacaktır. 

-Kazananlar 13.04.2017 Perşembe günü Instagram(https://www.instagram.com/kemerburgazuni/) hesabımızdan ve web sitemizde duyurulacaktır. (http://www.kemerburgaz.edu.tr/tr

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi öğrencileri için 20 Mart 2017 tarihinde yapılacak olan “BİL100 – Bilgisayar Becerileri” dersi Ara Sınavının sınıf ve saat bilgileri listesi dersin UZEM sayfasında yayınlanmıştır.

25 ve 26 Mart 2017 tarihlerinde yapılacak olan “CE100 – Computing Skills” dersi Ara Sınavının sınıf ve saat bilgileri listesi dersin UZEM sayfasında yayınlanmıştır.

 

2016-2017 Bahar döneminde Uzaktan Eğitim yöntemi ile yürütülen derslerin ara sınavların yeri, saati ve sınav yöntemi listesine ekteki dosyadan ulaşabilirsiniz.

 

Detayları http://uzem.kemerburgaz.edu.tr/  adresinde kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaptığınızda, “Derslerim” başlığı altındaki derslerinizden ve duyurulardan görebilirsiniz.

 

 

İyi dersler ve sınavlarınızda başarılar dileriz.

 

 

UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ

(http://uzem.kemerburgaz.edu.tr/  /  uzem@kemerburgaz.edu.tr )

2016-2017 Bahar Dönemi UZEM Ara Sınav Listesi_Spring Semester Midterm Exam Date.pdf

Şule Kutlay- Marka Danışmanı ve Yönetici Koçu

La Fontaine masallarından birinde saz meşeye “fırtınaya direnme; rüzgarda eğil ki kırılmayasın” der.  “Resilience” yani dayanıklılık ve yılmazlık, tıpkı bir saz kadar kadar esnek olmayı gerektirir çünkü.  Ani değişim ve  travma karşısında nasıl tepki verdiğimiz, ne kadar gerçekçi ama iyimser olabildiğimizdir “resilience”.  Zor tecrübeleri nasıl yönettiğimiz ve ne öğrendiğimizdir.  Cesur ve çevik olma sanatıdır. Bir anlamda, çocuk ruhumuza ve aklımıza dönebilme yeteneğidir.

20 Mart Pazartesi akşamı “resilience” kavramının psikolojik ve sosyolojik tarihçesinden başlayarak bir yolculuğa çıkacağız.  Birey ve aile için zorluklarla başa çıkma sürecini konuşacağız.   Özel ve iş yaşamımızda değişimin hızını ve kaosun etkisini nasıl yönetebileceğimizi tartışacağız.  Mukavemetimizi arttırmak için pratik önerilerde bulunacağız.

Uçurumdan bakma cesareti olanları da, olmayanları da bekleriz.

 

Saat: 18.30 - 20.30

Mekan: Kemerburgaz Üniversitesi Gayrettepe Yerleşkesi - Derslik No: 302

Katılım için kayıt şart olup ücretsizdir. 

Etkinliklere bizzat katılım sağlamak için lütfen kayıt yaptırınız (emcc.turkey.tr@gmail.com)

TURK 103-TURK 104 dersi alan ancak herhangi bir sebeple resmî kaydı yapılmamış (sistemde görünmeyen) bütün öğrencilerin 17 Mart 2017 Cuma gününe kadar Yabancı Diller Yüksekokulu Sekreterliği’nde bulunan listeye istenen bilgileri yazmaları gerekmektedir.

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ

SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU

21.02.2017 TARİHİNDE İLAN EDİLEN ÖĞRETİM GÖREVLİSİ

SINAV SONUÇLARI

 

 

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı Sınav Sonucu

Ayşegül Hülcen DÖNMEZ                  ASİL

İrem SEZER                                        ASİL

Hazan SOYKAN                                 YEDEK

Raziye AKYOL                                YEDEK

 

Ameliyathane Hizmetleri Programı Sınav Sonucu

Sümeyra ÇAKIR                                 ASİL

Fatih CANDEMİR                            YEDEK

 

 

 

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi bünyesinde Yardımcı Doçent kadrosuna atanmak üzere başvuruda bulunan adayların Yabancı Dil sınavı 13 Mart 2017 Pazartesi günü, saat 10:00’da  Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanlığında yapılacaktır. 

Değerli İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Mensupları,

Bir yıldır  3 Internet sağlayıcısından en uygun bir şekilde hızımızı 150 Mbitten yukarıya artırmalarını istiyorduk. En sonunda Superonline , Turk Telekom hattının daha fazla kapasitesi olan başka bir noktadan bağlanmasını sağlayarak hızımızı 250 Mbit’e artırmıştır. Yakın zamanda da kendi hatlarının üniversiteye ulaşmasını sağlayıp direct 300 Mbit kapasiteye ulaştıracaklardır.

Saygılarımızla,

 

Bilgi Teknolojileri Daire Başkanlığı 

 

hız

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ

SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU

 

21.02.2017 TARİHİNDE İLAN EDİLEN ÖĞRETİM GÖREVLİSİ İLANI

ÖN DEĞERLENDİRME SONUÇLARI

 

 

Sınav Yeri:    İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi

                        Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

                        Bakırköy Yerleşkesi

                        İncirli C. N:11

Bakırköy / İstanbul

 

Tarih:             09.03.2017

Saat:               13.00

 

                       

 

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik  Programı Ön Değerlendirme Sonucu

Dilek KOLCA

Tuba ODABAŞI

Raziye AKYOL

Ayşegül Hülcen DÖNMEZ

İrem SEZER

Ayşe ÖZDEMİR

Hazan SOYKAN

 

Ameliyathane Hizmetleri Programı Ön Değerlendirme Sonucu

Sümeyra ÇAKIR

Aylin SAYAN

Fatih CANDEMİR

 

Anestezi Programı Ön Değerlendirme Sonucu

Kadroya başvuru olmamıştır.

 

Optisyenlik Programı Ön Değerlendirme Sonucu

Kriterlere uygun başvuru olmamıştır.

 

İlan No:1016043

Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Programı Ön Değerlendirme Sonucu

Kadroya başvuru olmamıştır.

 

İlan No:1016044

Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Programı Ön Değerlendirme Sonucu

Kadroya başvuru olmamıştır.

 

Odyometri Programı Ön Değerlendirme Sonucu

Kadroya başvuru olmamıştır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UZEM Kullanıcı Tanımlamaları ve Öğrenci Kılavuzu

Uzaktan Eğitim yöntemi ile yürütülen derslere öğrenci tanımlamaları tamamlanmıştır.

 

1. http://uzem.kemerburgaz.edu.tr/  sayfamız üzerinden;

v  Duyurulara,

v  Ders içeriğine,

v  14 haftalık ders materyaline,

v  Geçmiş ders video kayıtlarının görüntülerine,

v  Eğitmenin verdiği ödev-projelerin yüklenebilmesine,

v  Sistem üzerinden yürütülen sınavlara erişim için giriş yapılabilmektedir.

 

2.      Canlı – Eş zamanlı – Senkron Derslere Katılım İçin;

CANLI- EŞ ZAMANLI – SENKRON yürütülebilen sayfamız  http://connect.kemerburgaz.edu.tr/ ’dir.

 

2016-2017 Akademik yıl Bahar döneminde uzaktan eğitim yöntemiyle derse kayıtlı öğrenciler için, her 2 sayfamızda da geçici şifreleri aşağıdaki gibi tanımlanmıştır.

 

Kullanıcı Adı      : öğrenci_no (9 haneli)

Şifre                      : 123456

 

Sayfalarımıza ilk girişte şifre değişikliği zorunlu olmakla birlikte; yeni şifrenizi belirleyerek, e-mail adresinizi güncellemenizi tavsiye ederiz.

 

Öğrenci Kullanım Kılavuzu http://uzem.kemerburgaz.edu.tr/   sayfamıza yüklenmiştir.

 

İyi dersler dileriz

 

 

UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ

(http://uzem.kemerburgaz.edu.tr/ )

2016-2017 Akademik Yıl Bahar Dönemi Uzaktan Eğitim Yöntemiyle Verilecek Dersler Listesi.docx

İKBUZEM_Uzem&Connect_Öğrenci Kılavuzu 2017 Bahar Dönemi.pdf

Erasmus+ Dil Sınavı 27 Şubat 2017, Pazartesi günü, saat 14:00-17:00 saatleri arasında yapılacaktır.

Sınava girecek adayların sınav yerini öğrenmek için sınavdan en az 1 saat önce okulda olup A Blok -1. kattaki panolara bakması önemle rica olunur.

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU 

18.01.2017 TARİHİNDE İLAN EDİLEN ÖĞRETİM GÖREVLİSİ SINAV SONUÇLARI

 

Ameliyathane Hizmetleri Programı Sınav Sonucu

Büşra Ecem KUMRU                        Asil

Buse DÖNMEZ                                Yedek

 

İlan No:1015653

Fizyoterapi Programı Sınav Sonucu

Serkan SUGEÇTİ                              Asil

Burçak YAVUZ                                 Asil

Şeyda KAYA                                    Yedek

 

İlan No:1015654

Fizyoterapi Programı Sınav Sonucu

Esra ERĞUN                                    Asil

 

İlk ve Acil Yardım Programı Ön Sınav Sonucu

Ahsen Gülizar KAYA                          Asil

Handan Fulya BİLİCİ                        Asil

Fatih CANDEMİR                            Yedek

Büşra Ecem KUMRU                       Yedek

 

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı Sınav Sonucu

Ali ALU                                             Asil

 

Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı  Sınav Sonucu

Nurcan VARDAR                               Asil

Mustafa KAYA                                 Yedek

11 Mart 2017 Tarihinde Bakü, Hilton Hotel’de düzenlenecek olan ‘Türkiye’de Yükseköğretim Fırsatları’ konulu konferansa katılım göstermek için lütfen elektronik kayıt formumuzu doldurunuz.

 

Tarih: 11 Mart 2017

Saat:  13:00 – 17:30

Yer: Hilton Hotel Bakü

 

uluslararasıuluslararası

MÜHENDİSLİK VE DOĞA BİLİMLERİ FAKÜLTESİ SERBEST SEÇMELİ DERSLERİ HAKKINDA DUYURU !

“Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi’ nin % 100 ingilizce eğitim veren bölümlerinde okumakta olan öğrencilerin almış oldukları Serbest Seçmeli Ders kategorisindeki derslerin, mutlaka İngilizce kodlu olması gerekmektedir. Serbest Seçmeli Ders olarak Türkçe kodlu derslere kayıtlanmış olan öğrencilerin bu dersleri bırakarak İngilizce kodlu derslere kayıtlanması gerektiği önemle duyurulur.”

667 KHK ile Kapatılan Üniversitelerden  Gelen Kayıtlı Öğrencilerimizin dikkatine !!!

 

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının belirlemiş olduğu ödeme takvimine göre 20 Ocak 2017 tarihi itibariyle tahakkuk eden borçlarını ödemeyen,  667 KHK ile kayıtlı öğrencilerin, Akademik Takvimde belirtilen ders ekleme bırakma süresi son günü olan 10 Şubat 2017 tarihine kadar aşağıdaki banka hesabına borçlarını ödemesi gerekmektedir. Borç tutarları ve diğer konularla ilgili muhasebe@kemerburgaz.edu.tr mail adresinden bilgi alabilirsiniz.

 

10 Şubat 2017 tarihine kadar ödemelerini yapmayan ve mali onay alamayan öğrencilerin 2016-2017 Bahar Dönemi dersleri sistemden silinecektir!!! Özel öğrenciler için kayıtlı oldukları üniversitelere resmi bildirim yapılacaktır.

 

Bu hesaba 667 KHK ile kayıtlı öğrenciler harici ödeme kabul edilmeyecektir. 

 

Banka Adı

Denizbank

Hesap Adı

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ

IBAN No (TL)

TR54 0013 4000 0096 8131 9001 06

Açıklama olarak “Öğrenci Adı-Soyadı-TC Kimlik No- 667 KHK 4. Taksit” ibaresini yazmayı unutmayınız

2016-2017 Akademik yılı Bahar Dönemi Kayıt Yenileme borç tutarları sisteme yüklenmiştir. Akademik Takvimde belirtilen ders ekleme bırakma süresi son günü olan 10 Şubat 2017 tarihine kadar sistemde yüklenen borçların ödenmesi gerekmektedir.

10 Şubat 2017 tarihine kadar Mali İşlemlerini tamamlamayan ve mali onay alamayan öğrencilerin 2016-2017 Bahar Dönemi dersleri sistemden silinecektir.

 

Ödemelerinizi web-sitemizde http://en.kemerburgaz.edu.tr/tr/ogrenci-rehberi/ogrenim-ucretleri-ve-burslarbelirtilen yöntemlere göre yapabilirsiniz.

 

The debt amounts of the students for Course Registration in the Spring Semester of 2016-2017 Academic Year are uploaded into the system. These amounts should be paid until the last day of the Add-Drop Period, 10th of February.

Unless the students complete their financial issues and get their financial approval; their courses for the Spring Term will be cancelled from the system.

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Nedret Yaşar 03-27 Şubat 2017 tarihleri arasında Ankara, “Galeri still Life” da “Su Gibi” başlıklı bir kişisel sergi gerçekleştirecektir.  Açılışı 03 Şubat 2017 tarihi, saat 18:00’de yapılacak olan sergi, 27 Şubat 2017 tarihine kadar görülebilir.

Yabancı Diller Yüksekokulu bünyesinde verilen derslerden Tek Ders Sınavına girecek olan öğrencilerin, 26 Ocak 2017 Perşembe günü saat 9:30'da, A binası 9. katta bulunmaları gerekmektedir. Sınav 10:00'da başlayacak olup, öğrenciler gözetmen hocalar eşliğinde sınava gidecektir, bu nedenle en geç 9:30'da belirtilen katta bulunmaları önemle rica olunur. 

Erasmus+ Öğrenci Öğrenim ve Staj Hareketliliği için başvuru tarihleri ve koşullar:

Son Başvuru Tarihi: 22 Şubat 2017

Dil Sınavı Tarihi: 27 Şubat 2017 (Sınav yeri ve saati daha sonra duyurularda ilan edilecektir.)

Başvuru koşulları:

GNO (Genel Not Ortalaması): 2.30/4.0 Lisans, 2.50/4.0 Lisansüstü                

Gerekli Belgeler:

 1.        Başvuru formu
 2.        2016-2017 Güz dönemini de içeren transkript
 3.        1 fotoğraf

Önemli Hatırlatmalar:

 1.        Belgeler, en geç 22 Şubat Saat 17:30 tarihine kadar Uluslararası Ofise teslim edilmelidir. Bu tarihten sonra iletilen başvurular değerlendirilmeye alınmayacaktır.
 2.        Başvuru formunun bilgisayar ortamında doldurulması zorunludur.
 3.        Öğrenim ve staj hareketliliğine aynı anda başvurabilir. Öğrenim hareketliliği başvuruları 2017-18 Akademik Yılı, Staj hareketliliği ise 2016-2017 yaz dönemi için geçerli olacaktır.
 4.        Başvuru formu; öğrenci ve akademik yetkili tarafından imzalanmalıdır. Ön lisans öğrencileri için Bölüm Başkanları; lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri için Erasmus Bölüm Koordinatörü, tez aşamasında olan yüksek lisans ve doktora öğrencileri için ise Tez Danışmanı yetkilidir. Erasmus Koordinatörleri Listesini sayfanın  altında bulabilirsiniz.
 5.        Erasmus anlaşmaları listesi ve partner kurumların iletişim kişilerinin listesine http://www.kemerburgaz.edu.tr/en/education-in-kemerburgaz/international-office/exchange-programs/partner-universities/erasmus-partners linkinden ulaşılabilir.
 6.        Başvuru formlarında  tercih edilen üniversite ve bölümlerin eğitim dilinin belirtilmesi zorunludur. Şayet eğitim dili İngilizce’den farklı ise, öğrenci o dilde sınava tabi olacaktır. Üniversitemizde İngilizce dil sınavının yanı sıra İtalyanca ve Almanca dil sınavları uygulanacaktır ancak diğer diller için öğrencinin en az B1 seviyesinde olduğunu gösteren bir dil sertifikası sunması zorunludur. Diğer dillerin sınav yeri ve tarih bilgisi başvuru durumuna göre daha sonra web sitesinden ilan edilecektir.
 7.        Halihazırda Erasmus hareketliliğinde olan Kemerburgaz Üniversitesi değişim öğrencileri, öğrenim veya staj başvurusu yapabilir ve başvuru için gerekli belgeleri e-posta yolu ile Ofisimize iletebilirler. Dil sınavının yapılacağı tarihte yurtdışında bulunan Erasmus değişim öğrencileri, bir önceki yılın dil sınavı sonucunu değerlendirmede kullanabilirler. Bir önceki yılın dil sınavını beyan edecek öğrencilerin taleplerini yazılı ve imzalı olarak Ofisimize iletmeleri gerekmektedir.
 8.        Erasmus hibesi sadece Avrupa Birliği üyesi ülkelere yapılan hareketliliklerde geçerlidir. İzlanda, Norveç, İsviçre gibi AB üyesi olmayan program ülkelerine ve üçüncü ülke statüsünde bulunan Arnavutluk, Karadağ, Sırbistan ve Makedonya’ya yapılan hareketlilikler hibe ile desteklenemez.
 9.        Erasmus Tanıtım Günleri 7 Şubat tarihinde saat 10:00’da, 16 Şubat tarihinde saat 14:00’te Fatma Altınbaş Konferans Salonu’nda düzenlenecektir. Etkinliğe katılarak Erasmus Programı ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
 10.    Engelli öğrencilerimiz, engellilik durumlarını kanıtlamaları halinde Erasmus ek hibe desteği alabileceklerdir. Ayrıntılı bilgi için Ofisimizle iletişime geçebilirsiniz.

İletişim: erasmus@kemerburgaz.edu.tr

 Application Form for Study                  Application Form for Work Placement                IKBU - Erasmus Bölüm Koordinatörleri

 

Bahar dönemi ders seçim süreci Lisans öğrencilerimiz için 16/01/2017, Ön Lisans öğrencilerimiz için 18/01/2017 ve Lisansüstü öğrencilerimiz için 23/01/2017 tarihlerinde başlayacaktır. Bahar Dönemi ders seçimlerinizi internete ulaşabildiğiniz her yerden yapabilirsiniz.

Öğrenci Bilgi Sistemine aşağıdaki sunuculardan ulaşabilirsiniz.

sis.kemerburgaz.edu.tr
sis1.kemerburgaz.edu.tr
sis2.kemerburgaz.edu.tr
sis3.kemerburgaz.edu.tr

Ancak olası sorunlarda size yardımcı olmak amacıyla 16/01/2017 tarihinden itibaren aşağıda belirtilen yerlerde mesai saatleri içinde çalışmak üzere Kayıt Merkezleri kurulacaktır. Ders seçimleriniz esnasında yaşayacağınız sistemsel sorunlar için bu kayıt merkezlerine gelerek görevli personelimizin yardımıyla ders seçimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Mahmutbey Kayıt Merkezi : Mehmet Altınbaş Konferans Salonu

Bakırköy Kayıt Merkezi : Diş Hekimliği 1.Kat PC Lab

Gayrettepe Kayıt Merkezi : PC Lab

Ayrıca sorularınızı kayit@kemerburgaz.edu.tr adresimize mail ile iletebilirsiniz.

Hazırlık öğrencilerimizin dikkatine: 'Akademik takvimimizde belirtildiği üzere Hazırlık okuyan öğrencilerimizin sınavları 12.01.2017 Perşembe günü yapılacaktır. Hazırlık öğrencilerimizin 11.01.2017 Çarşamba günü dersleri bulunmamaktadır.

Değerli İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Mensupları,

Olumsuz hava  şartları sebebiyle, bugün mesai 13:30’da sona erecektir. Servisler de aynı saatte hareket edecektir. Yarınki (10/01/2017) mesai de olumsuz hava şartlarının devam etmesi  sebebiyle yapılmayacak, çarşamba (11/01/2017) günü iş başı yapılacaktır.

Bu çerçevede hava muhalefetinden dolayı geçen hafta yapılamayan final sınavları bugün ve yarın da ertelenmiştir. Ertelenen sınavlar için belirlenecek tarih ayrıca ilan edilecektir. 

Saygılarımızla,

Kurumsal İletişim Daire Başkanlığı 


 

Dear Istanbul Kemerburgaz University Members,


Due to adverse weather conditions, shift will end as of 1.30pm today and  personnel services will depart at 1.30pm as well. Our University will be closed tomorrow (January 10, 2017) due to ongoing heavy weather. Employees will resume duty on Wednesday (January 11, 2017).

Final exams that could not have been held due to adverse weather conditions last week, are postponed to a later date. 

Kind Regards,

Department of Corporate Communications

 

Yaşanan hava muhalefeti nedeniyle sınav takviminde aşağıdaki değişikliklerin yapılması gerekmiştir.

 1. 7/1/2017 tarihinde yapılması gereken sınavlar 11/1/2017 tarihinde ekli listede belirlenen saat ve sınıflarda gerçekleştirilecektir.
 2. Daha önce 11/01/2017 – 18/01/2017 tarih aralığında yapılacağı duyurulan bütünleme sınavları 13/01/2017 – 20/01/2017 tarih aralığında ekteki listeye göre gerçekleştirilecektir.
 3. Öğrencilerimizin bütünleme sınavları için başvuru yapma zorunluluğu kaldırılmıştır. Bütünleme sınavına girme hakkı olan (dersi güz döneminde almış olan, devamsızlıktan kalmayan) öğrenciler ilan edilen tarih ve saatte bütünleme sınavlarına katılabilirler.
 4. Bütünleme sınav sonuçları 22/01/2017 tarihinde açıklanacaktır.
 5. 16/01/2017 tarihinde başlayacak olan Bahar Dönemi Ders Kayıtları 25/01/2017 tarihine kadar devam edecektir.
 6. Bahar yarı yılı ilan edildiği gibi 30/01/2017 tarihinde başlayacaktır.

FINAL SINAVI ERTELENEN DERSLER.pdf

2016-2017 GUZ BUTUNLEME(GUNCEL).pdf

Olumsuz hava koşulları nedeniyle 09.01.2017 tarihinde yapılacağı duyurulan sınavlar 10.01.2017 tarihine ertelenmiştir.

07.01.2017 tarihinde gerçekleştirilecek olan sınavlar olumsuz hava koşulları nedeniyle 09.01.2017 tarihine ertelenmiştir.

Değerli Öğretim Üyeleri ve İKBU Çalışanları;

Erasmus+ Programının bir parçası olan Personel Hareketliliği, yükseköğretim kurumlarında çalışan öğretim elemanları ve Üniversite personelinin Avrupa’da partner olunan bir yükseköğretim kurumunda veya işletmede eğitim almasına veya ders vermesine imkan sağlamaktadır. Bu bağlamda 2016-2017 eğitim-öğretim yılı Bahar döneminde bu hareketlilik faaliyetinden faydalanmak isteyen tüm öğretim elemanları ve idari personelimizin ekli dosyada belirtilen açıklamalar doğrultusunda en geç  10 Şubat 2017 tarihine kadar Uluslararası Ofis ve Programlar Daire Başkanlığına başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Başvuruda bulunan öğretim elemanları ve idari personelin seçimi sürecinde Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkez Başkanlığı tarafından hazırlanan Erasmus+ Ulusal Teklif Çağrısı kapsamında yer alan kriterlere uygun olarak düzenlenenskor tablosu göz önünde bulundurulacaktır.

Hareketliliğe katılacak personelin seçimi Rektörlük tarafından ‘’resmi görevlendirme’’ ile oluşturulan bir komisyon tarafından yapılacak olup sonuçlar başvuru sahiplerine şahsen duyurulacaktır.

 

Tüm personele duyurulur.

1. Başvuru Prosedürü ve Detaylar-.pdf

2.Değerlendirme Kriterleri-.pdf

3.Günlük Hibe Miktarları-.pdf

Application form - Staff Teaching Mobility-.docx

Application form - Staff Training Mobility-.docx

Staff Teaching Agreement-.docx

Staff Training Agreement-.docx

20.12.2016 PROFICIENCY TEST PLACE & TIME.pdf

2016-2017 Akademik yılı ilk çeyreğinde şartlı olarak bölüme geçmiş Hukuk ve Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri ve şu anda hazırlıkta B2 seviyesi okumakta olan öğrenciler için 20.12.2016 Salı günü saat 09:30’da yeterlik sınavı yapılacaktır.  Tüm öğrencilerin en geç saat 09:00’da ekteki dosyada belirtilen sınıflarda olmaları gerekmektedir. Öğrencilerimizin sınava kalem ve silgiyle gelmeleri rica olunur. Lütfen sınav salonuna cep telefonu ya da saat getirmeyiniz. 

Hukuk Fakültemiz öğretim üyesi Doç. Dr. Leyla Ateş ve Ar. Gör. Burçak Bal Yalçın,  EC Horizon 2020 programından desteğe hak kazanan COFFERS projesine başlamıştır. Projenin toplam bütçesi yaklaşık 5 milyon Euro olup, 3 yıl sürecektir. Uluslararası vergi kayıp ve kaçağı ile mücadeleyi hedef alan proje hakkında daha ayrıntılı bilgi için bk. http://coffers.eu/

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU

22 Kasım 2016 TARİHİNDE İLAN EDİLEN ÖĞRETİM GÖREVLİSİ SINAV SONUÇLARI

 

Ameliyathane Hizmetleri Programı Sınav Sonucu

Aysun MANİSALI                                        Başarısız

Mehmet Sait ATAY                                      Sınava Girmedi

 

 

Anestezi Programı Sınav Sonucu

 Deniz KAYA TOMRUKÇU                              Asil

 

İlk ve Acil Yardım Programı Sınav Sonucu

 

Ahsen Gülizar KAYA                                    Başarısız

Aysun MANİSALI                                        Başarısız

Deniz KAYA TOMRUKÇU                              Başarısız

 

Odyometri Programı Sınav Sonucu

Muhammet ESEN                                        Asil     

   

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı  Sınav Sonucu

 

Özlem MARANCİ YILDIRIM                         Asil

Ceren AYRANCIOĞLU                                 Yedek

 

Web Öğretim Görevlisi Sonuç ilanı.docx

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU

 22.11.2016 TARİHİNDE İLAN EDİLEN ÖĞRETİM GÖREVLİSİ İLANI ÖN DEĞERLENDİRME SONUÇLARI

 

Sınav Yeri:    İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi

                        Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

                        Bakırköy Yerleşkesi

                        İncirli C. N:11

                        Bakırköy / İstanbul

 Sınav Saatleri:

İlk ve Acil Yardım Programı                         : 09.00-10.00

Ameliyathane Hizmetleri Programı              : 10.00-11.00

Anestezi Programı                                      : 11.00-12.00

Odyometri Programı                                   : 11.00-12.00

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı        : 11.00-12.00

 

Anestezi Programı Ön Değerlendirme Sonucu

Deniz KAYA TOMRUKÇU

 

 Ameliyathane Hizmetleri Programı Ön Değerlendirme Sonucu

Mehmet Sait ATAY

Aysun MANİSALI

 

İlk ve Acil Yardım Programı Ön Değerlendirme Sonucu

Ahsen Gülizar KAYA

Aysun MANİSALI

Deniz KAYA TOMRUKÇU

Odyometri Programı Ön Değerlendirme Sonucu

 Muhammet ESEN

 

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı Ön Değerlendirme Sonucu

Özlem MARANCİ YILDIRIM

Ceren AYRANCIOĞLU

 

Web ön değerlendirme ilanı.docx

Kapatılan Üniversitelerden Üniversitemize Kayıt Yaptıran Öğrencilerimize Duyuru

Ödeme işlemlerinizi 20 Aralık 2016 tarihine kadar yapmanız gerekmektedir. Ücretleri ve ödeme türlerini aşağıdaki linkten görebilirsiniz.

Http://www.kemerburgaz.edu.tr/tr/ogrenci-rehberi/ogrenim-ucretleri-ve-burslar

 Detaylı bilgi için Mali İşler ve Bütçe Daire Başkanlığı ile iletişime geçebilirsiniz.

26 ve 27 Kasım 2016 tarihlerinde yapılacak olan “CE100 – Computing Skills” dersi Ara Sınavının sınıf ve saat bilgileri listesi

 

Sınav dosyaları uzem.kemerburgaz.edu.tr adresine yükleneceği için sınava gelmeden önce siteye erişim şifrenizi kontrol ediniz.

“BİL100 – BİLGİSAYAR BECERİLERİ” ARA SINAV LİSTESİ

Güzel Sanatlar Fakültesi ve Endüstri Mühendisliği Türkçe bölümü öğrencileri için 18.11.2016 tarihinde yapılacak olan “BİL100 – Bilgisayar Becerileri” dersi Ara Sınavının sınıf ve saat bilgileri listesi 

 

BİL100 ARA SINAV LİSTESİ-son.pdf

DGS ek yerleştirmeyle gelen öğrenciler için İngilizce seviye belirleme sınavı 21 Kasım 2016, Pazartesi günü saat 09:30’sa A binası 706 numaralı sınıfta yapılacaktır. Sınav 3 saat sürmektedir. Bu sınavda B1 düzeyi üzeri çıkan öğrencilerimiz, 22 Kasım 2016, Salı günü İngilizce Yeterlik Sınjavına gireceklerdir. Yeterlik sınavında %60 başarı gösteren öğrencilerimiz hazırlıktan muaf olurlar. 

14.11.2016-18.11.2016 tarihleri arasında DGS kayıtları başlamış olup kayıt sırasında teslim edilecek evraklar aşağıdaki gibidir.

 

Nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi

DGS yerleşme belgesi

6 adet fotoğraf

Lise ve Ön lisans diplomasının aslı ve fotokopisi

Ön Lisans transkriptinin aslı ve fotokopisi

Ön Lisans ders içerikleri (aslı ıslak imzalı mühürlü ve fotokopisi)

Askerlik durum belgesi (1996 yılından önce doğmuş olan öğrenciler için)

Erasmus+ Öğrenci Öğrenim ve Staj Hareketliliği  Bilgilendirme Toplantıları:

Yer: Fatma Altınbaş Konferans Salonu

 1.        Oturum - 18 Kasım 2016 Saat 12:30 (Türkçe)
 2.        Oturum – 22 Kasım 2016 Saat: 13.30 (İngilizce)

Güzel Sanatlar Fakültesi ve Endüstri Mühendisliği Türkçe bölümü öğrencileri için “BİL100 – Bilgisayar Becerileri” dersi Ara Sınavı 18.11.2016 tarihinde saat 8.30 – 11.30 arasında Mahmutbey Kampüsündeki PC Lab sınıflarında yapılacaktır.

2016-2017 AKADEMİK YILI ÖĞRENCİ KONSEYİ SEÇİMLERİ PROGRAM/BÖLÜM TEMSİLCİLİĞİ SONUÇLARI
Bölüm/Program Öğrenci Adı Soyadı Öğrenci No
Diş Hekimliği Fakültesi
Diş Hekimliği Arda Akkocaoğlu 160701266
Eczacılık Fakültesi
Eczacılık Ruşa Bulut 218048
Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi
Grafik Tasarım Mustafa Fırat 140301003
İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Emre Erüst 160305065
Moda ve Tekstil Tasarımı Zeynep Şahin 130304008
Plastik Sanatlar ADAY BULUNMAMAKTADIR.
Sinema ve Televizyon Necati Enes Miletli 160306114
Takı Tasarımı Mehmet Çağatay Tamer 140302009
Hukuk Fakültesi
Hukuk Mustafa Oğuz 120201019
Kemerburgaz-Köln Çift Diplomalı Hukuk Programı Kadir Aydın 130202041
İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi
Ekonomi ADAY BULUNMAMAKTADIR.
İşletme Kaan Eraslan 218346
Psikoloji Melis Güleç 215886
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Muhammet Furkan Yıldız 140406004
Sosyoloji Özgenur Karıksız 130102010
Uluslararası İlişkiler Pınar Adak 120402027
Uluslararası Lojistik Yönetimi Yusuf Ziya Denli 140404031
Uluslararası Ticaret Halil İbrahim Birer 130403024
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi
Bilgisayar Mühendisliği Mert Metin 120502016
Elektrik-Elektronik Mühendisliği Ahmet Taha Çavuş 218489
Endüstri Mühendisliği Ahmet Gülkokar 215553
İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Ceren Gül 120507022
İnşaat Mühendisliği Onur Can Kara 218694
Makine Mühendisliği Burhan Karahan 120505015
Mimarlık Mustafa Yiğit 130504020
Tıp Fakültesi
Tıp Zeynep Hazal Sezgin 226025
Meslek Yüksekokulu
Adalet Gülbahar Ardıç 151007007
Bilgisayar Programcılığı Mert Demir 161011152
Çocuk Gelişimi Edanur Bay 161003039
Dış Ticaret Nursel Uçar 151008015
Grafik Tasarım Kamuran Andiç 161010179
İş Sağlığı ve Güvenliği Abdullah Arukan 161001079
İşletme Yönetimi ADAY BULUNMAMAKTADIR.
Kuyumculuk ve Takı Tasarımı Ayşen Topluoğlu 161013182
Sağlık Kurumları İşletmeciliği ADAY BULUNMAMAKTADIR.
Sosyal Hizmetler Tuğçe Işık 151002019
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Şahin Güler 161015387
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
Ağız ve Diş Sağlığı Şakir Otanç 151101011
Ameliyathane Hizmetleri Serhat Demirci 151102041
Anestezi Sırrı Can Özçelik 151103040
İlk ve Acil Yardım Hidayet Bostan 151109018
Fizyoterapi Yurdaer Sönger 161104003
Odyometri Şerife Ceyhan 161005090
Optisyenlik Oktay Karaca 161107276
Radyoterapi Gürkan Ölmez 161105269
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Tuğçe Kesik 161106122
Yabancı Diller Yüksekokulu
Temel İngilizce Bölümü Yusuf Murat Arayan 160201051

BİYOKİMYA ANABİLİM DALI ÖN DEĞERLENDİRME.pdf

Yazılı Sınav Tarihi: 15 Kasım 2016

Yazılı Sınav Saati: 10:00 - 12:00

Sözlü Sınav Saati: 14:00-16:00

Sınav Yeri: Bakırköy Yerleşkesi 1. kat Eczacılık Fakültesi

2016-2017 AKADEMİK YILI ÖĞRENCİ KONSEYİ SEÇİMLERİ PROGRAM/BÖLÜM TEMSİLCİLİĞİ KESİN OLMAYAN SONUÇLARI
Bölüm/Program Öğrenci Adı Soyadı Öğrenci No
Diş Hekimliği Fakültesi
Diş Hekimliği Arda Akkocaoğlu 160701266
Eczacılık Fakültesi
Eczacılık Ruşa Bulut 218048
Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi
Grafik Tasarım Mustafa Fırat 140301003
İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Emre Erüst 160305065
Moda ve Tekstil Tasarımı Zeynep Şahin 130304008
Plastik Sanatlar ADAY BULUNMAMAKTADIR.
Sinema ve Televizyon Necati Enes Miletli 160306114
Takı Tasarımı Mehmet Çağatay Tamer 140302009
Hukuk Fakültesi
Hukuk Mustafa Oğuz 120201019
Kemerburgaz-Köln Çift Diplomalı Hukuk Programı Kadir Aydın 130202041
İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi
Ekonomi ADAY BULUNMAMAKTADIR.
İşletme Kaan Eraslan 218346
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Muhammet Furkan Yıldız 140406004
Uluslararası İlişkiler Pınar Adak 120402027
Uluslararası Lojistik Yönetimi Yusuf Ziya Denli 140404031
Uluslararası Ticaret Halil İbrahim Birer 130403024
Psikoloji Melis Güleç 215886
Sosyoloji Özgenur Karıksız 130102010
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi
  Mert Metin 120502016
Elektrik-Elektronik Mühendisliği Ahmet Taha Çavuş 218489
Endüstri Mühendisliği Ahmet Gülkokar 215553
İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Ceren Gül 120507022
İnşaat Mühendisliği Onur Can Kara 218694
Makine Mühendisliği Burhan Karahan 120505015
Mimarlık Mustafa Yiğit 130504020
Tıp Fakültesi
Tıp Zeynep Hazal Sezgin 226025
Meslek Yüksekokulu
Adalet Gülbahar Ardıç 151007007
Bilgisayar Programcılığı Mert Demir 161011152
Çocuk Gelişimi Edanur Bay 161003039
Dış Ticaret Nursel Uçar 151008015
Grafik Tasarım Kamuran Andiç 161010179
İş Sağlığı ve Güvenliği Abdullah Arukan 161001079
İşletme Yönetimi Özkan Özyurt 151009006
Kuyumculuk ve Takı Tasarımı Ayşen Topluoğlu 161013182
Sağlık Kurumları İşletmeciliği Tezcan Batman 151012002
Sosyal Hizmetler Tuğçe Işık 151002019
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Şahin Güler 161015387
Yabancı Diller Yüksekokulu
Temel İngilizce Bölümü Yusuf Murat Arayan 160201051
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
  Şakir Otanç 151101011
Ameliyathane Hizmetleri Serhat Demirci 151102041
Anestezi Sırrı Can Özçelik 151103040
İlk ve Acil Yardım Programı Hidayet Bostan 151109018
Fizyoterapi Yurdaer Sönger 161104003
Odyometri Şerife Ceyhan 161005090
Optisyenlik Oktay Karaca 161107276
Radyoterapi Gürkan Ölmez 161105269
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Tuğçe Kesik 161106122

TURK 101 ve TURK 103 ara sınavları, 11.11.2016 tarihinde, 19.00'da başlayacaktır.

MESLEK YÜKSEKOKULU

-Adalet

-Bilgisayar Programcılığı

-Çocuk Gelişimi

-Dış Ticaret -Adalet

-Grafik Tasarımı

-İş Sağlığı ve Güvenliği

-Kuyumculuk ve Takı Tasarımı

-Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri

-Sosyal Hizmetler

 DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ

-Diş Hekimliği

 GÜZEL SANATLAR ve TASARIM FAKÜLTESİ

-Sinema ve Televizyon

-İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı

 ECZACILIK FAKÜLTESİ

Eczacılık

 HUKUK FAKÜLTESİ

-Hukuk (%30 İngilizce)

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 

Ağız ve Diş Sağlığı

Ameliyathane Hizmetleri

Anestezi

İlk ve Acil Yardım Programı

Fizyoterapi

Odyometri

Optisyenlik

Radyoterapi

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri

 Tıp Fakültesi

Tıp

 3. TURDA DEVAM EDECEK PROGRAMLAR

 GÜZEL SANATLAR ve TASARIM FAKÜLTESİ

-Grafik Tasarım

-Moda ve Tekstil Tasarımı

-Takı Tasarımı

 HUKUK FAKÜLTESİ

 -Kemerburgaz-Köln Çift Diplomalı Hukuk Programı

 İKTİSADİ, İDARİ ve SOSYAL BİLİMLER FAKÜLTESİ

Ekonomi

İşletme 

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi 

Uluslararası İlişkiler

Uluslararası Lojistik Yönetimi 

Uluslararası Ticaret 

Psikoloji

Sosyoloji

 Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

 Bilgisayar Mühendisliği

Elektrik-Elektronik Mühendisliği

Endüstri Mühendisliği

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı

İnşaat Mühendisliği

 YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU

İngilizce Hazırlık Programı

 

* Sonuçlar Cuma günü açıklanacaktır.

Öğrenci Konseyi 1. Turda Sonuçlanan Programlar

MESLEK YÜKSEKOKULU

-İş Sağlığı ve Güvenliği

-Dış Ticaret -Adalet

-Grafik Tasarımı

-Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri

-Çocuk Gelişimi

 DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ

-Diş Hekimliği

 GÜZEL SANATLAR ve TASARIM FAKÜLTESİ

-Sinema ve Televizyon

 2. Turda Devam Edilecek Programlar

 ECZACILIK FAKÜLTESİ

Eczacılık

 GÜZEL SANATLAR ve TASARIM FAKÜLTESİ

-Grafik Tasarım -İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı -Moda ve Tekstil Tasarımı -Takı Tasarımı

 HUKUK FAKÜLTESİ

-Hukuk -Kemerburgaz-Köln Çift Diplomalı Hukuk Programı

 İKTİSADİ, İDARİ ve SOSYAL BİLİMLER FAKÜLTESİ

 Ekonomi

İşletme 

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi 

Uluslararası İlişkiler

Uluslararası Lojistik Yönetimi 

Uluslararası Ticaret 

Psikoloji

Sosyoloji

 Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

 Bilgisayar Mühendisliği

Elektrik-Elektronik Mühendisliği

Endüstri Mühendisliği

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı

İnşaat Mühendisliği

 Tıp Fakültesi

Tıp

 MESLEK YÜKSEKOKULU

Sosyal Hizmetler

İşletme

Bilgisayar Programcılığı

 YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU

İngilizce Hazırlık Programı

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Ağız ve Diş Sağlığı

Ameliyathane Hizmetleri

Anestezi

İlk ve Acil Yardım Programı

Fizyoterapi

Odyometri

Optisyenlik

Radyoterapi

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri

* 3. tur sonunda tüm sonuçlar birlikte açıklanacaktır.

 

FAKÜLTE-YÜKSEKOKUL

YERLEŞKE

Diş Hekimliği Fakültesi

Bakırköy Yerleşkesi Giriş Kat

Eczacılık Fakültesi

Bakırköy Yerleşkesi Giriş Kat

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi

Mahmutbey Yerleşkesi A Blok O. Kat Mehmet Altınbaş Konferans Salonu önü

Hukuk Fakültesi

Mahmutbey Yerleşkesi D Blok -1. Kat Fatma Altınbaş Konferans Salonu önü

İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Mahmutbey Yerleşkesi D Blok -1. Kat Fatma Altınbaş Konferans Salonu önü

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

Mahmutbey Yerleşkesi D Blok -1. Kat Fatma Altınbaş Konferans Salonu önü

Tıp Fakültesi

Bakırköy Yerleşkesi Giriş Kat

Meslek Yüksekokulu

Gayrettepe Yerleşkesi Giriş Kat

Yabancı Diller Yüksekokulu

Mahmutbey Yerleşkesi A Blok O. Kat Mehmet Altınbaş Konferans Salonu önü

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Bakırköy Yerleşkesi Giriş Kat

1010673 ilan numarası ile gerçekleştirilen Meslek Yüksekokulu Adalet Programı öğretim görevlisi alımı sınav sonucunda Nilda ÇİÇEKLİ kadro almaya hak kazanmıştır.

Adalet-EK 3a SINAV TUTANAKLARI-İlan İçin.pdf

1010570 ilan numarası ile gerçekleştirilen Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Programcılığı Programı öğretim görevlisi alımı sınav sonucunda Abdülkadir YÜZEN kadro almaya hak kazanmıştır.

Yedekler adaylar sırası ile aşağıda yer almaktadır.

1)      Majid GOMAİNY

2)      Cihan KEMENT

Bilgisayar Programcılığı-EK 3a SINAV TUTANAKLARI-İlan İçin.pdf

Sınav Tarihi:19.10.2016 Çarşamba

Saat: 15.30

Yer:  İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Gayrettepe Yerleşkesi (204 nolu sınıf) Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Yazarlar. Sk. No:36 Şişli / İSTANBUL

Adalet Programı- Ek 1a-İlan için.pdf

Sınav Tarihi:19.10.2016 Çarşamba

Saat: 10.30

Yer:  İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Gayrettepe Yerleşkesi (204 nolu sınıf) Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Yazarlar. Sk. No:36 Şişli / İSTANBUL

Bilgisayar Programcılığı- Ek 1a-İlan İçin.pdf

Dikey geçiş öğrencilerinin İngilizce seviye belirleme sınavları 25.10.2016 tarihinde, A binası 7. Kat, 706 numaralı derslikte yapılacaktır. Sınava girecek öğrencilerin en geç saat 09:30’da sınıfta olmaları gerekmektedir.
 
Seviye belirleme sınavında B1 düzeyi üzeri çıkan öğrenciler 26.10.2016 tarihinde yeterlik sınavına gireceklerdir.
 

ÖĞRENCİ KONSEYİ PROGRAM TEMSİLCİLİĞİ SEÇİMLERİ

Öğrenci Konseyi Program Temsilciliği Seçimleri 08 Kasım 2016 tarihinde yapılacaktır.

 Seçim yapılacak programlar aşağıdaki gibidir:

a)      Diş Hekimliği Fakültesi Öğrenci Temsilcisi

b)      Eczacılık Fakültesi Öğrenci Temsilcisi

c)      Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi

 •   Grafik Tasarım
 •   İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı
 •   Moda ve Tekstil Tasarımı
 •   Plastik Sanatlar
 •   Sinema ve Televizyon
 •   Takı Tasarımı

d)      Hukuk Fakültesi

 •   Hukuk
 •   Kemerburgaz-Köln Çift Diplomalı Hukuk Programı

e)      İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi

 •   Ekonomi
 •   İşletme
 •   Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi
 •   Uluslararası İlişkiler
 •   Uluslararası Lojistik Yönetimi
 •   Uluslararası Ticaret
 •   Psikoloji
 •   Sosyoloji

f)        Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

 •   Bilgisayar Mühendisliği
 •   Elektrik-Elektronik Mühendisliği
 •   İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı
 •   İnşaat Mühendisliği
 •   Makine Mühendisliği
 •   Mimarlık

g)      Tıp Fakültesi

h)      Meslek Yüksekokulu

 •   Adalet
 •   Bilgisayar Programcılığı
 •   Çocuk Gelişimi
 •   Dış Ticaret
 •   Grafik Tasarım
 •   İş Sağlığı ve Güvenliği
 •   İşletme Yönetimi
 •   Kuyumculuk ve Takı Tasarımı
 •   Sağlık Kurumları İşletmeciliği
 •   Sosyal Hizmetler
 •   Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri

i)        Yabancı Diller Yüksekokulu

 •   Temel İngilizce Bölümü

j)        Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

 •   Ağız ve Diş Sağlığı
 •   Ameliyathane Hizmetleri
 •   İlk ve Acil Yardım Programı
 •   Odyometri P.
 •   Anestezi
 •   Optisyenlik P.
 •   Radyoterapi
 •   Tıbbi Görüntüleme Teknikleri
 •   Fizyoterapi

k)      Fen Bilimleri Enstitüsü

 •   Bilişim Teknolojileri Yüksek Lisans Programı
 •   Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans Programı
 •   Endüstri Mühendisliği Yüksek Lisans Programı

l)        Sosyal Bilimler E.

 •   İşletme (Türkçe-İngilizce) Yüksek Lisans Programı
 •   MBA + Yüksek Lisans Programı
 •   Kamu Hukuku Yüksek Lisans Programı
 •   Uluslararası Ticaret Hukuku Yüksek Lisans Programı
 •   Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans Programı
 •   Sanat ve Tasarım Yüksek Lisans Programı
 •   Tarih Yüksek Lisans Programı

 Aday olmak isteyen öğrencilerimizin dilekçe ile Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığına (Mahmutbey Yerleşkesi A Blok 0. Kat 8 nolu oda) başvuru yapması gerekmektedir.

Gayrettepe ve Bakırköy Yerleşkelerimizde başvuru dilekçeleri Fakülte, Yüksekokul ve Enstitü Sekreterliklerine teslim edilecektir.

2016-2017 Akademik Yılı Öğrenci Konseyi Seçim Takvimi

Adaylık Başvurusu

17 Ekim 2016-24 Ekim 2016

Aday Listelerinin İlanı

24 Ekim 2016 Saat 17:00

Aday Listelerine İtiraz

25 Ekim 2016 Saat 16:00

Kesin Aday Listelerinin İlanı

25 Ekim 2016 Saat 17:00

Aday Tanıtım Dönemi

26 Ekim 2016 Saat 09:00 - 07 Kasım 2016 Saat 17:00

SEÇİM GÜNÜ

08 Kasım 2016 Saat 09:00-16:30

 Seçim Kılavuzu için tıklayınız.

Dilekçe örneği için tıklayınız.

Değerli Öğretim Üyeleri ve İKBU Çalışanları;

 

Erasmus+ Programının bir parçası olan Personel Hareketliliği, yükseköğretim kurumlarında çalışan öğretim elemanları ve Üniversite personelinin Avrupa’da partner olunan bir yükseköğretim kurumunda veya işletmede eğitim almasına veya ders vermesine imkan sağlamaktadır. Bu bağlamda 2016-2017 eğitim-öğretim yılı içerisinde bu hareketlilik faaliyetinden faydalanmak isteyen tüm öğretim elemanları ve idari personelimizin ekli dosyada belirtilen açıklamalar doğrultusunda en geç  31 Ekim 2016 tarihine kadar Dış İlişkiler Daire Başkanlığına başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Başvuruda bulunan öğretim elemanları ve idari personelin seçimi sürecinde Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkez Başkanlığı tarafından hazırlanan Erasmus+ Ulusal Teklif Çağrısı kapsamında yer alan kriterlere uygun olarak düzenlenenskor tablosu göz önünde bulundurulacaktır.

Hareketliliğe katılacak personelin seçimi Rektörlük tarafından ‘’resmi görevlendirme’’ ile oluşturulan bir komisyon tarafından yapılacak olup Kasım ayının ikinci haftasında sonuçlar başvuru sahiplerine duyurulacaktır.

Erasmus Personel Hareketliliği ilanı 2016 – 2017 akademik yılının  Güz döneminde yapılan hareketlilikleri kapsayacaktır. İkinci ilan, Bahar 2017 dönemi için tekrar duyurulacaktır.

Tüm personele duyurulur.

1. Başvuru Prosedürü ve Detaylar.pdf

2.Değerlendirme Kriterleri.pdf

3.Günlük Hibe Miktarları.pdf

Application form - Staff Teaching Mobility.docx

Application form - Staff Training Mobility.docx

Staff Teaching Agreement.docx

Staff Training Agreement.docx

07-14 Ekim 2016 tarihleri arasında TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi tarafından gerçekleşecek olan "X. İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali" de İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde Yrd. Doç. Dr. Ayşegül Akçay Kavakoğlu tarafından verilen "Sinematik Mimarlık" dersinin final ürünleri olan öğrenci filmleri gösterim için davet edilmiştir. Öğrencilerimizin filmleri bu uluslararası etkinlikte 10-11 Ekim 2016 tarihlerinde iki gün boyunca gösterimde olacaktır. Gösterimlerin ardından atölye söyleşilerinde filmler üzerinden mimarlık, film ve kent konuları tartışılacaktır. 
Etkinlik ücretsizdir. Etkinlik detayı için http://www.archfilmfest.org/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

2012 yılında ilki 2016 Eylül ayında İstanbul Kongre Merkezinde başarıyla ikincisi gerçekleştirilen Geleceğin E hali kongresi Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği (PGED) tarafından düzenlenmiştir. 3 günlük kongre kapsamında 2 proje yarışmasıda genç eczacılara kendilerinifade etmek için güzel bir platform oluşurken Güzelten Poster Yarışmasında yapılan ön eleme ardından ilk on poster jurilere yapılan sunumların değerlendirilmesiyle sonuçlandırılmıştır. İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 5. Sınıf öğrencimiz Nermin Merve Öcal '' Farma App'' adlı poster sunumu ile 1. olmuştur.

Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Leyla Ateş’in Prof. Dr. Joachim Englisch ile birlikte editörlüğünü üstlendiği “Türk-Alman Çifte Vergilendirme Anlaşmasında Yorum, Uygulama ve Gelecek Eğilimler” (Auslegung, Anwendungspraxis und zukünftige Entwicklung des deutsch-türkischen Doppelbesteuerungsabkommen) konferans kitabı Temmuz 2016’da yayınlanmıştır.

“Rektörlük kararı ile ders ekleme-bırakma süresi 5 Ekim 2016 Çarşamba günü saat 17:00’ye kadar uzatılmıştır.

Bu nedenle, öğrencilerin bugün itibariyle aşağıdaki formu doldurarak en geç 5 Ekim Çarşamba günü saat 17:00’ye kadar ilgili Fakülte/Bölüm Sekreterliğine teslim etmeleri gerekmektedir.”

Ders Ekleme Bırakma Başvuru Formu.pdf

 

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Meslek Yüksekokulu bünyesinde aşağıda belirtilen programlara öğretim görevlisi alınacaktır.

 

Adalet Programı

Hukuk Fakültesi lisans mezunu olmak, Kamu Hukuku Anabilim Dalında tezli yüksek lisans yapmış olmak, veya alanında lisans mezuniyetinden sonra en az iki yıl deneyim sahibi  olmak.

Öğr. Gör.

1

Bilgisayar Programı

Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojisi Öğretmenliği bölümlerinden birinden lisans mezunu olmak, Bilgisayar Mühendisliği Anabilim Dalında tezli yüksek lisans yapmış olmak veya alanında lisans mezuniyetinden sonra en az iki yıl deneyime sahip olmak.

Öğr. Gör.

1

 

 

Adayların aşağıdaki belgelerle birlikte İstanbul Kemerburgaz İnsan Kaynakları Direktörlüğüne başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

1-      Başvuru dilekçesi (Başvurdukları bölüm adı, ilan tarihi, yazışma adresi ve telefon numaralarını içeren başvuru dilekçesi İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı’na hitaplı)

2-      YÖK Formatlı Özgeçmiş

3-      T.C. Kimlik Fotokopisi

4-      Diploma fotokopileri (Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.)

5-      Resmi transkriptler (Alınmış dersleri gösteren)

6-      ALES sonuç belgesi

7-      Erkek adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecilli veya muaf olduğunu belirten belge.

8-      Var ise yabancı dil bilgisi seviyesini belirleyen sınav sonuç belgesi

9-      Var ise bilimsel çalışmalarını kapsayan dosya

10-  Var ise onaylı Hizmet belgesi (Halen bir kamu kurumunda çalışıyor olanlar veya ayrılmış olanlar getirecekler.)

11-  Son altı ayda çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf

12-  Lisansüstü öğrencilerin öğrenim belgesi

Başvuru:

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi İnsan Kaynaklan Daire Başkanlığı Mahmutbey, Dilmenler Caddesi No 26 34217 Bağcılar İstanbul.

 

 

ALES: min 70

Kadro Sayısı: 1

 

Duyuru Başlama Tarihi: 29.09.2016

Son Başvuru Tarihi: 14.10.2016

Ön Değerlendirme Tarihi: 18.10.2016

Sınava Giriş Tarihi: 19.10.2016

Sonuç Açıklama Tarihi: 20.10.2016

Başvuruların şahsen veya posta yoluyla yapılması gerekmektedir.

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU

31.08.2016 TARİHİNDE İLAN EDİLEN ÖĞRETİM GÖREVLİSİ SINAV SONUÇLARI

 

Anestezi Programı Sınav Sonucu

Şermin ŞENGÜN                              Asil

Okan ÇATAR                                    Asil

 

Fizyoterapi Programı Sınav Sonucu

Kerem DOĞAN                                Asil

Doruk TURHAN                               Asil

Mehmet Serdar SALUR                    Yedek

Irmak ÇAVUŞOĞLU                         Yedek

 

İlk ve Acil Yardım Programı Sınav Sonucu

Emre ÇİYDEM                                 Asil                

Özlem KIVANÇ                                Asil

 

Optisyenlik Programı Ön Sınav Sonucu

Reyhan BİÇAK                                 Asil

  

Radyoterapi Programı Sınav Sonucu

Ahmet Murat ŞENIŞIK                    Asil

 

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı  Sınav Sonucu

Duygu Tunçman GENÇ                    Asil

CE 100 COMPUTING SKILLS EXEMPTION EXAM RESULTS

( CE 100 BİLGİSAYAR BECERİLERİ DERSİ MUAFİYET SINAVI SONUÇLARI)

Listede sadece sınavı geçen öğrenciler yer almaktadır. Sınavı geçemeyen öğrencilerin derse kayıt olmaları gerekmektedir.

Students who failed the exam are not included in the list, those students should register to the course.

CE100 EXEMPTION EXAM RESULTS (MUAFİYET SINAVI SONUÇLARI).pdf

2016-2017 Akademik Yıl Güz Döneminde Uzaktan Eğitim yöntemiyle verilecek derslerin 1.dersi,  Eylül’ün son haftasında dersin eğiticileri tarafından video kaydı olarak düzenlenecektir. Akademik takvime göre ders ekle-bırak dönemi tamamlandıktan sonra (Ekim ayı başında) öğrencilere UZEM tarafından kullanıcı adı ve şifreler tanımlanacaktır. Derse kayıtlı öğrenciler kendi kullanıcı adı ve şifreleri ile geçmiş ders kaydını izleyebilecek, Ekim ayından itibaren canlı derslere (senkron-eşzamanlı derslere)  katılabilecektir. Canlı dersler (senkron-eşzamanlı dersler) başlamadan önce öğrencilerin kullanıcı adı ve şifreleri ile birlikte kullanım kılavuzu paylaşılacaktır.

 

UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ

(http://uzem.kemerburgaz.edu.tr/ )

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU

İNGİLİZCE OKUTMANI SINAV SONUCU

 

Gülçin BÜYÜKDÖĞERLİ              Asil

11 Mart 2017 Tarihinde Bakü, Hilton Hotel’de düzenlenecek olan ‘Türkiye’de Yükseköğretim Fırsatları’ konulu konferansa katılım göstermek için lütfen elektronik kayıt formumuzu doldurunuz.

 

Tarih: 11 Mart 2017

Saat:  13:00 – 17:30

Yer: Hilton Hotel Bakü

 

uluslararasıuluslararası

 

CE100 Computing Skills ve BİL100 Bilgisayar Becerileri derslerinin Muafiyet Sınavı 24 Eylül Cumartesi günü B206 no.lu sınıfta ekteki listede belirtilen saatlerde gerçekleştirilecektir.

Sınavda kimlik kontrolü yapılacaktır ve fotoğraflı kimlik belgesi getirmeyenler sınava alınmayacaktır.

Listede isminizin yer aldığı saatte sınava katılmanız önemlidir; listede yer alandan farklı bir saatte gelmeniz durumunda sınava katılamama durumunda kalabilirsiniz.

Sınav günü Yenibosna – Mahmutbey Kampüs arasında shuttle hizmeti sağlanacaktır.

CE100 Muafiyet Sınavı Saat Listesi.pdf

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ

SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU

 

31.08.2016 TARİHİNDE İLAN EDİLEN ÖĞRETİM GÖREVLİSİ İLANI

ÖN DEĞERLENDİRME SONUÇLARI

 

 

Sınav Yeri:    İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi

                        Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

                        Bakırköy Yerleşkesi

                        İncirli C. N:11

Bakırköy / İstanbul

 Saat:               09.00

 

                       

 

Anestezi Programı Ön Değerlendirme Sonucu

Şermin ŞENGÜN

Okan ÇATAR

Tuğba ÖZ

 

Fizyoterapi Programı Ön Değerlendirme Sonucu

Kerem DOĞAN

Irmak ÇAVUŞOĞLU

Doruk TURHAN

Halil İbrahim KURMAZ

Ahmet UTUŞ

Mehmet Serdar SALUR

Zehra KEMEÇ

 

İlk ve Acil Yardım Programı Ön Değerlendirme Sonucu

Emre ÇİYDEM

Fatma AKBULAK

Özlem KIVANÇ

 

Odyometri Programı Ön Değerlendirme Sonucu

Başvuran adaylar; ilan kriterlerine uygun olmadığından, ön değerlendirmeye alınmamıştır.

 

Optisyenlik Programı Ön Değerlendirme Sonucu

Reyhan BİÇAK

 

 

Radyoterapi Programı Ön Değerlendirme Sonucu

Ahmet Murat ŞENIŞIK

 

 

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı Ön Değerlendirme Sonucu

Duygu Tunçman GENÇ

Ahmet Murat ŞENIŞIK

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ

SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU

 

İNGİLİZCE OKUTMAN İLANI

ÖN DEĞERLENDİRME SONUÇLARI

 

Tarih              :23.09.2016   

Sınav Yeri      :İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

                        Bakırköy Yerleşkesi

                        İncirli C. N:11 Bakırköy / İstanbul

 Saat:               09.00

 

                       

İngilizce Okutman Ön Değerlendirme Sonucu

Merve Nur ŞİŞLİ

Gülçin BÜYÜKDÖĞERLİ

 

“Yüksekokulumuz 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Modern Diller Bölümü kapsamında yapılacak olan Yabancılar için Türkçe dersi muafiyet sınavı 23.09.2016 tarihinde saat: 10:00 – 12:00 saatleri arasında A 706 nolu derslikte;

Güzel Sanatlar Fakültesi bünyesince verilmekte olan ENG Kodlu derslerin muafiyet sınav tarihi  23.09.2016 tarihinde saat: 13:00 – 17:30 arasında  A 706 nolu derslikte yapılacaktır.

Öğrencilerin Sınava girmek için “Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürlüğü’ne dilekçe ile başvurmaları gerekmektedir.”

KISMİ ZAMANLI ÇALIŞMA PROGRAMI BAŞVURUSU

2016-2017 akademik yılı Kısmi Zamanlı Çalışma Programı başvuruları 20-30 Eylül 2016 tarihleri arasında alınacaktır.

Programa katılmak isteyen öğrencilerin doldurdukları başvuru formunu Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığına (A Blok Zemin Kat/ 8 Nolu Oda) bizzat teslim etmeleri gerekmektedir.

Bakırköy ve Esentepe Yerleşkelerinde başvuru yapacak öğrenciler başvuru formlarını aynı tarihler arasında kayıtlı oldukları Fakülte/Yüksekokul Sekreterliklerine bizzat teslim edecektir.

Programa başvuracak öğrencilerde aranan özellikler:

 1.       Normal eğitim öğretim süresi içerisinde öğrenim görüyor olmak
 2.       Not ortalaması 2.00’ın üstünde olmak
 3.       Disiplin cezası almamış olmak
 4.       Yetim maaşı ve nafaka dışında asgari ücret düzeyinde gelire sahip olmamak
 5.       İzinli olmayan aktif öğrenci olmak

Program kapsamında öğrenci çalıştırılacak birimler aşağıdaki gibidir (Her öğrenci yalnızca bir bölüme başvuru yapabilir):

 1.       Diş Hekimliği Fakültesi (Bakırköy Yerleşkesi)
 2.       Eczacılık Fakültesi (Bakırköy Yerleşkesi)
 3.       Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi
 4.       Hukuk Fakültesi
 5.       İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi
 6.       Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi
 7.       Tıp Fakültesi (Bakırköy Yerleşkesi)
 8.       Meslek Yüksekokulu (Gayrettepe Yerleşkesi)
 9.       Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (Bakırköy Yerleşkesi)
 10.   Yabancı Diller Yüksekokulu
 11.   Aile Şirketleri Yönetimi ve Danışmanlığı Araştırma Merkezi (AYDAM)
 12.   Bilgi Teknolojileri Daire Başkanlığı
 13.   Dış İlişkiler Daire Başkanlığı
 14.   Diş Hastanesi (Bakırköy Yerleşkesi)
 15.   Etkinlik ve Organizasyon Koordinatörlüğü
 16.   İdari İşler Müdürlüğü (Bakırköy Yerleşkesi)
 17.   İdari İşler Müdürlüğü (Mahmutbey Yerleşkesi)
 18.   Kariyer Geliştirme Merkezi
 19.   Kurumsal İletişim Daire Başkanlığı
 20.   Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı
 21.   Mali İşler ve Bütçe Daire Başkanlığı
 22.   Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı
 23.   Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı
 24.   Satınalma Daire Başkanlığı
 25.   Sürekli Eğitim Merkezi (GayrettepeYerleşkesi)
 26.   Uzaktan Eğitim Merkezi
 27.   Yenilik ve Araştırma Projeleri Daire Başkanlığı

Başvuru Formu için tıklayınız.

Önemli Not: Eksik doldurulan formlar geçersiz sayılacaktır.

 Ek Yerleştirme ve Uluslararası Öğrencilerin Dikkatine

Aşağıdaki listede 20.09.2019 tarihinde yapılan seviye belirleme sınava girip, 21.09.2019 tarihinde yapılacak olan yeterlik sınavına giren ek kontenjan ve uluslar arası öğrencilerin isimleri yer almaktadır. 21.09.2016 Yeterlik sınavı 09:30’da başlayacaktır. Öğrencilerimizin en geç 09:00’da sınıflarında olmaları gerekmektedir. Sınav salonları -1. Katta panolarda duyurulacaktır.

21.09.2016 YETERLİK SINAVINA GİRECEK ÖĞRENCİLER.pdf

Ek kontenjan ile gelen öğrenciler için İngilizce  seviye belirleme sınavı 20.09.2016 Salı günü saat 10:00’da A Binasında yapılacaktır. Öğrencilerimizin en geç 09:30’da sınav salonlarında bulunmaları gerekmektedir. Sınav salonları yarın sabah -1. katta asılı olan listelerden öğrenilebilir. 

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, YÖKSİS 1010069 numaralı Bilgisayar Mühendisliği Araştırma Görevlisi ilanı sınav sonucuna göre başarılı olan adaylarımızın isimleri aşağıdaki gibidir.

Asil- Merve POLAT

Yedek- Mehmet Salih KURT

Asil olarak sınavı kazanan adayımızın Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mehmet D. ERBAŞ ile iletişime geçmesi gerekmektedir.

Bilgisayar Mühendisliği Arastirma Görevlisi Alımı Sınav Sonuçları.pdf

Ek kontenjan ile gelen öğrencilerimiz 20.09.2016 Salı günü, A binası 706 numaralı derslikte sınava gireceklerdir. Sınav saat 10:00’da başlayacaktır. Öğrencilerimizin en geç 09:30’da sınav salonunda olmaları gerekmektedir. 

Aşağıdaki listede 07.09.2016 tarihinde yapılan yeterlik sınavında başarılı olan eski ve yeni kayıtlı öğrenciler bulunmaktadır. Bu sınavda başarılı olamayan 2016-2017 YENİ KAYIT YAPTIRAN öğrenciler B2 seviyesine yerleştirilmişlerdir. Sınavda başarılı olamayan eski kayıtlı öğrencilerimiz, kaldıkları seviyeden hazırlık programına devam edeceklerdir. 

07.09.2016 YETERLİK SINAVI SONUÇLARI.pdf

Alfabetik sıraya göre düzenlenmiş aşağıdaki listede, yeni kayıtlı öğrencilerin hazırlık programındaki seviyeleri bulunmaktadır. Öğrencilerimizin 19.09.2016 Pazartesi günü, aşağıda belirtilen saatlerde sınıflarında olmaları gerekmektedir. Derslikler gün içerisinde duyurulacaktır.

 A1 seviyesi: 10:00

A2 seviyesi: 10:00

B1 seviyesi: 13:00

B2 seviyesi: 13:00  

Erasmus+ Öğrenci Öğrenim ve Staj Hareketliliği için başvuru tarihleri ve koşullar:

Son Başvuru Tarihi: 22 Şubat 2017

Dil Sınavı Tarihi: 27 Şubat 2017 (Sınav yeri ve saati daha sonra duyurularda ilan edilecektir.)

Başvuru koşulları:

GNO (Genel Not Ortalaması): 2.30/4.0 Lisans, 2.50/4.0 Lisansüstü                

Gerekli Belgeler:

 1.        Başvuru formu
 2.        2016-2017 Güz dönemini de içeren transkript
 3.        1 fotoğraf

Önemli Hatırlatmalar:

 1.        Belgeler, en geç 22 Şubat Saat 17:30 tarihine kadar Uluslararası Ofise teslim edilmelidir. Bu tarihten sonra iletilen başvurular değerlendirilmeye alınmayacaktır.
 2.        Başvuru formunun bilgisayar ortamında doldurulması zorunludur.
 3.        Öğrenim ve staj hareketliliğine aynı anda başvurabilir. Öğrenim hareketliliği başvuruları 2017-18 Akademik Yılı, Staj hareketliliği ise 2016-2017 yaz dönemi için geçerli olacaktır.
 4.        Başvuru formu; öğrenci ve akademik yetkili tarafından imzalanmalıdır. Ön lisans öğrencileri için Bölüm Başkanları; lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri için Erasmus Bölüm Koordinatörü, tez aşamasında olan yüksek lisans ve doktora öğrencileri için ise Tez Danışmanı yetkilidir. Erasmus Koordinatörleri Listesini sayfanın  altında bulabilirsiniz.
 5.        Erasmus anlaşmaları listesi ve partner kurumların iletişim kişilerinin listesine http://www.kemerburgaz.edu.tr/en/education-in-kemerburgaz/international-office/exchange-programs/partner-universities/erasmus-partners linkinden ulaşılabilir.
 6.        Başvuru formlarında  tercih edilen üniversite ve bölümlerin eğitim dilinin belirtilmesi zorunludur. Şayet eğitim dili İngilizce’den farklı ise, öğrenci o dilde sınava tabi olacaktır. Üniversitemizde İngilizce dil sınavının yanı sıra İtalyanca ve Almanca dil sınavları uygulanacaktır ancak diğer diller için öğrencinin en az B1 seviyesinde olduğunu gösteren bir dil sertifikası sunması zorunludur. Diğer dillerin sınav yeri ve tarih bilgisi başvuru durumuna göre daha sonra web sitesinden ilan edilecektir.
 7.        Halihazırda Erasmus hareketliliğinde olan Kemerburgaz Üniversitesi değişim öğrencileri, öğrenim veya staj başvurusu yapabilir ve başvuru için gerekli belgeleri e-posta yolu ile Ofisimize iletebilirler. Dil sınavının yapılacağı tarihte yurtdışında bulunan Erasmus değişim öğrencileri, bir önceki yılın dil sınavı sonucunu değerlendirmede kullanabilirler. Bir önceki yılın dil sınavını beyan edecek öğrencilerin taleplerini yazılı ve imzalı olarak Ofisimize iletmeleri gerekmektedir.
 8.        Erasmus hibesi sadece Avrupa Birliği üyesi ülkelere yapılan hareketliliklerde geçerlidir. İzlanda, Norveç, İsviçre gibi AB üyesi olmayan program ülkelerine ve üçüncü ülke statüsünde bulunan Arnavutluk, Karadağ, Sırbistan ve Makedonya’ya yapılan hareketlilikler hibe ile desteklenemez.
 9.        Erasmus Tanıtım Günleri 7 Şubat tarihinde saat 10:00’da, 16 Şubat tarihinde saat 14:00’te Fatma Altınbaş Konferans Salonu’nda düzenlenecektir. Etkinliğe katılarak Erasmus Programı ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
 10.    Engelli öğrencilerimiz, engellilik durumlarını kanıtlamaları halinde Erasmus ek hibe desteği alabileceklerdir. Ayrıntılı bilgi için Ofisimizle iletişime geçebilirsiniz.

İletişim: erasmus@kemerburgaz.edu.tr

 Application Form for Study                  Application Form for Work Placement                IKBU - Erasmus Bölüm Koordinatörleri

 

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, YÖKSİS 1010069 numaralı Bilgisayar Mühendisliği Araştırma Görevlisi ilanlarına göre ön değerlendirmede başarılı olan ve sınava girmeye hak kazanan adaylara ilişkin sonuçlar ekli tabloda belirtilmiştir.

Adayların, 09.09.2016 Cuma günü  saat 10:00’ da İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Mahmutbey Dilmenler Caddesi No:26 D Blok Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi adresinde, yazılı ve sözlü sınava katılmak üzere hazır bulunmaları gerekmektedir.

Bilgisayar Mühendisliği Arastirma Görevlisi Ön Değerlendirme Sonuçları.pdf

YATAY GEÇİŞ İLE GELEN 07.09.2016 YETERLİK SINAVINA GİREN ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE!

07.09.2016 tarihinde yeterlik sınavına girmiş olan yatay geçiş öğrencilerinin sınav sonuçları aşağıdaki listede bulunmaktadır. 

YETERLİK SINAVINA GİREN YATAY GEÇİŞ ÖĞRENCİLERİNİN SINAV SONUÇLARI.pdf

Aşağıdaki listede 05.09.2016 tarihinde seviye belirleme sınavına girmiş olup, 07.09.2016 tarihinde yapılacak olan yeterlik sınavına girmeye hak kazanmış öğrencilerin isimleri ve sınav yerleri bulunmaktadır. Yeterlik sınavına girecek olan öğrencilerin, fotoğraflı kimlikleriyle birlikte en geç saat 09:00’da sınav salonlarında bulunmaları gerekmektedir. Listede adı olmayan öğrencilerimiz, hazırlık programında kendilerine uygun olan seviyeye yerleştirilmişlerdir. Bu öğrencilerimizin seviyelerini öğrenmek için, web sitemizi takip etmeleri rica olunur. 

2016-2017 YENİ KAYITLI ÖĞRENCİLER İÇİN YETERLİK SINAVI SINAV SALONLARI.pdf

Aşağıdaki listede 06.09.2016 tarihinde seviye belirleme sınavına girmiş olup, 07.09.2016 tarihinde yapılacak olan yeterlik sınavına girmeye hak kazanmış yatay geçiş ile gelen öğrencilerin isimleri ve sınav yerleri bulunmaktadır. Yeterlik sınavına girecek olan öğrencilerin, fotoğraflı kimlikleriyle birlikte en geç saat 09:00’da sınav salonlarında bulunmaları gerekmektedir. Listede adı olmayan öğrencilerimiz, hazırlık programında kendilerine uygun olan seviyeye yerleştirilmişlerdir. Bu öğrencilerimizin seviyelerini öğrenmek için, web sitemizi takip etmeleri rica olunur.

 YETERLİK SINAVINA GİRECEK YATAY GEÇİŞ ÖĞRENCİLERİ İÇİN SINAV SALONLARI.pdf

Yeterlik Sınavı bilgileri

 

7 EYLÜL 2016 YETERLİK SINAVI

 

09:30 – 11:40 READING & LISTENING

11:40 – 12:00 BREAK

12:00 – 13:10 WRITING

13:10 – 14:30 LUNCH BREAK

14:30 – 17: 00 SPEAKING EXAM

2016-2017 Akademik Yılı Kayıt Yenileme mali işlemleri 1 – 9 Eylül 2016 tarihleri arasında yapılacaktır. Ücret bilgisi ve ödeme yöntemleri ile ilgili ayrıntılı bilgilere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

 

http://www.kemerburgaz.edu.tr/tr/ogrenci-rehberi/ogrenim-ucretleri-ve-burslar

10099779 ilan numarası ile gerçekleştirilen Meslek Yüksekokulu Tarih Okutmanı alımı sınav sonucuna göre Ufuk ADAK ve Mustafa AVCI kadro almaya hak kazanmıştır. 

EK 3a SINAV TUTANAKLARI- İlan İçin.pdf

 

05.09.2016 tarihinde yapılacak olan seviye belirleme sınavı için sınav salonları aşağıdaki dosyada bulunmaktadır. Liste alfabetik sıraya göre düzenlenmiştir. Sınav 10:00’da başlayacaktır. Sınava girecek öğrencilerin en geç 09:30’da sınav salonunda hazır bulunmaları gerekmektedir. 

05.09.2016 SEVİYE BELİRLEME SINAVINA GİRECEK 2016-2017 KAYITLI ÖĞRENCİLER İÇİN SINAV SALONLARI.pdf

07.09.2016 tarihinde yapılacak olan yeterlik sınavı için sınav salonları aşağıdaki dosyada bulunmaktadır. Liste alfabetik sıraya göre düzenlenmiştir. Sınav 09:30’da başlayacaktır. Sınava girecek öğrencilerin en geç 09:00’da sınav salonunda hazır bulunmaları gerekmektedir. 

07.09.2016 YETERLİK SINAVINA GİRECEK ESKİ KAYITLI ÖĞRENCİLER İÇİN SINAV SALONLARI.pdf

667 Sayılı KHK İle Kapatılan Vakıf Yükseköğretim Kurumlarının Önlisans ve Lisans Programlarındaki Öğrencilerin İşlemleri İle İlgili Usul ve Esasların Uygulanması Sürecinde Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları.pdf

Meslek Yüksekokulu 10099779 No’lu Öğretim Görevlisi İlanı Ön Değerlendirme Sonucu

 

 

Sınav Tarihi:23.08.2016 Salı

Saat: 14.30

Yer:  İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Şişli Yerleşkesi (toplantı salonu) Abide-i Hürriyet Cad. Kocamansur Sk. No: 46 Şişli / İSTANBUL

 

İlan-Tarih 1a - önderğerlendirme.pdf

2016-2017 akademik yılı, yeni kayıtlı öğrencilerin seviye belirleme sınavı 05.09.2016 tarihinde yapılacaktır. Bu sınavda B1 düzeyi üzeri çıkan öğrenciler 07.09.2016 tarihinde yapılacak olan yeterlik sınavına girmeye hak kazanırlar. Seviye belirleme sınavına girmeyen öğrenciler, A1 seviyesinden başlayacaklar ve en az bir yıl hazırlık okuyacaklardır. Seviye belirleme ve yeterlik sınavlarının telafisi yoktur. Sınava girecek öğrencilerin sınavdan yarım saat önce sınav salonunda bulunmaları gerekmektedir. Sınav salonları ilerleyen tarihlerde duyurulacaktır.

 

5 EYLÜL 2016 SEVİYE BELİRLEME SINAVI

 

10:00 - 12:00 READING & LISTENING & GRAMMAR & VOCABULARY

12:00 – 13:30 LUNCH BREAK

13:30 – 14: 40 WRITING

 

7 EYLÜL 2016 YETERLİK SINAVI

 

09:30 – 11:40 READING & LISTENING

11:40 – 12:00 BREAK

12:00 – 13:10 WRITING

13:10 – 14:30 LUNCH BREAK

14:30 – 17: 00 SPEAKING EXAM

2016-2017 Akademik yılında dersler 19.09.2016 tarihinde başlayacaktır. HAZIRLIK OKULUNDA Derslere %80 devam zorunluluğu vardır. Hazırlık Derslerinde ilk günden itibaren yoklama alınacaktır. Devamsızlık limitini aşan öğrenciler modül sonu sınavına giremezler. Öğrencilerimizin bunu göz önünde bulundurarak hareket etmeleri önem taşımaktadır.

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, YÖKSİS 1009504, 1009505, 1009506, 1009508, 1009501 numaralı Araştırma Görevlisi ve Öğretim Görevlisi ilanlarına göre 29.07.2016 tarihinde yapılan sınavlarda başarılı olan ve atanmaya hak kazanan adayların listesi ektedir.

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı - Araş. Gör. Sınav Değerlendirme Sonucu

Mimarlık - Ögr. Gör. Sınav Değerlendirme Sonucu

Mimarlık - Araş. Gör. Sınav Değerlendirme Sonucu

İnşaat Müh. - Araş. Gör. Sınav Değerlendirme Sonucu

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı - Ögr. Gör. Sınav Değerlendirme Sonucu

 

1009465 ilan numarası ile gerçekleştirilen Meslek Yüksekokulu Sosyal Hizmetler Programı Öğretim Görevlisi sınav sonucunda Canan COŞKAN kadro almaya hak kazanmıştır.

Sosyal Psikoloji Öğretim Görevlisi Sınav Sonucu

PREP 102 ve PREP 103 seviyeleri için final sınavları 03.08.2016 Çarşamba günü yapılacaktır. Sınav saat 10:00’da başlayacaktır. Sınav yerleri aşağıdaki gibidir:

 

PREP 102 – A508

PREP103-PR01 – A702

PREP103-PR02 – A707

PREP103-PR04 – A701

PREP103-PR08 – A705

PREP103-PR09 – A706 

Yaz okulunu tamamlamış PREP 104 öğrencileri için yeterlik sınavı 04.08.2016 Perşembe günü yapılacaktır.  Saat ve yer planlaması aşağıdaki gibidir:

 

10:30-11:40 WRITING (70 dakika)

11:40-13:15 BREAK- optik form kodlaması için tüm öğrencilerin sınav salonunda bulunmaları gerekmektedir / all students are expected to be at exam places to fill in optic answer sheets  

13:30-16:00 LISTENING & READING – geç kalan öğrenciler dinleme bölümünü tekrar alamazlar / latecomers will not be allowed to take the listening part

 

Sınav yeri:

PR 01 - A701

PR 02 - A702

PR 03 - A606

PR 05 - A705

PR 06 - A706

PR 07 -  A707

PR 08 - A602

PR 09 – A607

Yüksekokulumuz Dış Ticaret Bölümü öğretim görevlisi alımına ilişkin 1009319 ilan numarasıyla yayınlanan ilana başvuru yapan ve ön değerlendirme sonucunda sınava alınan Nurhayat Erdil, Elif Taşkın ve Efe Sıvış’ın sınav sonuçlarının değerlendirmesi sonucunda “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Nakden veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 12. Maddesi” esasınca değerlendirme puanlarının 65’in altında yer almalarından ötürü söz konusu ilana uygun aday bulunamamıştır.

Dış Ticaret Öğretim Görevlisi

BİLDİRİ ÇAĞRISI

Bölge Adliye Mahkemelerinin faaliyete başlamasıyla birlikte yeni kanun yolu sisteminin ayrıntılı şekilde ele alınacağı sempozyumda istinaf, istinaf sonrası temyiz ya da yargılamanın yenilenmesi konuları ile ilgili olarak bildiri sunulabilir. Bildiri özetleri hakem heyeti tarafından ön incelemeye tabi tutulacak ve kabul edilen bildiriler sempozyumda sunulacaktır. Azami 300 kelimelik bildiri özetlerinin 1 Ekim 2016 tarihine kadar sezin.artik@kemerburgaz.edu.tr adresine gönderilmesi rica olunur.

 

HAKEM HEYETİ

Prof. Dr. Hakan PEKCANITEZ, Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Prof. Dr. Şükran ŞIPKA, Kemerburgaz Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Prof. Dr. Adnan DEYNEKLİ, Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Prof. Dr. Muhammet ÖZEKES, Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Prof. Dr. Murat ATALI, Türk- Alman Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, YÖKSİS 1009504, 1009505, 1009506, 1009508, 1009501 numaralı Araştırma Görevlisi ve Öğretim Görevlisi ilanlarına göre ön değerlendirmede başarılı olan ve sınava girmeye hak kazanan adaylara ilişkin sonuçlar ekli tablolarda belirtilmiştir.

Adayların, 29.07.2016 Cuma günü aşağıda ilan edilen yer ve saatlerde yazılı ve sözlü sınava katılmak üzere hazır bulunmaları gerekmektedir.

SINAV SAATLERİ

Mimarlık Bölümü Araştırma Görevlisi Sınavı

Yazılı Sınav- 10:00

Sözlü Sınav- 11:30

Mimarlık Bölümü Öğretim Görevlisi Sınavı

Yazılı Sınav- 10:00

Sözlü Sınav- 13:00

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Araştırma Görevlisi Sınavı

Yazılı Sınav- 10:00

Sözlü Sınav- 11:30

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Öğretim Görevlisi Sınavı

Yazılı Sınav- 10:00

Sözlü Sınav- 13:00

İnşaat Mühendisliği Bölümü Araştırma Görevlisi Sınavı

Yazılı Sınav- 10:00

Sözlü Sınav- 13:00

SINAV YERİ: İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi,

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi,

Mahmutbey Dilmenler Cad. No:26, D Blok, Kat:4

Bağcılar/İSTANBUL

Sosyal Psikoloji Öğretim Görevlisi-EK 1a Ön Değerlendirme

Sınav Tarihi:26.07.2016 Salı

Saat: 14.00

Yer:  İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Şişli Yerleşkesi (toplantı salonu) Abide-i Hürriyet Cad. Kocamansur Sk. No: 46 Şişli / İSTANBUL

 Meslek Yüksekokulu 1009319 No’lu Öğretim Görevlisi İlanı Ön Değerlendirme Sonucu

 Dış Ticaret - Öğretim Görevlisi-EK 1a Ön Değerlendirme

 

Sınav Tarihi:26.07.2016 Salı

Saat: 14.00

Yer:  İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Şişli Yerleşkesi (toplantı salonu) Abide-i Hürriyet Cad. Kocamansur Sk. No: 46 Şişli / İSTANBUL

Aziz Türk Milleti’ne,

 

Türkiye Cumhuriyeti kurulduğu günden bu yana en alçakça saldırılardan birine 15 Temmuz 2016’da uğramıştır. Devletimizin kurumlarına sızmış bir ihanet şebekesinin gözü dönmüş mensupları devletimizi ve milletimizi hedef alan hain bir darbe girişiminde bulunmuşlardır. Bu menfur kalkışma, Milletimizin, Meclisimizin ve  Hükümetimizin azim ve iradesi, ülkesine gönülden bağlı kahraman güvenlik güçlerimizin fedakar çabaları ile önlenmiştir.

 

Türkiye Tarihi'nin  en zor ve en acı günlerinden birini geride bırakırken, milletimiz Cumhuriyete ve Demokrasiye olan inancını bir kez daha güçlü bir şekilde kanıtlamış bulunmaktadır. Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyete, Demokrasiye, Milli İrade’ye ve Özgürlüğümüze kast edenleri İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Mensupları olarak en sert şekilde kınıyoruz. Bu eyleme kalkışanlarla, onların yurtiçi ve yurtdışındaki uzantılarının adalet önünde hak ettikleri cezayı alacaklarına olan inancımız tamdır.

 

Bu menfur girişimi başarısızlığa uğratmak için çaba gösterirken hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet ve yaralılara acil şifalar diliyoruz. Milletimizin 15 Temmuz 2016 alçak eylemine karşı gösterdiği direniş sadece şanlı Türk tarihinde değil dünya demokrasi tarihinde de altın harflerle yad edilecektir.

 

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi olarak dün olduğu gibi bugün ve yarın da Cumhuriyetimize, Demokrasimize, İnsan Haklarına ve Özgürlüklere tavizsiz biçimde sahip çıkmaya devam edeceğiz.

 

Milletimize saygılarımızla duyururuz.

1009320 ilan numarası ile gerçekleştirilen Meslek Yüksekokulu Sosyal Hizmetler Programı Öğretim Görevlisi sınav sonucunda Durmuş Eray GÜÇLÜER kadro almaya hak kazanmıştır.

Sosyoloji Öğretim Görevlisi-EK 3a

Sosyoloji Öğretim Görevlisi-EK 1a ön değerlendirme

Sınav Tarihi:15.07.2016 Cuma

Saat: 14.00

Yer:  İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Şişli Yerleşkesi (toplantı salonu) Abide-i Hürriyet Cad. Kocamansur Sk. No: 46 Şişli / İSTANBUL

Yazılı Sınav Tarihi: 29.06.2016 Çarşamba

Saat: 11:00

Yer:  İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Mahmutbey Dilmenler Cd. No:26 D Blok Kat.4  Bağcılar / İSTANBUL

Ekonomi Bölümü Araştırma Görevlisi İlanı Ön Değerlendirme Sonuçları

Yazılı Sınav Tarihi: 29.06.2016 Çarşamba

Saat: 09:00

Yer:  İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Mahmutbey Dilmenler Cd. No:26 D Blok Kat:2  Bağcılar / İSTANBUL

Psikoloji Bölümü Araştırma Görevlisi İlanı Ön Değerlendirme Sonuçları

Yazılı Sınav Tarihi: 29.06.2016 Çarşamba

Saat: 13:00

Yer:  İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Mahmutbey Dilmenler Cd. No:26 D Blok Kat:2  Bağcılar / İSTANBUL

Sosyoloji Bölümü Araştırma Görevlisi İlanı Ön Değerlendirme Sonuçları

Yaz okulu ücretleri kayıtlı ve mali onayı olan tüm öğrenciler için lisans kredi başına 594 TL (KDV DAHİL) ve Ön lisans Kredi başına 237,60 TL (KDV DAHİL) dir. Ödemeler en yakın Denizbank şubesine TCKN veya öğrenci no ile yapılması gerekmektedir. Ödemelerin 10-24.06.2016 tarihleri arasında yapılması gerekmektedir. Ödemeler yapılmadığı takdirde dersler iptal edilecektir ancak tahakkuk eden borç tutarı öğrencinin eğitim borçlarına ilave edilecektir

2015/2016 AKADEMİK YILI YAZ DÖNEMİNDE ÜNİVERSİTEMİZDE AÇILMAYAN DERSLERİ BAŞKA BİR ÜNİVERSİTENİN YAZ OKULUNDAN ALMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLERİN BAŞVURULARI DEĞERLENDİRİLDİ.

16.06.2016 SAAT 16:00 İTİBARİYLE ONAY/RET İŞLEMİ TAMAMLANAN DİLEKÇELERE İLİŞKİN BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ.

İZİN BELGELERİ YARIN SABAH MAİL ARACILIĞIYLA ÖĞRENCİLERE İLETİLECEKTİR.

2015/2016 AKADEMİK YILI YAZ DÖNEMİNDE ÜNİVERSİTEMİZDE AÇILMAYAN DERSLERİ BAŞKA BİR ÜNİVERSİTENİN YAZ OKULUNDAN ALMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLERİN BAŞVURULARI DEĞERLENDİRİLDİ.

15.06.2016 SAAT 16:00 İTİBARİYLE ONAY/RET İŞLEMİ TAMAMLANAN DİLEKÇELERE İLİŞKİN BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ.

İZİN BELGELERİ YARIN SABAH MAİL ARACILIĞIYLA ÖĞRENCİLERE İLETİLECEKTİR. 

Yazılı Sınav Tarihi: 15.06.2016 Çarşamba

Saat: 14:00

Yer:  İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Mahmutbey Dilmenler Cd. No:26 D Blok Kat.4  Bağcılar / İSTANBUL

 

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Arastirma Görevlisi Ön Değerlendirme Formu

2015/2016 AKADEMİK YILI YAZ DÖNEMİNDE ÜNİVERSİTEMİZDE AÇILMAYAN DERSLERİ BAŞKA BİR ÜNİVERSİTENİN YAZ OKULUNDAN ALMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLERİN BAŞVURULARI DEĞERLENDİRİLDİ.

13.06.2016 SAAT 16:30 İTİBARİYLE

ONAY/RET İŞLEMİ TAMAMLANAN DİLEKÇELERE

İLİŞKİN BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ.

LİSTEDE ADI OLMAYAN ÖĞRENCİLERİN YA DA DİLEKÇE VERDİĞİ BAZI DERSLERİN SONUCUNU GÖREMEYEN ÖĞRENCİLERİN TALEPLERİ HENÜZ DEĞERLENDİRME AŞAMASINDADIR. DEĞERLENDİRME SONUÇLANINCA EN KISA ZAMANDA YENİ DUYURU YAPILACAKTIR.

Mezuniyet durumundaki öğrencilere tanınmış ek sınav hakkı sınav takvimi aşağıdaki gibidir.

DERSİN KODU SINAV SAATİ SINAV YERİ
CE 102 15:00 - 17:00 D-608
ENG301 15:00 - 17:00 D-606
ENG312 15:00 - 17:00 D-605
IE 334 15:00 - 17:00 D-607
IR 401  15:00 - 17:00 D-604
LAW 345  13:00 - 15:00 D-607
LAW 422 13:00 - 15:00 D-604
LAW 447  13:00 - 15:00 D-605
LAW 472  13:00 - 15:00 D-606
MATH 102 15:00 - 17:00 D-609
MATH 261 15:00 - 17:00 D-501
SOC 326  13:00 - 15:00 D-608
SOC 399  13:00 - 15:00 D-609

Tüm seviyeler için dersler 13.06.2016 Pazartesi günü saat 09:00’da başlayacaktır. Öğrencilerimiz yeni dersliklerini ekteki dosyadan öğrenebilirler. Derslerde yoklama alınacaktır. 

2015-2016 Temel İngilizce Yaz Okulu Sınıf Listesi - High Seviyesi

2015-2016 Temel İngilizce Yaz Okulu Sınıf Listesi - Intermediate Seviyesi

2015-2016 Temel İngilizce Yaz Okulu Sınıf Listesi - Pre-Intermediate Seviyesi

26.05.2016 tarihinde yapılan Elementary & Pre Intermadiate & Intermadiate seviyeleri final sınavında BAŞARILI olan öğrencilerimizin isimleri ekli dosyada yer almaktadır. 

Elementary & Pre Intermadiate & Intermadiate Sınav Sonuçları

27.05.2016 tarihinde yapılan High seviyesi yeterlik sınavında BAŞARILI olan öğrencilerimizin isimleri ekli dosyada yer almaktadır.

High seviyesi yeterlik sınavı sonuçları

Tarih: 12 Haziran 2016

Yer: Mahmutbey Stadyumu (Mezun öğrenciler için buluşma alanı Mahmutbey Yerleşkesidir.)

Tören Başlama Saati: 16:00

 

*Törene katılacak öğrencilerin saat 15:00’da Mahmutbey Yerleşkesi A Blok ön bahçede olması gerekmektedir.

 

Cübbe Dağıtımı (07-10 Haziran 2016)

Mezuniyet Törenine katılacak öğrencilerimizin 07-10 Haziran 2016 tarihleri arasında ilgili Fakülte/Yüksekokul/Enstitü Sekreterliğine başvurmaları gerekmektedir.

Meslek Yüksekokulu Öğrencileri – Şişli Yerleşkesi

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğrencileri – Bakırköy Yerleşkesi

Fen Edebiyat Fakültesi ve İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Öğrencileri – Mahmutbey Yerleşkesi D Blok 3. kat

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Öğrencileri – Mahmutbey Yerleşkesi A Blok 9. kat

Hukuk Fakültesi Öğrencileri – Mahmutbey Yerleşkesi D Blok 5. kat

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğrencileri – Mahmutbey Yerleşkesi D Blok 4. kat

Fen Bilimleri Enstitüsü Öğrencileri – Mahmutbey Yerleşkesi D Blok -1. kat

Sosyal Bilimler Enstitüsü Öğrencileri – Şişli Yerleşkesi

 

Tören Provası (11 Haziran 2016)

11 Haziran 2016 Cumartesi günü 15:00’da Mahmutbey Yerleşkesinde yapılacaktır. Provaya katılım zorunludur.

Mezuniyet Töreni Programı (12 Haziran 2016)

15:00 – Tören Yürüyüşü Hazırlık (Mahmutbey Yerleşkesi Ön Bahçe’de)

16:00 – Tören Başlangıcı

                Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı

                Açılış Konuşmaları

                Üniversite 1.si Konuşması ve Ödül Töreni

                Mezuniyet Belgelerinin Verilmesi

                Kep Atma

 

Mezuniyet Töreni Provası Çilek Tur Servis Saatleri(11 Haziran 2016)

Yaz okulu 13.06.2016 Pazartesi günü başlayacaktır. Yaz okulu ücretsizdir ve katılım isteğe bağlıdır. Final sınavında başarısız olan öğrenciler yaz okulunda aynı seviyeyi tekrar edecekler,başarılı olanlar ise bir üst seviyeden devam edebilecekler. Yaz okuluna katılmak isteyen öğrencilerin dilekçe vermelerine gerek yoktur. 

2015/2016 akademik yılı yaz döneminde üniversitemizde açılmayacak olan bir dersi başka bir üniversiteden almak isteyen öğrenciler, aşağıdaki formu doldurup ekleriyle birlikte Hukuk Fakültesi Dekanlığı’na başvuru yapmaları gerekmektedir.

 

Yaz Okulu Başvuru Formu

2015-2016 akademik yılı Yaz Dönemi Kısmi Zamanlı Çalışma Programı başvuruları 30 Mayıs – 03 Haziran 2016 tarihleri arasında alınacaktır.

Programa katılmak isteyen öğrencilerin doldurdukları başvuru formunu Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı (A Blok Zemin Kat/ 8 Nolu Oda) bizzat teslim etmeleri gerekmektedir.

 

Program kapsamında öğrenci çalıştırılacak birimler aşağıdaki gibidir (Her öğrenci yalnızca bir bölüme başvuru yapabilir):

 

 1.       Yabancı Diller Yüksekokulu
 2.       Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi
 3.       İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi
 4.       Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı
 5.       Mali İşler Daire Başkanlığı

Başvuru Formu için tıklayınız.

Eczacılık Fakültesi Eczacılık Meslek Bilimleri Bölümü Farmasötik Kimya Anabilim Dalı YÖKSİS 1008433 nolu Araştırma Görevlisi sınavına giren adayların Sınav Değerlendirme Sonuçları aşağıdaki gibidir.

Sınav Değerlendirme Duyurusu

Hocalarımızın not girişlerini tamamlayabilmeleri için ek süre tanınmıştır. Notlarınızı 14:30 ten itibaren sistem üzerinde görüntüleyebilirsiniz. Eksik notlarınız var ise lütfen ilgili dersin hocasına iletiniz.

http://sis.kemerburgaz.edu.tr/

Kısmi Zamanlı Çalışma Programı kapsamında Tercih -Tanıtım Günlerinde ve Kayıt Günlerinde görev almak isteyen öğrencilerin başvuruları 01 Haziran 2016 Çarşamba gününe kadar alınacaktır. Başvuru formunu dolduran öğrencilerimizin form ile birlikte transkriptlerini ve bir adet fotoğrafı Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığına teslim etmeleri gerekmektedir. Tercih ve Tanıtım Günlerinin 11 Temmuz – 29 Temmuz 2016 tarihleri arasında olacağı öngörülmektedir.

Başvuru Formu için tıklayınız.

Eczacılık Fakültesi Eczacılık Meslek Bilimleri Bölümü Farmasötik Kimya Anabilim Dalı YÖKSİS 1008433 nolu Araştırma Görevlisi ilanına başvuran ve sınava girmeye hak kazanan adayların Ön Değerlendirme Sonuçları aşağıdaki gibidir. 

 1. Emine Betül BİLİCİ
 2. Bensu ÖZYAĞCI
 3. Ahmet Selim ÖZKAN
 4. Aykut BİLİR
 5. Duygu GÖNENÇ
 6. Behiye ÖZTÜRK ŞEN
 7. Damla ULUDAĞ

 

Sınav Tarihi : 25.05.2016 Çarşamba

Sınav Saati  : 10:00-11:00

Sınav Yeri   : İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Mahmutbey Yerleşkesi A Blok 

PREP 101 (elementary), PREP 102 (pre-intermediate) ve PREP 103 (intermediate) seviyesi öğrencileri, 26.05.2016 Perşembe günü, saat 10:00’da her zamanki dersliklerinde sınava gireceklerdir. Öğrencilerimizin, fotoğraflı kimlik kartlarıyla birlikte en geç saat 09:30’da sınav yerlerinde olmaları gerekmektedir. 

Yeterlik sınavına girmeye hak kazanan PREP 104 ve PREP 105 (high) seviyesi öğrencilerinin sınavları 27.05.2016 Cuma günü saat 09:30’da başlayacaktır. Öğrencilerin, fotoğraflı kimlik kartlarıyla birlikte en geç saat 09:00’da sınav yerlerinde olmaları gerekmektedir. 

YÖKSİS 1008415 numaralı Araştırma Görevlisi İlanı Sınav Değerlendirme Sonuçlarına göre başarılı olan aday olmamıştır.

Sınav Değerlendirme Formu - Araştırma Görevlisi

1008418 ilan numarası ile gerçekleştirilen Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Öğretim Görevlisi sınav sonucunda Emine ERASLAN kadro almaya hak kazanmıştır.

MYO Çocuk Gelişimi Öğretim Görevlisi İlanı Sınav Sonuçları

1008419 ilan numarası ile gerçekleştirilen Meslek Yüksekokulu Türk Dili Okutmanı sınav sonucunda Erhan KIVANÇ kadro almaya hak kazanmıştır.

 

Yedek Adaylar;

 

1-Fatma AKIN

 

2-Tuba ŞİNGAR

MYO Türk Dili Okutman İlanı Sınav Sonuçları - 1008419

İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü Yardımcı Doçent kadrosuna atanmak üzere başvuruda bulunan adayların Yabancı Dil sınavı 16 Mayıs 2016 Pazartesi günü saat 11.30’da D-217 nolu odada yapılacaktır.

 

Adayın Adı Soyadı

Başvuru Yaptığı Fakülte

Başvuru Yaptığı Bölüm

Kadrosu

Fulya EREKER

İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Uluslararası İlişkiler

Yardımcı Doçent

Gonca BİLTEKİN

İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Uluslararası İlişkiler

Yardımcı Doçent

İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Yardımcı Doçent Kadrosuna başvuran adayların Yabancı Dil Sınavları aşağıda belirtilen tarih ve saatte yapılacaktır.

 

İKTİSADİ, İDARİ VE SOSYAL BİLİMLER FAKÜLTESİ
YARDIMCI DOÇENT YABANCI DİL SINAVINA GİRECEK ADAYLAR

Adayın Adı Soyadı

Başvuru Yaptığı Bölüm

Kadrosu

Sınav Tarihi

Sınav Saati

Dr. Diğdem SOYALTIN

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi

Yardımcı Doçent

13.05.2016 Cuma

10:00

Dr. Murad CANBULUT

İşletme

Yardımcı Doçent

13.05.2016 Cuma

11:00

Dr. Yener GİRİŞKEN

İşletme

Yardımcı Doçent

13.05.2016 Cuma

11:00

Dr. Özen AŞIK DİZDAR

İşletme

Yardımcı Doçent

13.05.2016 Cuma

11:00

Dr. Burcu KÖR

Uluslararası Ticaret

Yardımcı Doçent

13.05.2016 Cuma

11:00

Dr. Fatma ALTINBAŞ SARIGÜL

Sosyoloji

Yardımcı Doçent

12.05.2016 Perşembe

11:30

Dr. Ayşe YETİŞ BAYRAKTAR

Sosyoloji

Yardımcı Doçent

12.05.2016 Perşembe

11:30

 

Değerli Adaylar öncelikler başvurunuz için teşekkür ederiz.
İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Türk Dili Okutmanı (ilan no:1008419) ilanı ile ilgili ön değerlendirme sonuçları aşağıda yer almaktadır.
Malumunuz olduğu üzere ilanımızda aranan şartlar olarak;
 “Türk Dili ve Edebiyatı lisans mezunu olmak,
 Alanında Lisans mezuniyetinden sonra en az 2 yıl süre ile deneyimli olmak,
 Uzaktan eğitimde ders içerikleri hazırlama ve ders verme konusunda uygulama düzeyinde tecrübeye sahip olmak” belirlenmiştir.
Bu şartları taşımadıkları gönderdikleri belgelerden belirlenen adayların başvuruları ön değerlendirme sonucu uygun görülmemiştir.

Meslek Yüksekokulu 1008419 No’lu Türk Dili Okutman İlanı Ön Değerlendirme Sonucu

 

Meslek Yüksekokulu 1008418 No’lu Çocuk Gelişimi Öğretim Görevlisi İlanı Ön Değerlendirme Sonucu

 

Sınav Tarihi:12.05.2016 Perşembe

Saat: 11.00

Yer:  İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Şişli Yerleşkesi (toplantı salonu) Abide-i Hürriyet Cad. Kocamansur Sk. No: 46 Şişli / İSTANBUL

Meslek Yüksekokulu 1008418 No'lu İlan

1008409 ilan numarası ile gerçekleştirilen Meslek Yüksekokulu İngilizce Okutmanı sınav sonucunda Aslı Bülbül CANDAŞ kadro almaya hak kazanmıştır.

 

Kadro almaya hak kazanan kişinin gelmemesi durumunda puanlamaya göre Yedek Adaylar;

1-Burçin BÜYÜKDÖĞERLİ

2-Reyyan AĞAOĞLU

 

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, YÖKSİS 1008415 numaralı Araştırma Görevlisi İlanı Ön Değerlendirme Sonuçları

Sınav Tarihi:11.05.2016 Çarşamba

Saat: 11:00

Yer:  İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Mahmutbey Dilmenler Cd. No:26 Bağcılar / İSTANBUL

Ön Değerlendirme Formu

 

İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü Yardımcı Doçent kadrosuna atanmak üzere başvuruda bulunan adayların Yabancı Dil sınavı 11 Mayıs 2016 Çarşamba günü, saat 13:00’de yapılacaktır.

 

Adayın Adı Soyadı

Başvuru Yaptığı Fakülte

Başvuru Yaptığı Bölüm

Kadrosu

Erhan ULUCEVİZ

İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Ekonomi

Yardımcı Doçent

Hanife Deniz KARAOĞLAN

İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Ekonomi

Yardımcı Doçent

Sınav Tarihi:09.05.2016 Pazartesi

Saat: 16:00

Yer:  İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Şişli Yerleşkesi (toplantı salonu) Abide-i Hürriyet Cad. Kocamansur Sk. No: 46 Şişli / İSTANBUL

İngilizce Okutman İlanı Ön Değerlendirme Sonucu

Sonuçlar

Sınav Tarihi:10.05.2016 Salı

Saat: 10:00

Yer:  İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi  Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanlık Odası

 

 •          Başlama saatinden 15 dakika önce sınıflarınızda olunuz.
 •          Sınavda kalem, silgi vb. paylaşmanız yasaktır.
 •          Sınavda sözlük kullanımı yasaktır.
 •          60 dakika süren sınavlarda ilk 15 dakikada, 90 dakika süren sınavlarda ilk 30 dakikada sınav salonundan çıkamazsınız.
 •          Son 10 dakikada sınav salonundan çıkamazsınız.
 •          Sınav sonunda cevaplarınızı optik forma geçirmek için fazladan bir süre tanınmaz.
 •          Eğer geç gelirseniz, 60 dakika süren sınavlarda ilk 15 dakika, 90 dakika süren sınavlarda ilk 30 dakika içerisinde sınava girebilirsiniz.
 •          Eğer geç kalırsanız, size fazladan bir süre tanınmaz.
 •          Eğer optik cevap formu kullanılan bir sınavdaysanız, optik formun doğru doldurulması ile ilgili tüm sorumluluk SİZE aittir.

 

Sınav Süreleri:

ENG 101 – 60 dakika

ENG 102 – 90 dakika             

ENG 202 – 60 dakika

ENG 302 – 60 dakika

ENG 112 – 60 dakika

ENG 212 – 60 dakika

ENG 312 – 60 dakika

 

 

14.05.2016

08:45

COURSE

SECTION (S)

ROOM

ENG 102

1

D 302

2

D 603

3

D 501

4 (Group A)

D 502

4 (Group B)

D 503

5

D 305

6

D 202

7

D 403

8

D 201

9

D 601

10

D 303

11 (Group A)

D 608

11 (Group B)

D 609

12

D 205

13

D 605

15

D 405

19

D 504

20

D 301

23

D 606

27

D 203

28

D 505

30

D 602

31

D 607

32

D 401

33

D 304

34

D Amfi

35

D 604

36

D 402

 

 

14.05.2016

10:45

COURSE

SECTION(S)

ROOM

ENG 101

1

D 601

2 (Group A)

D 604

2 (Group B)

D 605

3

D 501

4

D 603

5

D 602

7

D 503

8

D 504

9

D 505

10

D 502

ENG 112

1

D 301

2

D 302

3

D 303

4

D 304

5

D 305

ENG 212

1

D 201

2

D 202

3

D 203

4

D 205

ENG 312

1

D 401

2

D 402

3

D 403

4

D 405

 

14.05.2016

12:45

COURSE

SECTION(S)

ROOM

ENG 202

1

D 602

2

D 201

3

D 603

4

D 202

5

D 203

6

D 205

9

D 301

10

D 302

11

D 303

12

D 305

13

D 304

14

D 402

16

D Amfi

17

D Amfi

18

D 405

19

D 401

20

D 606

21

D 403

22

D 504

23

D 505

24

D 607

25

D 502

26

D 503

27

D 501

28

D 609

29

D 601

 

 

14.05.2016

14:45

COURSE

SECTION(S)

ROOM

ENG 302

1

D 601

2

D 405

3

D 401

4

D 402

6

D 403

7 & 8

D 602

9

D 503

10

D 505

11

D 501

12

D 502

13

D 504

14

D 301

15

D 302

16

D 303

18

D 304

19

D 305

20

D 603

 

Sınav Tarihi:09.05.2016 Pazartesi

Saat: 10:00

Yer:  İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi  (2 nolu toplantı salonu)

 

Sınava kabul edilen kişilerin listesini bilgisayarınıza indirmek için buraya tıklayınız.

YÖKSİS İlan No 1008289 – Medeni Usul ve İcra –İflas Hukuku Anabilim Dalı

Araştırma Görevlisi Kadrosu Ön Değerlendirme Neticeleri:

 

Ahmet Küçükoran

Esra Taşkın

Hasan Hüseyin Ertem

 

 

YÖKSİS İlan No 1008290 – Milletlerarası Özel Hukuk Anabilim Dalı

Araştırma Görevlisi Kadrosu Ön Değerlendirme Neticeleri:

 

Esen Aydın

Seçil Etlioğlu

Ogün Erşan Aydınlı

Oğuzcan Kutkan

Özüm Demirkol

Tuna Okumuşoğlu

 

 

YÖKSİS İlan No 1008291 – Mali Hukuk Anabilim Dalı

Araştırma Görevlisi Kadrosu Ön Değerlendirme Neticeleri:

 

Aylin Armağan

Anıl Öztürkmen

Canan Şanslı

Hasan Hüseyin Ertem

 

 

Kadro Bilgisi

Bilim Sınavı Bilgisi

Mülakat Bilgisi

Arş. Gör.

Vergi Hukuku ABD

28.04.2016 /

11:00-12:00 /

A blok 3 nolu Salon

28.04.2016/

13:00- 13:30 /

D Blok D514 nolu oda

Arş. Gör.

Medeni Usul İcra ve İflas Hukuku ABD

28.04.2016/

10:00-11:00/

A blok 3 nolu Salon

28.04.2016/

13:00-14:00 /

D Blok D519 nolu oda

Arş. Gör.

Milletlerarası Özel Hukuk ABD

28.04.2016/

10:00-11:00/

A blok 3 nolu Salon

28.04.2016/

14:00-15:00/

D Blok D514 nolu oda

 

YÖKSİS 1008307 NOLU İLANIN ÖN DEĞERLENDİRME SONUÇLARI

1-      YENER GİRİŞKEN

2-      MUKADDES GİZEM KORUR

3-      ESMA KAVAK

 

Sınav Tarihi:25.04.2016 Pazartesi

Saat:10:30

Yer: İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Şişli Yerleşkesi Toplantı Odası 

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Araştırma Görevlisi Giriş Sınavında , Efe SIVIŞ başarılı bulunmuştur.

YÖKSİS 1008249 NOLU İLANIN ÖN DEĞERLENDİRME SONUÇLARI

1-      SELİN KARANA ŞENOL

2-      DÜZGÜN ARSLANTAŞ

3-      SEZGİ ERDOĞAN

4-      ELİF SARI

5-      MERVE HAZER YİĞİT

6-      EFE SIVIŞ

Yazılı sınav:

Sınav Tarihi:20.04.2016 Çarşamba

Saat:10:00-11:00

Yer: İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi A Blok 3 no’lu toplantı odası 

Mülakat:

Sınav Tarihi:20.04.2016 Çarşamba

Saat:13:30

Yer: İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi D BLOK 217 no’lu oda 

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Rektörlüğü’nden,

 

2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre, Üniversitemiz Fakültelerine Öğretim Üyeleri alınacaktır.

 

                 Başvuru Koşulları;

 • Adayların, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi web sayfasında bulunan Atama­Terfi Kriterlerini sağlamaları ve belgelemeleri gerekir.
 • Adayların, kadrolarının karşılığında belirtilen özel koşullara uygun olmaları gerekir.

 

 • Diş Hekimliği Fakültemizin  her bölümünde, eğitim dili %30 İngilizcedir. Adayların YÖK tarafından onaylanan sınavlardan birinden, İngilizce dilinde 80 ve üzeri puan almaları gerekmektedir. Yardımcı doçent adayları İngilizce sunum yapmak üzere Fakültemize davet  edileceklerdir.  Yardımcı  Doçent adaylarının yabancı dil tercüme yazılı sınavları da seminer günlerinde yapılacaktır. Konuyla ilgili tarihler ve sonuçlar Fakülte web sayfasında duyurulacaktır.
 • Mühendislik-Mimarlık Fakültemizin eğitim dili %100 İngilizcedir. Adayların YÖK tarafından onaylanan sınavlardan birinden, İngilizce dilinde 80 ve üzeri puan almaları gerekmektedir. İngilizce sunum yapmak üzere Fakültemize davet  edileceklerdir.  Yardımcı  Doçent adaylarının yabancı dil tercüme yazılı sınavları da seminer günlerinde yapılacaktır. Konuyla ilgili tarihler ve sonuçlar Fakülte web sayfasında duyurulacaktır.

 

 • Hukuk Fakültemizin eğitim dili % 30 İngilizcedir. Yönetmelikte yer alan koşullar uygulanacaktır.

 

 • Eczacılık Fakültemiz  %100 İngilizcedir. Yardımcı doçent adayları İngilizce sunum yapmak üzere Fakültemize davet  edileceklerdir.  Yardımcı  Doçent adaylarının yabancı dil tercüme yazılı sınavları da seminer günlerinde yapılacaktır. Konuyla ilgili tarihler ve sonuçlar Fakülte web sayfasında duyurulacaktır.

 

 •          Bütün Fakülteler için Gerekli Başvuru Belgeleri:
 •          Başvuru dilekçesi
 •          Yayın listesi
 •          YÖK formatında detaylı özgeçmiş
 •          Lisans / Yüksek Lisans / Doktora diplomalarının aslı ya da noter tasdikli örneği
 •          Yurt dışından doktora alan adaylar için, YÖK denklik belgesi aslı ya da noter tasdikli örneği
 •          YÖK tarafından onaylanan İngilizce dil sınavlarına ilişkin sonuç belgesi aslı veya noter tasdikli örneği.
 •          Nüfus cüzdan fotokopisi
 •          2 adet fotoğraf

 

Profesör kadrolarına başvuracak adayların, başvuru belgelerine bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 adet dosyayı, Doçent ve Yardımcı Doçent kadrolarına başvuracak adayların başvuru belgelerine bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 adet dosyayı ekleyerek, aşağıdaki adrese şahsen veya posta ile başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

.  Son başvuru tarihi ilanın yayın tarihinden itibaren 15 gündür. Süresi içinde yapılmayan ve eksik evrakla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Başvuru Adresi:

 

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı, Mahmutbey, Dilmenler Caddesi No: 26 34217 Bağcılar

İstanbul

 

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

BÖLÜMÜ

UNVANI

Kadro Sayısı

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

Ekonomi Bölümü

Yardımcı Doçent

1

Mikroekonomi alanında uzmanlığı olmak

Ekonomi  Bölümü

Prof veya Doçent

1

Çevre ve Doğal Kaynaklar Ekonomisi alanında uzmanlığı olmak

Uluslararası Ticaret

Yardımcı Doçent

1

Yönetim ve Organizasyon alanında uzmanlığı olmak.

Uluslararası Lojistik Yönetimi

Yardımcı Doçent

1

Tedarik Zinciri, Taşımacılık ve Üretim ile ilgili dersleri İngilizce verebilecek.Doktora alanı Endüstri Mühendisliği yada Yöneylem Araştırması (Operations Research) olacaktır.

Uluslararası İlişkiler

Profesör  veya  Doçent

1

Uluslararası İlişkiler veya Siyaset Bilimi alanında doktorasını yapmış olmak, Uluslararası İlişkiler veya Siyaset Bilimi alanında doçentlik almış olmak; bölgesel çalışmalar (tercihen Afrika çalışmaları) alanında uzmanlaşmış olmak.

Yardımcı Doçent

 1

 Uluslararası İlişkiler veya Siyaset Bilimi alanında doktorasını yapmış olmak,

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi

Yardımcı Doçent

1

Siyaset Bilimi alanında doktora yapmış ve Kamu Yönetimi ya da Kamu Politikaları alanında uzmanlaşmış olmak.

İşletme

Yardımcı Doçent

1

Yönetim ve Organizasyon alanında uzmanlığını almış olmak.

İşletme

Yardımcı Doçent

1

Nöropazarlama alanında uzmanlığını almış olmak.

İşletme

Yardımcı Doçent

1

Pazarlama alanında uzmanlığını almış olmak

 Sosyal Hizmet

Yardımcı Doçent

1

Lisans derecesine sahip olmak, lisansüstü eğitimlerini Sosyal Hizmet alanında tamamlamış olmak.

Yardımcı Doçent

1

Lisans derecesine sahip olmak, doktora derecesini  Sosyal Hizmet, Sosyoloji alanlarında tamamlamış olmak.

Sosyal Hizmet

Yardımcı Doçent

1

 

 

Sosyoloji, Psikoloji, Sosyal Hizmet alanında lisans derecesine sahip olmak ve/veya Lisansüstü eğitimlerini bu alanda yapmış olmak.

 

Diş Hekimliği Fakültesi

BÖLÜM

KADRO UNVANI

KADRO SAYISI

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

Endodonti Anabilim Dalı

 Yardımcı Doçent

1

Diş Hekimliği Fakültesi mezunu olup, Endodonti  Anabilim dalı alanında uzmanlığını almış olmak. KPDS/ÜDS/YDS  İngilizce sınavlarından birinden  80 puan  almış olmak.

Restoratif  Anabilim Dalı

Yardımcı Doçent

1

Diş Hekimliği Fakültesi mezunu olup, Restoratif  Diş tedavisi Anabilim dalı alanında uzmanlığını almış olmak.  KPDS/ÜDS/YDS  İngilizce sınavlarından birinden  80 puan  almış olmak.

Pedodonti Anabilim Dalı

Yardımcı Doçent

1

Diş Hekimliği Fakültesi mezunu olup, Pedodonti  Anabilim dalı alanında uzmanlığını almış olmak. KPDS/ÜDS/YDS  İngilizce sınavlarından birinden  80 puan  almış olmak..

Pedodonti Anabilim Dalı

Doçent

1

Diş Hekimliği Fakültesi mezunu olup, Pedodonti  Anabilim dalı alanında uzmanlığını almış olmak. KPDS/ÜDS/YDS  İngilizce sınavlarından birinden  80 puan  almış olmak..

Periodontoloji   Anabilim Dalı

Profesör veya Doçent

2

Diş Hekimliği Fakültesi mezunu olup, Periodontoloji Anabilim dalı alanında uzmanlığını  almış olmak.  KPDS/ÜDS/YDS  İngilizce sınavlarından birinden  80 puan  almış olmak.

Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi Anabilim Dalı Profesör  

Profesör veya Doçent

1

Diş Hekimliği Fakültesi mezunu olmak KPDS/ÜDS/YDS  İngilizce sınavlarından birinden  80 puan  almış olmak.

Ortodonti  ABD

Profesör

1

Diş Hekimliği Fakültesi mezunu olmak.  KPDS/ÜDS/YDS  İngilizce sınavlarından birinden  80 puan  almış olmak.

 

 

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi

       BÖLÜM

KADRO UNVANI

KADRO SAYISI

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

Moda ve Tekstil Tasarımı

Yardımcı Doçent

1

-MTT Bölümü Mezunu olmak .

-Yüksek Lisans yada Sanatta Yeterliliğini MTT konusunda yapmak.

-İlgili iş alanında deneyim sahibi olmak.

Grafik Tasarım

Profesör  veya Doçent

1

-Tercihen GSTF Resim  Bölümü mezunu olmak

-Fotoğraf ve Fotoğraf Reklamcılığı alanında ihtisas sahibi olmak.

Sinema TV

Yardımcı Doçent

1

GSF Sinema TV bölümü mezunu olmak, aynı alanda yüksek lisans, yeterlilik yada doktora yapmış olmak.

 

 

Hukuk Fakültesi

Anabilim Dalı

KADRO UNVANI

KADRO SAYISI

İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku 

 Yard.Doç./Doç./Prof.

1

Ticaret Hukuku Anabilimdalı

Profesör

1

Ceza ve Ceza Muhakemesi

Profesör

1

İdare Hukuku Anabilim Dalı

Yardımcı Doçent

1

 

 

 

Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi

Bölüm

Kadro Unvanı

Kadro Sayısı

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ

Profesör veya Doçent

1

Bilgisayar Mühendisliği Lisans derecesine sahip olmak ve Lisansüstü eğitimlerini bu alanda yapmış olmak. Bilgisayar ağları, Bilgisayar grafikleri veya Veritabanı Sistemleri alanlarından birinde çalışıyor olmak tercih nedenidir.

Prof. Doç. veya Yrd. Doç.

1

Bilgisayar Mühendisliği Lisans derecesine sahip olmak ve Lisansüstü eğitimlerini bu alanda yapmış olmak. Yazılım Mühendisliği alanında uzmanlaşmış olmak.

Yardımcı Doçent

1

Bilgisayar Mühendisliği Lisans derecesine sahip olmak ve Lisans Üstü eğitimini Bilgisayar Mühendisliği alanlarında yapmış olmak.

ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ

Profesör veya Doçent

1

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği alanında lisans derecesine sahip olmak ve/veya  Lisans üstü eğitimlerini bu alanlarda yapmış olmak. İşaret işleme, Elektronik veya Gömülü Sistemler alanlarından birinde çalışıyor olmak.

Prof. Doç. veya Yrd. Doç.

1

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği alanında lisans derecesine sahip olmak ve/veya  Lisansüstü eğitimlerini bu alanlarda yapmış olmak. Elektronik İşaret İşleme ve Haberleşme alanlarında uzmanlaşmış olmak.

İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ

Profesör veya Doçent

1

Adayların lisans derecesinin İnşaat Mühendisliği dalında, yüksek lisans ve/veya doktora derecesinin Yapı (tercihen Betonarme), Hidrolik veya Yapı Malzemesi anabilim dalında olması.

Yardımcı Doçent

1

Adayların lisans derecesinin İnşaat Mühendisliği dalında, yüksek lisans ve/veya doktora derecesinin Yapı (tercihen Betonarme), Hidrolik veya Yapı Malzemesi anabilim dalında olması.

MİMARLIK

Profesör veya Doçent

1

Mimarlık Lisans mezunu olmak.Lisans Üstü eğitimini Mimarlıkla ilgili alanlarda yapmış olmak.Yapı/Bina alanında uzmanlaşmış olmak.

Yardımcı Doçent

1

Mimarlık Lisans mezunu olmak.Lisans Üstü eğitimini Mimarlıkla ilgili alanlarda yapmış olmak. Yapı/Bina alanında uzmanlaşmış olmak.

İÇ MİMARLIK VE ÇEVRE TASARIMI

Profesör veya Doçent

1

İç Mimarlık ya da Mimarlık bölümleri lisans mezunu olmak,Lisans üstü eğitimlerini “tasarım disiplinleri” ile ilgili alanlarda yapmış olmak

Yardımcı Doçent

2

İç Mimarlık ya da Mimarlık bölümleri lisans mezunu olmak,Lisans üstü eğitimlerini “tasarım disiplinleri” ile ilgili alanlarda yapmış olmak

ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ

Prof. Doç. veya Yrd. Doç.

1

Mühendislik alanlarından Lisans derecesi almış olmak, Lisansüstü derecelerini Endüstri Mühendisliği veya yöneylem araştırması programlarından almış olmak. Üretim planlama, bilgisayar destekli üretim ve imalat usulleri konularında uzman olmak.

ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ

Yardımcı Doçent

1

Mühendislik alanlarından Lisans derecesi almış olmak, Lisansüstü derecelerini Endüstri Mühendisliği veya yöneylem araştırması programlarından almış olmak. Üretim planlama, bilgisayar destekli üretim ve imalat usulleri konularında uzman olmak.

TEMEL BİLİMLER (FİZİK GRUBU)

Yardımcı Doçent

1

Lisans eğitimini Fizik Lisans veya Fizik Mühendisliği bölümünde tamamlamış olmak. Lisansüstü eğitimlerini Fizik veya Fizik Mühendisliği alanlarında yapmış olmak.

TEMEL BİLİMLER (MATEMATİK GRUBU)

Profesör veya Doçent

1

Lisans eğitimini Matematik Lisans bölümünde tamamlamış olmak. Lisansüstü eğitimlerini Matematik alanlarında yapmış olmak.

 

 

Fen Edebiyat Fakültesi

BÖLÜM

KADRO UNVANI

KADRO SAYISI

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

Psikoloji

Yardımcı Doçent

2

İyi derecede İngilizce biliyor olmak. Sosyal,Gelişim, Bilişsel/Deneysel Psikoloji alanlarında doktorasını tamamlamış olmak.

Psikoloji

Doçent

1

İyi derecede İngilizce biliyor olmak. Sosyal, Gelişim, Bilişsel, /Deneysel Psikoloji alanlarında  doktorasını tamamlamış olmak.

Sosyoloji

Yardımcı Doçent

1

Antropoloji alanında doktorasını tamamlamış olmak. İyi derecede İngilizce biliyor olmak.  Osmanlı toplumundan günümüze zanaatkarlar, azınlıklar, devlet ve toplum ilişkileri alanında uzmanlaşmış olmak. Popüler kültür alanında çalışmalar yapmış olmak tercih sebebidir.

Sosyoloji

Yardımcı Doçent

1

"Sosyoloji alanında doktorasını tamamlamış  ve tezinde niceliksel yöntemleri kullanmış olmak. İyi derecede İngilizce biliyor olmak. Niceliksel yöntemleri toplumsal tabakalaşma, aile sosyolojisi ve benzeri alanlarda uygulama becerisi bulunmak."

 

Eczacılık Fakültesi (İngilizce)

Anabilim Dalı

KADRO UNVANI

KADRO SAYISI

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

Farmasötik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı

Profesör, Doçent, Yardımcı Doçent

 1

Farmasötik Mikrobiyoloji alanında doktorasını almış yeterli yayın ve deneyimine sahip olmak, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi atama kriterlerine sahip olmak

Farmakoloji

Yardımcı Doçent

 1

Farmakoloji alanında doktora yapmış olmak, Kemerburgaz Üniversitesi Atama Kriterlerine sahip olmak.

Farmasötik Kimya

Profesör, Doçent, Yardımcı Doçent

1

Farmasötik Kimya ve Organik Kimya alanında doktora yapmış olmak, Kemerburgaz Üniversitesi Atama Kriterlerine sahip olmak.

 

 

 

Tıp Fakültesi

Temel Tıp Bilimleri (İng.)

 

Anabilim Dalı

Kadro Sayısı

Kadro Unvanı

Anatomi

1

Prof.,Doç.,Yrd. Doç.

Fizyoloji

2

Prof.,Doç.,Yrd. Doç.

Histoloji ve Embriyoloji

1

Prof.,Doç.,Yrd. Doç.

Tıbbi Mikrobiyoloji

1

Prof.,Doç.,Yrd. Doç.

Patoloji

3

Prof.,Doç.,Yrd. Doç.

Biofizik

1

Prof.,Doç.,Yrd. Doç.

Çocuk Cerrahisi

1

Prof.,Doç.,Yrd. Doç.

 

 

Dahili Tıp Bilimleri

 

 

Psikiyatri

1

Prof.,Doç.,Yrd. Doç.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

5

Prof.,Doç.,Yrd. Doç.

İç Hastalıkları

6

Prof.,Doç.,Yrd. Doç.

Tıbbi Farmakoloji

1

Prof.,Doç.,Yrd. Doç.

Nöroloji

3

Prof.,Doç.,Yrd. Doç.

Kardiyoloji

2

Prof.,Doç.,Yrd. Doç.

Dermatoloji

1

Prof.,Doç.,Yrd. Doç.

Radyoloji

1

Prof.,Doç.,Yrd. Doç.

Enfeksiyon Hastalıkları

1

Prof.,Doç.,Yrd. Doç.

 

 

Cerrahi Tıp Bilimleri

 

 

Göz Hastalıkları

2

Prof.,Doç.,Yrd. Doç.

Kulak Burun Boğaz

1

Prof.,Doç.,Yrd. Doç.

Plastik,Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

1

Prof.,Doç.,Yrd. Doç.

Beyin ve Sinir Cerrahisi

2

Prof.,Doç.,Yrd. Doç.

Kadın Hastalıkları ve Doğum

2

Prof.,Doç.,Yrd. Doç.

Anesteziyoloji ve Reanimasyon

2

Prof.,Doç.,Yrd. Doç.

Ortopedi ve Tramvatoloji

1

Prof.,Doç.,Yrd. Doç.

Üroloji

1

Prof.,Doç.,Yrd. Doç.

 

                                                                                                                                                                                   

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

BÖLÜMÜ

UNVANI

Kadro Sayısı

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

Ekonomi

 Araştırma Görevlisi

1

İktisat /Ekonomi Anabilim Dalında doktora yapıyor olmak.

 

GENEL ŞARTLAR

1-657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak

2-Ögretim üyesi dışındaki ögretim elemani kadrolarina yapılacak atamalarda ALES'ten en az 70.0 puan almış olmak

3-Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS)) en az 80.0 puan veya eşdeğerliği ÖSYM tarafından kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak,

4-Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir

5-Ön değerlendirme ve değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak, not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.

 

ÜNVAN ŞARTLAR

1-Araştırma görevlisi kadrosuna başvurabilmek için en az lisans mezunu olmak ve ilana ilk başvuru tarihi itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekir.

2-Atama yapılacak programın Lisans/Önlisans eğitimine hangi alanda öğrenci alınıyorsa o alanda ALES'ten en az 70 puan almış olmak

 

İSTENEN BELGELER

·         Başvuru dilekçesi (İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı'na hitaplı yazılmış)

·         Nüfus cüzdan fotokopisi

·         Alınan transkriptler

·         Erkek adaylardan askerlik tecil belgesi

·         2 adet fotoğraf

·         YÖK formatında özgeçmiş

           Ales Belgesi 

·         Varsa Doktora diploması/belgesi aslı ya da noter tasdikli örneği

·         Lisans diploması/belgesi aslı ya da noter tasdikli örneği

·         Varsa Yüksek Lisans diploması/belgesi aslı ya da noter tasdikli örneği

·         ·Yurt dışında doktora alan adaylar için denklik belgesi aslı ya da noter tasdikli örneği

·         ·KPDS / ÜDS veya eşdeğerliliği YÖK tarafından onaylanan İngilizce dil sınavlarına ilişkin sonuç belgesi örneği

MUAFİYET

Doktorasını tamamlamış olanlar, 29/6/2009 tarihli ve 2009/15153 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Tıpta ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği hükümlerine göre uzmanlık eğitimini tamamlayanlar, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak öğretim görevlileri, yükseköğretim kurumlarında bu kadro unvanlarında çalışmakta olanlar ile yükseköğretim kurumlarından ayrılan öğretim elemanlarının çalışmakta oldukları yükseköğretim kurumlarında veya başka yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarına başvurularında, merkezi sınav; Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı kapsamında, Yükseköğretim Yürütme Kurulu kararı ile belirlenen araştırma görevlisi kadrolarına yapılacak başvurular ile meslek yüksekokullarının yabancı dil okutmanı hariç öğretim elemanı kadrolarına başvurularında ise yabancı dil şartı aranmaz.

 

 

 

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi ‘nin  aşağıdaki bölümüne  Öğretim Görevlisi alınacaktır.

BÖLÜMÜ

UNVANI

Kadro Sayısı

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

Moda ve Tekstil Tasarımı

Öğretim Görevlisi

       1

Moda ve Tekstil Tasarımı bölümü mezunu olmak, Moda ve Tekstil üretimi iş alanında deneyimli ve yüksek lisans yapmış olmak, tercihen yeterlilik öğrencisi olmak ve ders  aşamasını bitirmiş olmak.

 

Ales :70

YDS Dengi; 50

Duyuru Başlama ; 12.04.2016

Son Başvuru ;27.04.2016

Ön Değerlendirme ; 02.05.2016

Sınava Giriş ; 05.05.2016

Sonuç Açıklama;11.05.2016

                                 

GENEL ŞARTLAR

 

 

1-657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak

2-Ögretim üyesi dışındaki ögretim elemani kadrolarina yapılacak atamalarda ALES'ten en az 70.0 puan almış olmak

3-Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS)) en az 50.0 puan veya eşdeğerliği ÖSYM tarafından kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak,

4-Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir

5-Ön değerlendirme ve değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak, not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.

 

ÜNVAN ŞARTLAR

1-Lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlere (rektörlüğe bağlı bölümler dâhil) başvuracak öğretim görevlisi adaylarında en az tezli yüksek lisans mezunu olmak veya lisans mezunu olmak ve belgelendirmek kaydıyla alanında en az beş yıl tecrübeli olmak.

2-Güzel Sanatlar Fakülteleri, Eğitim Fakültelerinin Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümleri, Konservatuarlar ile ön lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlere başvuracak öğretim görevlisi adaylarında en az tezli yüksek lisans mezunu olmak veya lisans mezunu olmak ve belgelendirmek kaydıyla alanında en az iki yıl tecrübeli olmak.

3-Yabancı dille eğitim-öğretim yapılan programlardaki öğretim görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS)atama yapılacak programın eğitim dilinde en az 80 puan veya eşdeğerliği ÖSYM tarafından kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puana sahip olmak şartı aranır.

4-Lisans mezunu olunan alanda ALES'ten en az 70 puan almış olmak.

 

 

 

İSTENEN BELGELER

 

· Başvuru dilekçesi (İlan numarası ve tarihi belirtilerek İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı’ na hitaben yazılacaktır.)

· Detaylı YÖK formatında özgeçmiş

2 Adet Fotoğraf

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

ALES Belgesi

Öğrenim Belgeleri (alınan tüm diplomalar* ve transkriptleri, öğrencilik durumunu gösteren güncel tarihli öğrenci belgesi ve transkripti)

*Yabancı ülkelerden alınmış diplomalar için YÖK denklik belgesinin ibraz edilmesi zorunludur.

Erkek adaylar için, askerlik durumunu gösteren resmi belge

Hizmet belgesi (Son çalışılan yerden alınan, çalışma süresini ve görevini belirten yazı)

KPDS / ÜDS veya eşdeğerliliği YÖK tarafından onaylanan İngilizce dil sınavlarına ilişkin sonuç belgesi örneği.

MUAFİYET

Doktorasını tamamlamış olanlar, 29/6/2009 tarihli ve 2009/15153 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Tıpta ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği hükümlerine

 

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi ‘nin  aşağıdaki bölümüne  Araştırma Görevlisi alınacaktır.

 

BÖLÜMÜ

UNVANI

Kadro Sayısı

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

Sinema –TV

 Araştırma Görevlisi

        1

 Sinema -TV Lisans mezunu olmak, aynı konuda Yüksek Lisans öğrencisi olmak ve tez aşamasında olmak, diğer koşulları yerine getirmek.

 

Ales :70

YDS Dengi; 50

Duyuru Başlama ; 11.04.2016

Son Başvuru ;26.04.2016

Ön Değerlendirme ; 29.04.2016

Sınava Giriş ; 04.05.2016

Sonuç Açıklama;06.05.2016

 

GENEL ŞARTLAR

1-657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak

2-Ögretim üyesi dışındaki ögretim elemani kadrolarina yapılacak atamalarda ALES'ten en az 70.0 puan almış olmak

3-Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS)) en az 50.0 puan veya eşdeğerliği ÖSYM tarafından kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak,

4-Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir

5-Ön değerlendirme ve değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak, not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.

ÜNVAN ŞARTLAR

1-Araştırma görevlisi kadrosuna başvurabilmek için en az lisans mezunu olmak ve ilana ilk başvuru tarihi itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekir.

2-Atama yapılacak programın Lisans/Önlisans eğitimine hangi alanda öğrenci alınıyorsa o alanda ALES'ten en az 70 puan almış olmak

 

İSTENEN BELGELER

·         Başvuru dilekçesi İnsan kaynakları  Daire Başkanlığı’na hitaplı yazılması gerekmekte)

·         Detaylı YÖK formatında özgeçmiş

·         Nüfus cüzdan fotokopisi

·         2 adet fotoğraf

·         Erkek adayların askerlik belgeleri

·         Alınan transkriptlerin aslı yada noter tasdikli örneği

·         Doktora diploması/belgesi aslı ya da noter tasdikli örneği

·         Lisans diploması/belgesi aslı ya da noter tasdikli örneği

·         Varsa Yüksek Lisans diploması/belgesi aslı ya da noter tasdikli örneği

·         Yurt dışında doktora alan adaylar için denklik belgesi aslı ya da noter tasdikli örneği

·         KPDS / ÜDS veya eşdeğerliliği YÖK tarafından onaylanan İngilizce dil sınavlarına ilişkin sonuç belgesi örneği.

MUAFİYET

Doktorasını tamamlamış olanlar, 29/6/2009 tarihli ve 2009/15153 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Tıpta ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği hükümlerine göre uzmanlık eğitimini tamamlayanlar, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak öğretim görevlileri, yükseköğretim kurumlarında bu kadro unvanlarında çalışmakta olanlar ile yükseköğretim kurumlarından ayrılan öğretim elemanlarının çalışmakta oldukları yükseköğretim kurumlarında veya başka yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarına başvurularında, merkezi sınav; Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı kapsamında, Yükseköğretim Yürütme Kurulu kararı ile belirlenen araştırma görevlisi kadrolarına yapılacak başvurular ile meslek yüksekokullarının yabancı dil okutmanı hariç öğretim elemanı kadrolarına başvurularında ise yabancı dil şartı aranmaz.

Üniversitemiz Hukuk Fakültesi ‘nin aşağıdaki Anabilim Dallarına  Araştırma Görevlisi alınacaktır.

 

ANABİLİM DALI

KADRO ÜNVANI

KADRO SAYISI

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

1

Mali Hukuk ABD

Arş. Gör.

1

Hukuk Fakültesi mezunu olmak veya çalışmak istediği anabilim dalında Yüksek Lisans / Doktora ders aşamasını bitirmiş olmak. Ders aşamasında olanlar kabul edilmeyecektir.

2

Medeni Usul ve İcra İflas Hukuku Anabilim Dalı

Arş. Gör.

1

3

Milletlerarası Özel Hukuk Anabilim Dalı

Arş. Gör.

1

 

Duyuru Başlama; 07.04.2016

Son Başvuru Tarihi ; 22.04.2016

Ön Değerlendirme;26.04.2016

Sınav Giriş Tarihi ; 28.04.2016

Sonuç Açıklama Tarihi;03.05.2016

Ales ;70

YDS/Dengi ;50

Genel Şartlar

 1.      657sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak
 2.      Ögretimüyesi dışındaki ögretim elemani kadrolarina yapılacak atamalarda ALES'ten en az 70.0 puan almış olmak
 3.      YükseköğretimKurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS)) en az 50.0 puan veya eşdeğerliği ÖSYM tarafından kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak,
 4.      Yabancıülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir
 5.      Öndeğerlendirme ve değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak, not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.

Unvan Şartları

1 -Araştırma görevlisi kadrosuna başvurabilmek için en az lisans mezunu olmak ve ilana ilk başvuru tarihi itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekir.

2- Atama yapılacak programın Lisans/Önlisans eğitimine hangi alanda öğrenci alınıyorsa o alanda ALES'ten en az 70 puan almış olmak

 

İSTENEN BELGELER

· Başvuru dilekçesi (Personel Daire Başkanlığı’na hitaplı yazılması gerekmekte)

· Detaylı YÖK formatında özgeçmiş

· Nüfus cüzdan fotokopisi

· 2 adet fotoğraf

· Erkek adayların askerlik belgeleri

· Alınan transkriptlerin aslı yada noter tasdikli örneği

· Doktora diploması/belgesi aslı ya da noter tasdikli örneği

· Lisans diploması/belgesi aslı ya da noter tasdikli örneği

· Varsa Yüksek Lisans diploması/belgesi aslı ya da noter tasdikli örneği

· Yurt dışında doktora alan adaylar için denklik belgesi aslı ya da noter tasdikli örneği

· KPDS / ÜDS veya eşdeğerliliği YÖK tarafından onaylanan İngilizce dil sınavlarına ilişkin sonuç belgesi örneği.

MUAFİYET

Doktorasını tamamlamış olanlar, 29/6/2009 tarihli ve 2009/15153 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Tıpta ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği hükümlerine

göre uzmanlık eğitimini tamamlayanlar, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak öğretim görevlileri, yükseköğretim kurumlarında bu

kadro unvanlarında çalışmakta olanlar ile yükseköğretim kurumlarından ayrılan öğretim elemanlarının çalışmakta oldukları yükseköğretim kurumlarında veya başka yükseköğretim kurumlarında

öğretim elemanı kadrolarına başvurularında, merkezi sınav; Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı kapsamında, Yükseköğretim Yürütme Kurulu kararı ile belirlenen araştırma görevlisi kadrolarına

yapılacak başvurular ile meslek yüksekokullarının yabancı dil okutmanı hariç öğretim elemanı kadrolarına başvurularında ise yabancı dil şartı aranmaz.

Meslek Yüksekokulunun aşağıdaki bölümlerine Öğretim Görevlisi alınacaktır.

 

BÖLÜMÜ

UNVANI

Kadro Sayısı

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

 Ulaştırma Hizmetleri Bölümü Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı

 Öğretim Görevlisi

 3

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Havacılık İşletmeciliği, Lojistik Yönetimi, Seyahat İşletmeciliği ile ilgili lisans bölümlerinden mezun olmak ve/veya Sivil Havacılık alanında tezli yüksek lisans yapıyor/yapmış olmak veya

herhangi bir alandan lisans mezunu olmak ancak Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak, belgelendirmek kaydıyla alanında (lisans veya yüksek lisans sonrası) en az üç yıl iş tecrübesine

sahip olmak. Yüksek lisans veya doktora yapıyor ise ders aşamasını bitirmiş olmak.

 

Ales :70

Duyuru Başlama ; 07.04.2016

Son Başvuru ;21.04.2016

Ön Değerlendirme ; 22.04.2016

Sınava Giriş ; 25.04.2016

Sonuç Açıklama;25.04.2016

 

BÖLÜMÜ

UNVANI

Kadro Sayısı

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

Ulaştırma Hizmetleri Bölümü Sivil Hava Programı Ulaştırma İşletmeciliği  Programı

Öğretim Görevlisi

3

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği lisans mezunu olmak ve/veya alanında tezli yüksek lisans yapıyor/yapmış olmak veya herhangi bir alanda lisans mezunu olmak ve Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği alanında tezli yüksek

lisans yapmış olmak, belgelendirmek kaydıyla alanında (lisans veya yüksek lisans sonrası) en az üç yıl iş tecrübesine sahip olmak. Yüksek lisans veya doktora yapıyor ise ders aşamasını bitirmiş olmak.

 

Ales :70

Duyuru Başlama ; 07.04.2016

Son Başvuru ;21.04.2016

Ön Değerlendirme ; 22.04.2016

Sınava Giriş ; 25.04.2016

Sonuç Açıklama;05.04.2016

 

GENEL ŞARTLAR

1-657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak

2-Ögretim üyesi dışındaki ögretim elemani kadrolarina yapılacak atamalarda ALES'ten en az 70.0 puan almış olmak

3-Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS)) en az {udsDengi} puan veya eşdeğerliği ÖSYM tarafından kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak,

4-Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir

5-Ön değerlendirme ve değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak, not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.

 

ÜNVAN ŞARTLAR

1-Lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlere (rektörlüğe bağlı bölümler dâhil) başvuracak öğretim görevlisi adaylarında en az tezli yüksek lisans mezunu olmak veya lisans mezunu olmak ve belgelendirmek kaydıyla alanında en az beş yıl tecrübeli olmak.

2-Güzel Sanatlar Fakülteleri, Eğitim Fakültelerinin Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümleri, Konservatuarlar ile ön lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlere başvuracak öğretim görevlisi adaylarında en az tezli yüksek lisans mezunu olmak veya lisans mezunu olmak ve belgelendirmek kaydıyla alanında en az iki yıl tecrübeli olmak.

3-Yabancı dille eğitim-öğretim yapılan programlardaki öğretim görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS)atama yapılacak programın eğitim dilinde en az 80 puan veya eşdeğerliği ÖSYM tarafından kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puana sahip olmak şartı aranır.

4-Lisans mezunu olunan alanda ALES'ten en az 70 puan almış olmak.

 

İSTENEN BELGELER

1-      Başvuru Dilekçesi

2-      YÖK Formatlı Özgeçmiş

3-      T.C. Kimlik Fotokopisi

4-      Lisans ve yüksek lisans diplomalarının Noter veya Rektörlük onaylı örneği, Yüksek Lisansa devam ediyorsa Öğrenci Belgesi

5-      Lisans ve mezun olunmuş ise yüksek lisans transkriptleri

6-      ALES sonuç belgesi

7-      Alanında en az 3 yıl iş tecrübesi olduğunu kanıtlayan belge

8-      Var ise yabancı dil bilgisi seviyesini belirleyen sınav sonuç belgesi

9-      Var ise bilimsel çalışmalarını kapsayan dosya

10-   Son altı ayda çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf

11-   Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir belge

 

 

 

Üniversitemiz Meslek Yüksekokulu’na bir Öğretim Görevlisi alınacaktır.

BÖLÜMÜ

UNVANI

Kadro Sayısı

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

 Yönetim ve Organizasyon- İşletme Yönetimi Programı

Öğretim Görevlisi

 

1

-İşletme alanında yükseklisans ve pazarlama alanında doktora yapmış olmak.

Nöropazarlama alanında çalışmalar yapmış olmak.

 

 

Duyuru Başlama Tarihi ;    07.04.2016

Son Başvuru Tarihi ;            21.04.2016

Ön Değerlendirme Tarihi ;  22.04.2016

Sınav Giriş Tarihi ;                 25.04.2016

Sonuç Açıklama Tarihi;       26.04.2016

 

Ales : 70

GENEL ŞARTLAR

1-657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak

2-Ögretim üyesi dışındaki ögretim elemani kadrolarina yapılacak atamalarda ALES'ten en az 70.0 puan almış olmak

3-Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS)) en az {udsDengi} puan veya eşdeğerliği ÖSYM tarafından kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak,

4-Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir

5-Ön değerlendirme ve değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak, not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.

 

ÜNVAN ŞARTLAR

1-Lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlere (rektörlüğe bağlı bölümler dâhil) başvuracak öğretim görevlisi adaylarında en az tezli yüksek lisans mezunu olmak veya lisans mezunu olmak ve belgelendirmek kaydıyla alanında en az

beş yıl tecrübeli olmak.

2-Güzel Sanatlar Fakülteleri, Eğitim Fakültelerinin Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümleri, Konservatuarlar ile ön lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlere başvuracak öğretim görevlisi adaylarında en az tezli yüksek lisans mezunu olmak

veya lisans mezunu olmak ve belgelendirmek kaydıyla alanında en az iki yıl tecrübeli olmak.

3-Yabancı dille eğitimöğretim yapılan programlardaki öğretim görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul

edilen merkezi yabancı dil sınavından (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS)atama yapılacak programın eğitim dilinde en az 80 puan veya eşdeğerliği ÖSYM

tarafından kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puana sahip olmak şartı aranır.

4-Lisans mezunu olunan alanda ALES'ten en az 70 puan almış olmak.

 

 

İSTENEN BELGELER

 

Başvuru dilekçesi (Başvurdukları bölüm adı, ilan tarihi, yazışma adresi ve telefon numaralarını içeren başvuru dilekçesi, İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı'na Hitaplı)

· YÖK Formatlı Özgeçmiş

· T.C. Kimlik Fotokopisİ

Diploma fotokopileri (Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.)

Resmi transkriptler (Alınmış dersleri gösteren)

· ALES sonuç belgesİ

Erkek adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecilli veya muaf olduğunu belirten belge.

· Var ise yabancı dil bilgisi seviyesini belirleyen sınav sonuç belgesi

MUAFİYET

Doktorasını tamamlamış olanlar, 29/6/2009 tarihli ve 2009/15153 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Tıpta ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği hükümlerine

göre uzmanlık eğitimini tamamlayanlar, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak öğretim görevlileri, yükseköğretim kurumlarında bu

kadro unvanlarında çalışmakta olanlar ile yükseköğretim kurumlarından ayrılan öğretim elemanlarının çalışmakta oldukları yükseköğretim kurumlarında veya başka yükseköğretim kurumlarında

öğretim elemanı kadrolarına başvurularında, merkezi sınav; Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı kapsamında, Yükseköğretim Yürütme Kurulu kararı ile belirlenen araştırma görevlisi kadrolarına

yapılacak başvurular ile meslek yüksekokullarının yabancı dil okutmanı hariç öğretim elemanı kadrolarına başvurularında ise yabancı dil şartı aranmaz.

Üniversitemiz Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi , Endüstri Mühendisliği bölümüne 1 Araştırma Görevlisi  alınacaktır.

BÖLÜMÜ

UNVANI

Kadro Sayısı

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

Endüstri Mühendisliği

Araştırma Görevlisi

1

Endüstri Mühendisliği Lisans derecesi almış olmak, Lisans üstü derecelerini Endüstri  Mühendisliği veya Yöneylem araştırması programlarından almış olmak. Üretim planlama , bilgisayar destekli üretim ve imalat usulleri konularında uzman olmak.

 

Ales : 70

YDS/Dengi :75

Duyuru Başlama; 05.04.2016

Son Başvuru ; 19.04.2016

Ön Değerlendirme ;21.04.2016

Sınava Giriş ;25.04.2016

Sonuç  Açıklama; 27.04.2016

GENEL ŞARTLAR

1-657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak

2-Ögretim üyesi dışındaki ögretim elemani kadrolarina yapılacak atamalarda ALES'ten en az 70.0 puan almış olmak

3-Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS)) en az 75.0 puan veya eşdeğerliği ÖSYM tarafından kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak,

4-Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir

5-Ön değerlendirme ve değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak, not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.

 

 

 

ÜNVAN ŞARTLAR

1-Araştırma görevlisi kadrosuna başvurabilmek için en az lisans mezunu olmak ve ilana ilk başvuru tarihi itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekir.

2-Atama yapılacak programın Lisans/Önlisans eğitimine hangi alanda öğrenci alınıyorsa o alanda ALES'ten en az 70 puan almış olmak

 

İSTENEN BELGELER

·         Başvuru dilekçesi (Personel Daire Başkanlığı’na hitaplı yazılması gerekmekte)

·         Detaylı YÖK formatında özgeçmiş

·         Nüfus cüzdan fotokopisi

·         2 adet fotoğraf

·         Erkek adayların askerlik belgeleri

·         Alınan transkriptlerin aslı yada noter tasdikli örneği

·         Doktora diploması/belgesi aslı ya da noter tasdikli örneği

·         Lisans diploması/belgesi aslı ya da noter tasdikli örneği

·         Varsa Yüksek Lisans diploması/belgesi aslı ya da noter tasdikli örneği

·         Yurt dışında doktora alan adaylar için denklik belgesi aslı ya da noter tasdikli örneği

·         KPDS / ÜDS veya eşdeğerliliği YÖK tarafından onaylanan İngilizce dil sınavlarına ilişkin sonuç belgesi örneği.

MUAFİYET

Doktorasını tamamlamış olanlar, 29/6/2009 tarihli ve 2009/15153 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Tıpta ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği hükümlerine göre uzmanlık eğitimini tamamlayanlar, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak öğretim görevlileri, yükseköğretim kurumlarında bu kadro unvanlarında çalışmakta olanlar ile yükseköğretim kurumlarından ayrılan öğretim elemanlarının çalışmakta oldukları yükseköğretim kurumlarında veya başka yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarına başvurularında, merkezi sınav; Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı kapsamında, Yükseköğretim Yürütme Kurulu kararı ile belirlenen araştırma görevlisi kadrolarına yapılacak başvurular ile meslek yüksekokullarının yabancı dil okutmanı hariç öğretim elemanı kadrolarına başvurularında ise yabancı dil şartı aranmaz.

 

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

BÖLÜMÜ

UNVANI

Kadro Sayısı

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

 Uluslararası İlişkiler

 Araştırma Görevlisi

1

-Üniversitelerin Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, Kamu Yönetimi, bölümlerinden birinden lisans mezunu olmak,

-Uluslararası İlişkiler  veya Siyaset Bilimi alanında yüksek lisans yapmış olmak ,Uluslararası İlişkilerle ilgili bir alanda doktora öğrencisi olmak ve ders aşamasını bitirmiş olmak.

 

İSTENEN BELGELER

 

 •          Başvuru dilekçesi (İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı'na hitaplı yazılmış)
 •          Nüfus cüzdan fotokopisi
 •          Alınan transkriptler
 •          Erkek adaylardan askerlik tecil belgesi
 •          2 adet fotoğraf
 •          YÖK formatında özgeçmiş
 •          Varsa Doktora diploması/belgesi aslı ya da noter tasdikli örneği
 •          Lisans diploması/belgesi aslı ya da noter tasdikli örneği
 •          Varsa Yüksek Lisans diploması/belgesi aslı ya da noter tasdikli örneği
 •          ·Yurt dışında doktora alan adaylar için denklik belgesi aslı ya da noter tasdikli örneği
 •          ·KPDS / ÜDS veya eşdeğerliliği YÖK tarafından onaylanan İngilizce dil sınavlarına ilişkin sonuç belgesi örneği

 

Genel Şartlar

 

1- 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak

2 –Ögretim üyesi dışındaki ögretim elemani kadrolarina yapılacak atamalarda ALES'ten en az 70.0 puan almış olmak

3 –Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS)) en az 80.0 puan veya eşdeğerliği

ÖSYM tarafından kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak,

4- Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir

5- Ön değerlendirme ve değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak, not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.

 

Unvan Şartları

1 -Araştırma görevlisi kadrosuna başvurabilmek için en az lisans mezunu olmak ve ilana ilk başvuru tarihi itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekir.

2 - Atama yapılacak programın Lisans/Önlisans eğitimine hangi alanda öğrenci alınıyorsa o alanda ALES'ten en az 70 puan almış olmak

MUAFİYET

 •          Doktorasını tamamlamış olanlar, 29/6/2009 tarihli ve 2009/15153 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan

 

 •          Tıpta ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği hükümlerine
 •          göre uzmanlık eğitimini tamamlayanlar, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak öğretim görevlileri, yükseköğretim kurumlarında bu
 •          kadro unvanlarında çalışmakta olanlar ile yükseköğretim kurumlarından ayrılan öğretim elemanlarının çalışmakta oldukları yükseköğretim kurumlarında veya başka yükseköğretim kurumlarında
 •          öğretim elemanı kadrolarına başvurularında, merkezi sınav; Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı kapsamında,
 •          Yükseköğretim Yürütme Kurulu kararı ile belirlenen araştırma görevlisi kadrolarına yapılacak başvurular ile meslek yüksekokullarının yabancı dil okutmanı hariç öğretim elemanı kadrolarına başvurularında ise yabancı dil şartı aranmaz.

 

Ales ;70

YDS/ Dengi ; 80

Duyuru Başlama ; 04.04.2016

Son Başvuru ;18.04.2016

Ön Değerlendirme ;19.04.2016

Sınav Girişi ; 20.04.2016

Son Açıklama;22.04.2016

24.03.2016 tarihinde yapılan başlangıç düzeyi sınavında başarılı olan öğrencilerimizin isimleri aşağıdaki gibidir. Bu öğrencilerimiz bir üst düzeye geçmeye hak kazanmışlardır. İsmi listede yer almayan öğrencilermiz başlangıç düzeyini tekrar edecek olup, dersleri 05.04.2016 tarihinde başlayacaktır. Sınıf listeleri 05.04.2016 tarihinde -1 ve 1. katlardaki panolardan duyurulacaktır.

 

 

AD SOYAD

NO

EMRE BİRİ          

228767

İBRAHİM AS          

230391

24.03.2016 tarihinde yapılan orta öncesi düzeyi final sınavında başarılı olan öğrencilerimizin isimleri aşağıdaki gibidir. Bu öğrencilerimiz bir üst düzeye geçmeye hak kazanmışlardır. İsmi listede yer almayan öğrencilermiz orta öncesi düzeyi tekrar edecek olup, dersler 05.04.2016 tarihinde başlayacaktır. Sınıf listeleri 05.04.2016 tarihinde -1 ve 1. katlardaki panolardan duyurulacaktır.

 

AD SOYAD

NO

ABDUL SAMET ERKAN  

229304

ABDURRAHİM MEMİSOĞLU

230387

AFRA BUSE BATTAL   

228867

AFRA ÇAMBEL        

229909

ALEYNA AKBULAK     

228880

ALEYNA OKUR        

229127

ALİ GÜDEN          

229708

ALİ KARADUMAN      

228830

ALİ NAMİ SABAHOĞLU 

228937

ALİ SAİT ERTEN     

229863

ALİ SEYDİ ÖTER     

229300

ALİ UMUTCAN YÜCEDAĞ

228789

ALİHAN KÜLEN       

229529

ARASCAN BULUT       

228852

ARZU CAN           

229122

ARZU ELEFTOZ       

229210

ATEFEH BASHİRİSİNABA

230111

AYDAN PALABIYIKLI  

229869

AYGÜN UĞUR KARAMAN 

229323

AYKUT AYDEMİR

230402

AYŞE NUR KUTLU

229685

BAŞAK TAŞCI         

229013

BATTALGAZİ ÖZTÜRK  

229090

BATUHAN ADIGÜZEL   

228823

BERİLHAN NASUHBEYOĞLU

229033

BERKER UÇAR        

230634

BERRANUR BAKKALOĞLU

228835

BERRU ŞAHİN        

228745

BETÜL AYAS         

229054

BETÜL DEMİREZEN    

228885

BETÜL TURAN

228877

BEYZA SAMANGÜL     

229895

BEYZANUR YILDIZ    

229735

BURAK YAĞAR        

229431

BUSE ERSOY         

229617

BUSENUR TAŞCI

229659

BUŞRA ÖZKAN        

229750

BÜŞRA NUR YILDIZ   

229416

BÜŞRA YETİM        

230648

CANAN DERE         

229504

CANSU ÖZTÜRK       

228962

CEREN ÖZTÜRK       

229145

ÇAĞATAY KARA       

229401

DAMLA KIZILDAŞ     

229294

DENİZ VURAL        

229590

DERYA TURNALI      

229037

DİDEM BİÇER

229598

DİLARA COŞDU       

229497

DİLARA ŞAŞMAZ      

228769

DUYGU BAYRAKTAR    

229614

EBRAR NUR KİLER    

229211

ECE EKŞİ

228847

ELBERHAN ERGÜN     

229188

ELİF AKYOL          

229541

ELMAS BÜŞRA BAYINDIR

229064

EMİRHAN ÖZKAN      

228818

EMRE CAN ARSLAN

229904

EMRE DELİACI       

228778

EMRE ÖZTOPRAKCI    

230630

ENDER TANRIKULU    

228722

ENES TEPETAM       

229562

ERHAN ATAŞ         

230379

ERKAN TOKAÇ        

229018

ERSİN YILMAZ       

229185

ESRA KATI          

229399

ESRA PAPUÇCU       

228941

ESRA ZEYNEP DEMİRÖREN 

229195

ESRANUR GÜR        

229067

FATIMA BULUT       

229010

FATİH ATİK         

229301

FATİH YALÇIN       

228770

FATMA DEREN DURAK  

229903

FEYZULLAH ORÇUN DEMİRCİ  

230632

FULYA KURU         

229683

FURKAN ALİ YILMAZ  

229749

GAMZE COŞKUN       

229561

GİZEM CÖRÜT

229457

GİZEM GÜLER        

229029

GİZEMNUR HATUN BEDİR

229648

GÖKÇENUR YOLAÇAN   

229686

GÖKHAN CELEP       

229421

GÖKHAN ŞENCAN      

230318

GÖRKEM TEMÜRLENK   

228802

HALİL İBRAHİM TORUN

229441

HANDE NİYET         

229442

HASAN ARSLAN       

228825

HASAN HÜRREMOĞLU   

229916

HASAN KILIÇ

228991

HATİCE TİRYAKİ

229313

HAYRİYE SOĞUKBULAK 

229340

HAZEL DANACI

229356

İBRAHİM ATİLLA CANLI

229663

İBRAHİM BALCI      

229428

İLAYDA ÇALIŞKAN    

229540

İLKNUR OMAK

229123

İLYAS KARA         

228929

İNCİ TURAN         

229212

İPEK AYDIN         

229879

İREM ÇETİN

228868

İREM VARLIK        

229705

İSMAİL ERENULUĞ    

229126

KADER HAKVERDİ     

229140

KHALED ABDULKADER  

230774

KUBİLAY YILDIZ     

228863

KÜBRA TOP          

229044

MECLUM BOZ         

230374

MEHMET BATUHAN GÜLER

229632

MEHMET KAYA

228964

MEHMET NESİM OĞUZ

229234

MEHMET TAHA YAVUZ  

229135

MELİSA ILGAR       

228773

MEMNUNE YEYEN      

228959

MERT ÇOBAN         

229508

MERT GÜMÜŞKAYA     

229463

MERT ZOBU          

229172

MERVE KIRCI        

228988

MERVE KURTAR       

229927

MERVE TEMUR        

229742

METEHAN SÖNMEZ

229926

METİN MERT ARSLANTAŞ

228983

MİNE GÜLER

228907

MİRAY ERCAN        

229100

MUHAMMED ALİ ÖZKAN 

229880

MUHAMMED EMİN YILMAZ

229407

MUHAMMED YÜCA      

229296

MUHAMMER KÜÇÜK

228878

MUHAMMET AKMEŞE

229492

MUHAMMET AYAZ

229048

MUHAMMET EMİN UÇAN

229114

MUHAMMET KARAGÖZ   

229650

MUHARREM ÇİFCİBAŞI 

229190

MURAT BAŞKAYA      

230388

MUSA KISA          

229204

MUSA ÖVÜT          

228785

MUSTAFA TALHA GENÇ 

230342

MÜCAHİT BAŞYİĞİT   

229917

MÜMİN AKSU         

229118

NESLİCAN CESUR     

228950

NURAY MÜGE ERCAN   

230643

OĞULCAN YAŞAR      

229051

OZAN ÇELİK         

228998

ÖGEHAN ALDEMİR     

229546

ÖMER  FARUK DEREGÖZÜ

229084

ÖMER FARUK ATİLLA

229261

ÖMER FARUK MEN     

229408

REBER KAYA

229604

REYHAN YAMAN       

229289

RÜMEYSA YALÇIN     

229388

SAMİ MOULAYES

230809

SEBAHAT SENA SAYIN

228866

SEDANUR ÇEKEREK    

229870

SEFA DOLMA         

229202

SEMA ATİK

228895

SENA YUMUŞAK       

229061

SERHAN ZAFER BARTINLI

230406

SERKAN SARIAYDIN

229913

SEVCAN UZAR        

229633

SEYİTHAN ÇİÇEK     

229583

SİDENUR BALCI      

229124

SİMGE AKDEMİR      

229596

SİNAN ÇALIŞKAN     

230383

SİNEM YILANCI

229384

SUDE YÜCEOL        

229635

SÜLEYMAN TUNÇ      

229324

SÜRÜCAN BATMAZ     

229043

ŞAHİDE CEMRE HAS   

229429

ŞAHİN KOÇYİĞİT     

229920

ŞENAY SARI         

230633

ŞEVVAL AKYÜREK     

229047

ŞİVAN ÇOBANOĞLU    

229368

TAHSİN SÜMER       

229519

TASNİM RAYA

230239

TOLGA KAAN AKTEPE  

229417

TOLGA MUTLU        

229427

TUBA ÇELİK

229763

TUBA ŞENGÜN        

229678

TUFAN AYDOĞAN      

230390

TUNA YÜZÜAK        

229503

UFUK ENGÜR         

228771

UĞUR RIZA ASLAN    

229069

UĞURCAN KAYA

229549

UMUT ENÖZ

228865

ÜLGER PINAR KESKİN 

229203

YAREN TANIŞ        

228992

YAVUZ SELİM ALAS   

230636

YUNUS BÖLÜKBAŞI

229136

YUNUS EMRE ÖZDEMİR 

228925

ZEKİNE GENİŞ       

228987

ZUHAL ESEN         

230362

ZÜLAL YILMAZ        

228969

 

24.03.2016 tarihinde yapılan orta düzey final sınavında başarılı olan öğrencilerimizin isimleri aşağıdaki gibidir. Bu öğrencilerimiz bir üst düzeye geçmeye hak kazanmışlardır. İsmi listede yer almayan öğrencilermiz orta düzeyi tekrar edecek olup, dersleri 01.02.2016 tarihinde başlayacaktır. Sınıf listeleri 01.02.2016 tarihinde -1 ve 1. katlardaki panolardan duyurulacaktır.

 

 

AD SOYAD

NO

AFRA FIRAT

229652

AHMET FETHİ VURSUN 

229454

AHSEN KARTAL       

228792

ALEYNA ASLAN       

229026

ALİ CAN BÜYÜKÇAPAR

228979

ALİ IŞIKCEVAHİR    

229605

ALİ KARAKOCA

230344

ASLIHAN EMRE       

229165

ATABERK KERMAN

228978

ATAKAN ERDOĞAN     

229092

AYÇE ÇİRCİ         

228989

AYKUT SİNAN        

229020

AYŞEGÜL ARSLANOĞLU 

229660

AYŞEGÜL POLAT      

228791

AYŞEN KES          

229403

AYŞENUR ÖZDEMİR    

228930

BAHADIR YETİŞAL    

229017

BARIŞ ÜNAL

228751

BAŞAK ULUTAŞ       

228780

BATUHAN KAPLAN

230149

BEGÜM KISMET       

229752

BELGİN GÜNEL

229200

BERİL ÇİFTCİ       

229095

BERİL TÜRK         

229559

BERKANT ÇAYIR      

229531

BERNA DURSUN       

229243

BESTE TUNÇAY       

229702

BETÜL AYDUDU       

229293

BİLGE YILMAZLAR

225462

BİROL CİHANGİR     

230398

BUKET FAKIOĞLU     

229482

BURAK ALP ŞEN      

229372

BURCU SÜRÜCÜ       

229649

BUSE EROL          

229607

BUSE YILDIRIM

228794

BÜŞRA AKSOY        

228980

BÜŞRA BEKAR

229161

BÜŞRA BUDAK         

229883

BÜŞRA GEDİKOĞLU

229076

BÜŞRA KARAGÖZ      

229756

CEYLAN KOÇASLAN    

228754

DAMLA ZÜLALOĞLU    

229675

DERYA KÖSE         

229162

DİLAN AKTÜRK       

229527

DİLARA MUSAPAŞAOGLU

229361

DOĞANCAN BIÇAKÇI

229094

ECEM ÜNAL

229493

ECENAZ HORUS

229494

ECENUR ÖZSERDAR

229711

EDA SİPAHİ         

229629

ELANUR AKSU        

228798

ELİF ECEM COŞKUN   

229456

ELİF ÖRNEK

229534

ELİF ZEYNEP KAPTAN 

229297

EMİN ÇETİN

229884

EMRE KURTAR        

229208

EREN SÖNMEZ

229500

ESİN DAVARCI       

218089

ESRA DEMİREL       

229539

ESRA GÜL AKAR      

229348

ETHEM BERK YILMAZ

229053

FATİH EJDER FİNCAN 

229016

FATİH YELYUDAN     

230622

FATMA ARSLAN       

228738

FATMA DOĞAN        

228731

FEHİME ÇAYIRCIOĞLU 

229568

FERHAT AKÇAY       

229530

FIRAT ALAN         

229080

FIRAT KAPLAN

229570

FUNDA BAŞAK YILMAZ 

229575

FUNDA VARIŞLI

229599

FURKAN KOÇ

229910

GANİ BOYRAZ        

229331

GENCAY METİN       

230385

GİZEM GÜLTEKİN     

229057

GİZEM GÜNDÜZ       

229462

GİZEM KARAKUŞ      

229171

GİZEM ÖZDEMİR

229420

GÖKHAN ODABAŞI     

229371

GÖKMEN KAYACAN     

228843

GÖKTÜRK KOCABAY

229499

GÜLŞEN ŞENGÜN      

228905

GÜRKAN HOLTACIOĞLU

228732

GÜVEN KEREM ALKAN  

228807

HALİME HATUN CANBAY

229272

HALVEST HUSSEİN    

226718

HASAN ULAŞ KARLI

229620

HASANCAN KARADAĞ   

229158

HASRETNUR ÖZTÜRK

225880

HİLAL BAYRAK

230399

HİLAL GÖZEL        

228922

HÜSEYİN DEMİR      

229206

HÜSEYİN EREN ENGİN

229143

IŞIL DAVRAN        

229929

İDRİS DEMİRTAŞ     

228921

İSMAİL TOKER       

229410

JUWERİA HERSİ BARRE

230667

KAAN AKSOY

229510

KAAN AKYÜZ

229266

KARDELEN BİLGE     

228951

KORAY ŞARKO        

228848

KÜBRA GÖK          

229015

LEYLA AKSU         

228965

MAHMUT ÖZER         

229377

MAKBULE GİZEM YÜNCÜ

229643

MEHMET BOĞATEKİN   

229181

MEHMET TUĞCAN KARACAN

229091

MELEK ÇERİBAŞ      

229251

MELİKE BAŞ

225920

MELİS ÇİFTÇİ       

228972

MELİS EKŞİOĞLU

229720

MERT KOYUN

226926

MERTCAN DOLMUŞ     

229654

MERVE AYDIN        

230301

MERVE BOZTAŞ       

228996

MERVE CİVELEK      

229390

MERVE GÜL YILDIZ

228955

MERVE GÜNEŞ BARUT

228859

MERVE ÖZER

229464

METİN FURKAN ŞENBAK

230155

MISRA İLAYDA KURU

228974

MOHAMAD NOUR ALASSALİ

230225

MUHAMMED BURAK BALKIS

229152

MUHAMMET GÖKTÜRK ERAVŞAR

229922

MURAT YAKUT        

228884

MUSTAFA AKBAL      

230325

MUSTAFA KOCAMAN    

229448

NİHAL SALTAN

229385

NİHAL YÜKSEK

229117

NUR AMİN           

228721

NURETTİN ACAR

229894

NURULLAH YILDIZ

227393

OĞULCAN ORHUN ÇAM

229074

OĞUZ ÖZDEMİR       

229282

OĞUZHAN FERHAT

228760

OĞUZHAN OCAKCI

229245

OĞUZHAN ŞAHİN      

228892

ONUR ÇOBANOĞLU

228801

ONUR DOLMA

229746

ONURCAN GÖKÇETİN

229311

ONURCAN KÖKSAL

229468

ÖMER FARUK ER

229225

ÖZGE GÜLŞAH ÇETİN

228882

ÖZGE ÖZTÜRK        

229389

ÖZGE ŞENLER        

229386

PELİN ULUDAĞ        

229191

RAMAZAN BARIŞ

228744

RIDVAN EROL        

229347

RÜMEYSA MACOLAR    

228870

SAADET ÇELİKÇİ

229724

SEDA TURHAN        

229589

SELENGÜL BALCI     

229360

SEMİH SANCAR       

229684

SENA ALPAN         

229283

SENA ŞEKERCİOĞLU

229265

SENEM ŞAHİN        

229744

SERCAN GÜRE

228994

SERCAN ŞİŞMANOĞLU

229077

SERHAT AGOCUK      

229221

SEZER ARAS

229612

SİBEL KARAUSTA

229290

SİBEL ŞEKER        

228889

SİMAY KÖROĞLU      

228856

SİNAN YILMAZ

229089

SUEDA ÜNSAL        

229930

ŞEVVAL BOZBEY      

228958

ŞEYHMUS ÖZMEN      

228739

ŞİMAL AZAKLIOĞLU

217578

ŞULE ETİRLİ        

228833

TAHA YOLCU         

229679

TUTKU KOCAMAN       

229199

ULAŞ CAN BOZKURT

229034

ÜMRAN KAPCAK       

229566

VAHDEDDİN ARPAG

225814

VEDAT GÖKTÜRK      

229263

YAĞMUR DEMİRAL     

229038

YAREN SEVİNÇ       

229406

YİĞİT GÜRKAN       

229586

YİĞİTCAN KEKEÇ      

229445

YİĞİTCAN YOZGAT    

229469

YUNUS EMRE YALÇINKAYA

228822

YUNUS KAYA

229466

YUSUF ALBAYRAK     

229897

YUSUFALİ ÇEZİK     

229618

ZEHRA BAŞ

229129

ZEYNEP NUR ÖZBEK

229723

ZEYNEP YAPICI      

229108

 

04.04.2016 Pazartesi günü, final sınavlarına geribildirim almak isteyen öğrencilerimizin aşağıda belirtilen saatlerde, sınava girdikleri sınıflarda bulunmaları gerekmektedir:

 

PREP 101 (Elementary): 10:00-11:30

PREP 102 (Pre-Intermediate): 10:00-11:30

PREP 103(Intermediate) : 13:00-14:30

 

Modül 4 dersleri 05.04.2016 Salı günü başlayacaktır. Bir üst seviyeye geçen ya da seviye tekrarı yapan öğrencilerimizin -1. ve 1. katlara asılan listelerden yeni dersliklerini öğrenmeleri gerekmektedir.  Modül 4’te, seviyelere göre ders başlama saatleri aşağıdaki gibidir:

 

PREP 101 (Elementary): 08:40-12:30

PREP 102 (Pre-Intermediate): 08:40-12:30

PREP 103 (Intermediate): 08:40-12:30

PREP 104 (High 16 haftalık – devam ediyor): 13:40-17:30

PREP 105 (High 8 haftalık) : 13:40-17:30

Dersten çekilmek için son gün 11 Nisan 2016 Pazartesi olarak güncellenmiştir.

Dersten çekilmek isteyen öğrencilerimiz, Danışman Hocalarına ve dersi veren Öğretim Üyelerine imzalatacakları formları 11 Nisan 2016 Pazartesi günü saat 17:00’a kadar Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na teslim etmeleri gerekmektedir.

Üniversitemiz Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi; internet tabanlı uzaktan eğitim yöntemiyle yürütülecek ön lisans, lisans tamamlama, lisans ve yüksek lisans programları ile kurs, seminer ve sertifika programlarını gerçekleştirmek üzere kuruluşunu tamamlamıştır.

İKBUZEM; 2015-2016 Akademik yıl Bahar Döneminde;  MYO bünyesinde iki, Fen Bilimleri Enstitüsü Yüksek Lisans Programında üç dersin uzaktan eğitim yoluyla verilmesi ile faaliyetine başlamıştır. 2016-2017 Akademik yılda faaliyete geçmesi planlanan ve içerikleri hazırlanan ön lisans ve yüksek lisans programlarına ait  başvuru dosyaları YÖK’e gönderilmiştir.

Yükseköğretim kurumlarında örgün öğretimde yürütülen birinci ve ikinci öğretim programlarından; ön lisans, lisans, yüksek lisans programlarında her dönem derslerin %30’u uzaktan eğitim yoluyla verilebilmektedir. Uzaktan eğitim ile bilgi ve iletişim teknolojilerine dayalı olarak, öğrenci ile öğretim elemanı ve öğrencilerin kendi aralarında karşılıklı iletişim içinde olduğu dersler, bizzat öğretim elemanı tarafından aynı mekânda bulunma zorunluluğu olmaksızın eşzamanlı biçimde yürütülebilmektedir.

Uzaktan Eğitim yolu ile her dönem derslerin %30’unu aşmayacak şekilde verilmesi; sınıf planlamasında avantaj sağlamakla birlikte, ara sınavların elektronik ortamda, dönem sonu sınavları ve bütünleme sınavlarının gözetimli olarak canlı veya elektronik ortamda yürütülmesine olanak tanımaktadır. Sistem üzerinden, derse katılan öğrencilerin devam durumu yoklama ile alınabilmekte, ders anlatımı sırasında öğrenciler sohbet bölümünden hem öğretim üyesi ve hem diğer katılımcılar ile iletişim kurabilmekte, söz hakkı isteme bölümünü kullanarak öğretim üyesinin sorduğu soruya yanıtı web kamera, mikrofon aracılığı ile verebilmektedir.

Üniversitemiz Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (İKBUZEM)’ne ulaşmak için http://uzem.kemerburgaz.edu.tr/ sayfamızı ziyaret edebilir, 4154 ve 4155 dahili telefonu arayabilir, D Blok -1 katı ziyaret ederek, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 

Saygılarımızla

Meslek Yüksekokulunun aşağıdaki bölümlerine Öğretim Görevlisi alınacaktır.

BÖLÜMÜ

UNVANI

Kadro Sayısı

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

Ulaştırma Hizmetleri Bölümü Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı

Öğretim Görevlisi

1

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Havacılık İşletmeciliği, Lojistik Yönetimi, Seyahat İşletmeciliği ile ilgili lisans bölümlerinden mezun olmak ve Sivil Havacılık alanında tezli  yüksek lisans  yapıyor/yapmış olmak  veya herhangi bir alandan lisans mezunu olmak ancak Sivil Havacılık alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak,  DLR VE CRM belgelerine sahip olmak, iyi derecede İngilizce bilmek,  belgelendirmek kaydıyla alanında  (lisans veya yüksek lisans sonrası) en az üç yıl iş tecrübesine sahip olmak. Yüksek lisans veya doktora yapıyor ise ders aşamasını bitirmiş olmak. olmak .

Ales :70

ÜDS :70

Duyuru Başlama ; 23.03.2016

Son Başvuru ;06.04.2016

Ön Değerlendirme ; 07.04.2016

Sınava Giriş ; 08.04.2016

 

 

BÖLÜMÜ

UNVANI

Kadro Sayısı

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

Ulaştırma Hizmetleri Bölümü Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı

Öğretim Görevlisi

2

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Havacılık İşletmeciliği, Lojistik Yönetimi, Seyahat İşletmeciliği ile ilgili lisans bölümlerinden mezun ve Sivil Havacılık alanında tezli  yüksek lisans yapıyor/yapmış olmak veya herhangi bir alandan lisans mezunu olmak ancak Sivil Havacılık  alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak ,belgelendirmek kaydıyla alanında  (lisans veya yüksek lisans sonrası) en az üç yıl iş tecrübesine sahip olmak. Yüksek lisans veya doktora yapıyor ise ders aşamasını bitirmiş olmak.

 

Ales :70

Duyuru Başlama ; 23.03.2016

Son Başvuru ;06.04.2016

Ön Değerlendirme ; 07.04.2016

Sınava Giriş ; 08.04.2016

 

 

 

 

 

BÖLÜMÜ

UNVANI

Kadro Sayısı

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

Ulaştırma Hizmetleri Bölümü Sivil Hava Programı Ulaştırma İşletmeciliği  Programı

Öğretim Görevlisi

3

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği lisans mezunu olmak ve alanında tezli yüksek lisans yapıyor/yapmış olmak veya herhangi bir alanda lisans mezunu olmak ve Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak, belgelendirmek kaydıyla alanında (lisans veya yüksek lisans sonrası) en az iki yıl iş tecrübesine sahip olmak, lisans mezunu olunan alanda Alesten en az 70 puan almış olmak.Yüksek lisans veya doktora yapıyor ise ders aşamasını bitirmiş olmak.

 

Ales :70

Duyuru Başlama ; 23.03.2016

Son Başvuru ;06.04.2016

Ön Değerlendirme ; 07.04.2016

Sınava Giriş ; 08.04.2016

 

GENEL ŞARTLAR

1-657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak

2-Ögretim üyesi dışındaki ögretim elemani kadrolarina yapılacak atamalarda ALES'ten en az 70.0 puan almış olmak

3-Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS)) en az {udsDengi} puan veya eşdeğerliği ÖSYM tarafından kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak,

4-Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir

5-Ön değerlendirme ve değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak, not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.

 

ÜNVAN ŞARTLAR

1-Lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlere (rektörlüğe bağlı bölümler dâhil) başvuracak öğretim görevlisi adaylarında en az tezli yüksek lisans mezunu olmak veya lisans mezunu olmak ve belgelendirmek kaydıyla alanında en az beş yıl tecrübeli olmak.

2-Güzel Sanatlar Fakülteleri, Eğitim Fakültelerinin Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümleri, Konservatuarlar ile ön lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlere başvuracak öğretim görevlisi adaylarında en az tezli yüksek lisans mezunu olmak veya lisans mezunu olmak ve belgelendirmek kaydıyla alanında en az iki yıl tecrübeli olmak.

3-Yabancı dille eğitim-öğretim yapılan programlardaki öğretim görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS)atama yapılacak programın eğitim dilinde en az 80 puan veya eşdeğerliği ÖSYM tarafından kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puana sahip olmak şartı aranır.

4-Lisans mezunu olunan alanda ALES'ten en az 70 puan almış olmak.

 

İSTENEN BELGELER

1-      Başvuru Dilekçesi

2-      YÖK Formatlı Özgeçmiş

3-      T.C. Kimlik Fotokopisi

4-      Lisans ve yüksek lisans diplomalarının Noter veya Rektörlük onaylı örneği, Yüksek Lisansa devam ediyorsa Öğrenci Belgesi

5-      Lisans ve mezun olunmuş ise yüksek lisans transkriptleri

6-      ALES sonuç belgesi

7-      Alanında en az 2 yıl iş tecrübesi olduğunu kanıtlayan belge

8-      Var ise yabancı dil bilgisi seviyesini belirleyen sınav sonuç belgesi

9-      Var ise bilimsel çalışmalarını kapsayan dosya

10-   Son altı ayda çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf

11-   Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir belge

 

 

GSTF İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Arş. Görevlisi Giriş Sınavında , İç Mimar Zeynep Gülel başarılı bulunmuştur.

 •          Başlama saatinden 15 dakika önce sınıflarınızda olunuz.
 •          Sınavda kalem, silgi vb. paylaşmanız yasaktır.
 •          Sınavda sözlük kullanımı yasaktır.
 •          60 dakika süren sınavlarda ilk 15 dakikada, 90 dakika süren sınavlarda ilk 30 dakikada sınav salonundan çıkamazsınız.
 •          Son 10 dakikada sınav salonundan çıkamazsınız.
 •          Sınav sonunda cevaplarınızı optik forma geçirmek için fazladan bir süre tanınmaz.
 •          Eğer geç gelirseniz, 60 dakika süren sınavlarda ilk 15 dakika, 90 dakika süren sınavlarda ilk 30 dakika içerisinde sınava girebilirsiniz.
 •          Eğer geç kalırsanız, size fazladan bir süre tanınmaz.
 •          Eğer optik cevap formu kullanılan bir sınavdaysanız, optik formun doğru doldurulması ile ilgili tüm sorumluluk SİZE aittir.

 

Sınav Süreleri:

ENG 101 – 90 dakika

ENG 102 – 90 dakika

ENG 202 – 60 dakika

ENG 301 – 90 dakika

ENG 112 – 60 dakika

ENG 212 – 60 dakika

ENG 312 – 60 dakika

 

23.03.2016 9:15
COURSE SECTION (S) ROOM
ENG 202 1 D 601
2 D 401
3 D 402
4 D 403
5 D 405
6 D 501
9 D 502
10 D 503
11 D 504
12 D 505
13 D 201
14 D 202
16 D 203
17 D 205
18 D 301
19 D 302
20 D 303
21 D 304
22 D 305
23 D 606
24 D 609
25 D 607
26 D 602
27 D 608
28 D 605
29 D 603

 

23.03.2016 10:45
COURSE SECTION(S) ROOM
ENG 102 1 D 301
2 D 601
3 D 303
4 (Group A) D 609
4 (Group B) D 608
5 D 305
6 D 205
7 D 602
8 D 304
9 & 13 D Amfi
10 D 203
11 (Group A) D 605
11 (Group B) D 604
12 D 504
15 D 402
19 D 501
20 D 201
23 D 606
27 D 202
28 D 405
30 D 603
31 D 502
32 D 302
33 D 403
34 (Group A) D 503
34 (Group B) D 505
35 D 607
36 D 401

 

23.03.2016 13:15
COURSE SECTION(S) ROOM
ENG 302 1 D 601
2 D 606
3 D 607
4 D 608
6 D 503
7 D 505
8 D 501 
9 D 603
10 D 403
11 D 401
12 D 402
13 D 301
14 D 302
15 D 303
16 D 201 
18 D 202
19 D 203
20 D 602

 

23.03.2016 15:15
COURSE SECTION(S) ROOM
ENG 101 1 D 602
2 D 601
3 D 606
4 D 607
5 D 603
7 D 608
8 D 609
9 D 605
10 D 604
ENG 112 1 D 303
2 D 305
3 D 302
4 D 301
5 D 304
ENG 212 1 D 201
2 D 202
3 D 205
4 D 203
ENG 312 1 D 401
2 D 405
3 D 402
4 D 403

Bugun yapilacak olan HIST 110 Tarih sinavi ileri bir tarihe ertelenmistir.

Yeni yaşam konsepti ile inşaat sektöründe fark yaratan 

Nef İnşaat’ın CEO’su Erden Timur, üniversitemize geliyor. 

İnşaat Mühendisliği Bölümü’nün desteğiyle gerçekleşecek 

bu eşsiz söyleşiyi kaçırmayın.

 

31 Mart 2016

14.00 - 16.00

Fatma Altınbaş 

Konferans Salonu

YDYO tarafından yapılacak olan 20 Mart Pazar günkü sınavların iptal edilmesi nedeni ile, bu sınavların telafisinin 23 Mart Çarşamba günü yapılmasına  ve o günkü diğer tüm dersler ve arasınavların ileri bir tarihe ertelenmesine karar verilmiştir. 

Üniversitemiz bünyesinde yeni kurulan ENERJİ VE ÇEVRE ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ’nin düzenlediği ilk panelde Türkiye’de enerji ile ilgili yatırım ve tüketim tercihlerinin önemi ve çevre açısından sonuçları,  sürdürülebilirlik ve çevre etiği,  enerji tasarrufu, dalgalı petrol fiyatları, enerji güvenliği, yenilenebilir enerjinin elektrik sistemine etkileri, çevre hakkı bağlamında enerji hukuku gibi konular tartışılacaktır. Ayrıca hafta boyunca yürütülen kampanyalarla enerji tasarrufu ve çevre farkındalığı oluşturulmaya çalışılacaktır. Panel 22 Mart 2016 günü saat 14.30’da Fatma Altınbaş Konferans Salonunda gerçekleşecektir.
 
Saygılarımızla,

Ütü yapma, tasarruf yap.

YÖKSİS 1007467 NOLU İLANIN ÖN DEĞERLENDİRME SONUÇLARI

 

 1.        Zeynep Gülel
 2.        Banu Bural

 

Sınav Tarihi:18.03.2016 Cuma

Saat:14:00

Yer: İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi 

Erasmus+ Dil Sınavı 14 Mart Pazartesi günü, 09.30-12.30 saatleri arasında yapılacaktır.

Sınava girecek adayların sınav yerini öğrenmek için sabah erken saatte okulda olup A Blok -1 ve 1. Kattaki panolara bakması önemle rica olunur.

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi, İncirli Caddesi Kartaltepe Mahallesi No : 11 Bakırköy / İSTANBUL adresinde yapılacak olan Bakırköy yerleşkesi diş hekimliği fakültesi muhtelif dental ve klinik demirbaş alımları ihalesini sonuçlandırmayı planlamaktadır.

İhaleye katılım koşulları, isteklilerde aranacak teknik ve mali bilgileri de içeren İhale dosyası İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Satınalma Daire Başkanlığı, Mahmutbey Mah. Dilmenler Cad. No:26 Bağcılar / İSTANBUL adresinden veya cuneyt.unal@kemerburgaz.edu.tr mail adresinden yazılı olarak temin edilebilir.

Tekliflerin teslim edileceği adres:  İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Satınalma Daire Başkanlığı, Mahmutbey Mah. Dilmenler Cad. No: 26 Bağcılar / İSTANBUL
Teklif teslimi için son tarih ve saati:  16 Mart 2016 Çarşamba saat 17:00’dir.

Gerekli ek bilgi ya da açıklamalar; www.kemerburgaz.edu.tr adresinden yayınlanacaktır.

 

AİLE ŞİRKETLERİNE AKADEMİK VE UYGULAMAYA YÖNELİK DESTEK VERECEK AYDAM KURULDU

 

Ekonominin bel kemiğini oluşturan aile şirketlerinin profesyonel ve kuşaklar boyu sürdürülebilir yönetimini amaçlayan Aile Şirketleri Yönetimi ve Danışmanlığı Araştırma Merkezi-AYDAM, European School of Management and Technology-ESMT işbirliği ile İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi bünyesinde kuruldu.

 

Türkiye’de bir ilke imza atan İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi, European School of Management and Technology-ESMT işbirliği ile Aile Şirketleri Yönetimi ve Danışmanlığı Araştırma Merkezi-AYDAM’ı hayata geçirdi. Merkezin açılış töreni, 7 Mart Pazartesi günü, Almanya Federal Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Dr. Georg Birgelen’in himayesinde, konsolosluk binasında, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ali Altınbaş, Altınbaş Holding Başkan Vekili Nusret Altınbaş, AYDAM Merkez Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Yrd. Doç. Dr. Fatoş Altınbaş Sarıgül, AYDAM Merkez Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Ass. iur. Ayşegül Altınbaş, LL.M. ve İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çağrı Erhan’ın katılımı ile gerçekleşti.

Ali AltınbaşAçılışta söz alan Ali Altınbaş, AYDAM’ın kuruluş sebebini; “Aile şirketlerinin ekonomi  ve toplum için çok önemli olduğunu düşündüğümüzden dolayı İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi bünyesinde AYDAM’ı kurduk. Bize göre sıfırdan veya sıfıra yakın varlıkla bir kurumun yaratılması çok önemli. Belli bir noktadan sonra bunu kurumsallaştırabilmek ve ekonomide kalıcı hale getirebilmek için de ülkemizde ve dünyada AYDAM’ın önderlik edeceğini düşünüyoruz.” şeklinde açıklarken; ailelerin kurucu ve sonraki kuşaklarına eğitim vererek hizmet etmeyi hedeflediklerini belirtti. İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi’nin AYDAM ileaile şirketlerinin sürekliliğini sağlamak için akademik ve uygulamaya yönelik bazda, uluslararası bir platform oluşturulduğunu ekleyen İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ali Altınbaş, merkezin Türkiye’de bu anlamda danışmanlık verecek ilk eğitim kurumu olduğunun altını çizdi.

AYDAM Merkez Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Yrd. Doç. Dr. Fatoş Altınbaş Sarıgül, AYDAM çatısı altında geliştirilen özel eğitim programları, seminerler, yüksek lisans ve doktora programlarının, aile şirketi mensupları, ikinci-üçüncü kuşak genç nesil ve aile şirketlerinde çalışan üst düzey çalışanlar için özel olarak tasarlandığını söyledi.

 İstanbul Başkonsolosu<br>Dr. Georg Birgelen

Kendi Alanlarında Dünya Lideri Konumunda olan en çok Aile Şirketleri Almanya’da

Dünyada aile şirketleri konusunda 1253 yılında kurulmuş olan eski Alman Aile Şirketi ve 1367 şirket ile Almanya ipi göğüslerken, bu başarının sebeplerini Almanya Federal Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Dr. Georg Birgelen; “Aile şirketleri Almanya’da rekabet avantajı olan şirketler arasında yer alıyor. Şirket sadakati en üst seviyede olan aile şirketleri ekonomik avantajlarını bu şekilde yakalıyor. Bu şirket sadakatini ve kurumsal aile şirketlerine danışmanlık vermekten mutluluk duyacağız.” olarak açıkladı.

 

Dünya’da İkinci Nesle Geçebilen Aile Şirketleri Yüzde 30’un Altında!

Aile şirketlerinin dünya ekonomisinin bel kemiğini oluşturduğunu belirten AYDAM Merkez Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Ass. iur. Ayşegül Altınbaş, LL.M, istatistiklere göre ekonomileri endüstriye dayalı ülkelerde şirketlerin yaklaşık yüzde 75’inin ailelere ait olduğunu veya  aileler tarafından kontrol edildiğini söyledi ve “Yapılan araştırmalara göre Dünya’da aile şirketlerinin yüzde 30’undan daha azı ikinci kuşağa geçmektedir. Yaklaşık sadece %10’u üçüncü kuşağa ulaşmaktadır. ” diye ekledi.

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çağrı Erhan ise “Üniversite olarak biz, hukuktan işletmeye, psikolojiden sosyolojiye, multi disipliner bir çalışma ortamında ve çok geniş bir bilimsel yelpaze içerisinde, Türkiye gibi dünyanın en güçlü  ekonomilerinin birinde, aile şirketlerinin gelişmesinde ortaya çıkan birtakım sorunlara çözüm üretmek ve danışmanlık hizmeti sunmak üzere AYDAM’ı hayata geçirdik.” dedi.

 

AYDAM Nasıl Çalışacak?

Aile Şirketleri Yönetimi ve Danışmanlığı Araştırma Merkezi-AYDAM’ın başlıca hedefi Türkiye ekonomisinin can damarı olan aile şirketlerinin kalıcılığını ve sürdürebilirliğini sağlamak. Faaliyet alanları ise üç noktada toplanıyor: “araştırma ve yayın yapmak”, “eğitimler vermek, seminer ve konferanslar düzenlemek” ve “danışmanlık hizmeti” sunmak.

 

www.kemerburgaz.edu.tr/aydam

www.kemerburgaz.edu.tr

 

 

 •          Başlama saatinden 15 dakika önce sınıflarınızda olunuz.
 •          Sınavda kalem, silgi vb. paylaşmanız yasaktır.
 •          Sınavda sözlük kullanımı yasaktır.
 •          60 dakika süren sınavlarda ilk 15 dakikada, 90 dakika süren sınavlarda ilk 30 dakikada sınav salonundan çıkamazsınız.
 •          Son 10 dakikada sınav salonundan çıkamazsınız.
 •          Sınav sonunda cevaplarınızı optik forma geçirmek için fazladan bir süre tanınmaz.
 •          Eğer geç gelirseniz, 60 dakika süren sınavlarda ilk 15 dakika, 90 dakika süren sınavlarda ilk 30 dakika içerisinde sınava girebilirsiniz.
 •          Eğer geç kalırsanız, size fazladan bir süre tanınmaz.
 •          Eğer optik cevap formu kullanılan bir sınavdaysanız, optik formun doğru doldurulması ile ilgili tüm sorumluluk SİZE aittir.

 

Sınav Süreleri:

ENG 101 – 90 dakika

ENG 102 – 90 dakika

ENG 202 – 60 dakika

ENG 301 – 90 dakika

ENG 112 – 60 dakika

ENG 212 – 60 dakika

ENG 312 – 60 dakika

 

 

20.03.2016 09:15
COURSE SECTION (S) ROOM
ENG 202 1 D 601
2 D 401
3 D 402
4 D 403
5 D 405
6 D 501
9 D 502
10 D 503
11 D 504
12 D 505
13 D 201
14 D 202
16 D 203
17 D 205
18 D 301
19 D 302
20 D 303
21 D 304
22 D 305
23 D 606
24 D 609
25 D 607
26 D 602
27 D 608
28 D 605
29 D 603

 

20.03.2016 10:45
COURSE SECTION(S) ROOM
ENG 102 1 D 301
2 D 601
3 D 303
4 (Group A) D 609
4 (Group B) D 608
5 D 305
6 D 205
7 D 602
8 D 304
9 & 13 D Amfi
10 D 203
11 (Group A) D 605
11 (Group B) D 604
12 D 504
15 D 402
19 D 501
20 D 201
23 D 606
27 D 202
28 D 405
30 D 603
31 D 607
32 D 302
33 D 403
34 (Group A) D 503
34 (Group B) D 505
35 D 502
36 D 401

 

20.03.2016 13:15
COURSE SECTION(S) ROOM
ENG 302 1 D 601
2 D 606
3 D 607
4 D 608
6 D 503
7 D 505
8 D 501 
9 D 603
10 D 403
11 D 401
12 D 402
13 D 301
14 D 302
15 D 303
16 D 201 
18 D 202
19 D 203
20 D 602

 

20.03.2016 15:15
COURSE SECTION(S) ROOM
ENG 101 1 D 602
2 D 601
3 D 606
4 D 607
5 D 603
7 D 608
8 D 609
9 D 605
10 D 604
ENG 112 1 D 303
2 D 305
3 D 302
4 D 301
5 D 304
ENG 212 1 D 201
2 D 202
3 D 205
4 D 203
ENG 312 1 D 401
2 D 405
3 D 402
4 D 403

 

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümüne 1 Araştırma Görevlisi alınacaktır.

Mimarlık tercihen İç Mimarlık Lisans mezunu olmak. Aynı konuda yüksek lisans öğrencisi olmak ancak ders aşamasını bitirmiş olmak . Diğer koşulları yerine getirmek.

 

Ales Puanı ;70

ÜDS Puanı ; 55

Duyuru Başlama; 26.02.2016

Son Başvuru; 11.03.2016

Ön Değerlendirme; 15.03.2016

Sınav; 18.03.2016

Sonuç Tarihi:22.03.2016

 

       İSTENEN BELGELER

Başvuru dilekçesi (Başvurdukları bölüm adı, ilan tarihi, yazışma adresi ve telefon numaralarını içeren başvuru dilekçesi, İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı'na hitaplı)

YÖK Formatlı Özgeçmiş

T.C. Kimlik Fotokopisi

Diploma fotokopileri (Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.)

Resmi transkriptler (Alınmış dersleri gösteren)

ALES sonuç belgesi

Erkek adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecilli veya muaf olduğunu belirten belge.

Yabancı dil bilgisi seviyesini belirleyen sınav sonuç belgesi

Var ise bilimsel çalışmalarını kapsayan dosya

Son altı ayda çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf

     Lisansüstü öğrencilerin öğrenim belgesi

 

YÖKSİS İLAN NO:1007090

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Radyoterapi Programı Öğretim Görevlisi Sınav Sonucu:

 

Eda MUTLU                         Asil

Selin BAĞLAMA                 Yedek

 

YÖKSİS İLAN NO:1007085

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Anestezi Programı Öğretim Görevlisi Sınav Sonucu:

 

Sultan Cansu GÖNENÇ        Asil

Hülya DOĞAN                     Yedek

 

YÖKSİS İLAN NO:1007086

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Fizyoterapi Programı Öğretim Görevlisi Sınav Sonucu:

 

Nur NAMALIR                     Asil

Cansu Tokyay GÖKEN         Yedek

02.02.2016  tarihinde Temel Bilimler Bölümü Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı’nda görevlendirilmek üzere ilan edilen araştırma görevlisi kadrosu için, 23.02.2016 tarihinde yapılan sınav sonuçlarına göre Samet Uçak görevlendirilmek üzere uygun bulunmuştur. 

YÖKSİS İLAN NO:1007086

 

SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU

FİZYOTERAPİ PROGRAMI

Öğretim Görevlisi Ön Değerlendirme Sonucu,

 

Cansu Tokyay GÖKEN

Nur NAMALIR

 

YÖKSİS İLAN NO:1007085

SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU

ANESTEZİ PROGRAMI

Öğretim Görevlisi Ön Değerlendirme Sonucu

 

Sultan Cansu GÖNENÇ

Mustafa KAYA

Hülya DOĞAN

Gülüzar ÖZPOLAT

Fadime KAHYAOĞLU

Beyza AYAN

Kezban KARTLAŞMIŞ

 

YÖKSİS İLAN NO:1007090

SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU

RADYOTERAPİ PROGRAMI

Öğretim Görevlisi Ön Değerlendirme Sonucu

 

Eda MUTLU

Miraç KAMIŞLIOĞLU

Selin BAĞLAMA

Erdem GENÇ

Ali ÇİRİŞ

Özge Ece KARA

Sultan DAMGACI

Merve Taştan

Sinem GÜLCAN

Goncagül DURSUN

 

Sınav Tarihi  :           26.02.2016

Sınav Saati     :           10.30

Sınav Yeri      :           İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Bakırköy Yerleşkesi 701 numaralı sınıf

İncirli C. No:11 Bakırköy / İstanbul

YÖKSİS İLAN NO:1007075

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

İlk ve Acil Yardım Programı

Öğretim Görevlisi

Sınav Sonucu

 

Sibel KARAKOÇ                               ASİL

Berna Kahveci CEYLAN                   YEDEK

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Programı Öğretim Görevlisi Ön Değerlendirme Sonucu

YÖKSİS İLAN NO:1007075

 

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

İlk ve Acil Yardım Programı

Öğretim Görevlisi Ön Değerlendirme Sonucu

 

Sibel KARAKOÇ

Berna Kahveci CEYLAN

Gizem KUBAT

Özlem Altınok ÖZ

Sınav Tarihi  :           23.02.2016

Sınav Saati     :          11.30

Sınav Yeri      :          İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi 

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Bakırköy Yerleşkesi

İncirli C. No:11 Bakırköy / İstanbul

2016 – 2017 Eğitim Öğretim Yılı Erasmus Öğrenci Öğrenim ve Staj Hareketliliği Sınavı için başvuru tarihleri ve koşullar

Erasmus+ Başvuruları Duyurusu

2016 – 2017 Eğitim Öğretim Yılı Erasmus Öğrenci Öğrenim ve Staj Hareketliliği Sınavı için başvuru tarihleri ve koşullar:

Son başvuru tarihi 12 Mart 2016

İngilizce sınavı 14 Mart Şubat 2016 (Sınav yeri ve saati daha sonra ilan edilecektir)

Başvuru koşulları:

GNO (Genel Not Ortalaması): 2.30/4.0 Lisans, 2.50/4.0 Lisansüstü

Gerekli Belgeler:

 1. Başvuru formu
 2. 2015-2016 Güz dönemini de içeren transkript
 3. 1 fotoğraf

Başvuru formlarındaki üniversite tercihlerinde eğitim dilinin belirtilmesi zorunludur. Şayet eğitim dili İngilizce’den farklı ise, öğrenci o dilde sınava tabi olacaktır (İspanyolca, İtalyanca, Almanca).

Bu dillerin sınavları başvuruya göre daha sonra web sitesinden ilan edilecektir.

 

Başvuru formunun bilgisayar ortamında doldurulması zorunludur.

 

Başvuru formunu web sitemizin http://www.kemerburgaz.edu.tr/tr/uluslararasi-ofis/erasmus-programi-ogrenci-ogrenim-ve-staj-hereketliligi-basvuru-belgeleri sayfasından temin edebilirsiniz.

Belgeler, 12 Mart Saat 12.00’a kadar Dış İlişkiler Daire Başkanlığına teslim edilmelidir.

 

Erasmus

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ

KURUM İÇİ, KURUMLARARASI  VE EK MADDE 1 KAPSAMINDA YATAY GEÇİŞ SONUÇLARI (KABUL EDİLENLER)

2015-2016 AKADEMİK YILI BAHAR YARIYILI

* Kayıtlar 27 - 29 Ocak 2016 tarihleri arasında Öğrenci İşleri Daire Başkanlığınca yapılacaktır.

 Eğitim  Dili  İngilizce  olan  Bölümler  için;

* İngilizce Yeterlik ve Seviye Tespit Sınavı 25 Ocak 2016 tarihinde saat 10:00'da Mahmutbey Yerleşkesinde yapılacaktır.

* İngilizce Yeterlik ve Seviye Tespit Sınavı iki aşamadan oluşmaktadır. Öğrencilerin sınav başlangıç saatinde 30 dk. önce sınava girecekleri dersliklerde, fotoğraflı kimlik, kurşun kalem ve silgileriyle beraber hazır bulunmaları gerekmektedir.

*Sınav sınıf listeleri 25.01.2016 sabahı -1 ve 1. katlarda ilan edilecektir.

 I.  AŞ AM A:                                                          II.  AŞ AM A:

Saat : 10:00 – 11:30                                         Saat : 13:00 – 17:20

Yer  : A706, Kat 7                                            Yer  : A706, Kat 7

* İngilizce Yeterlik Sınavında başarılı olamayan veya üniversitenin kabul ettiği uluslararası geçerliği olan bir sınavın sonucunu ya da daha önce öğrenim gördükleri Üniversitelerinden Dil Yeterlik Belgesi'ni ibraz etmeyen öğrenciler Hazırlık Sınıfından eğitimine başlayacaklardır.

KAYITTA İSTENECEK BELGELER

1 Nüfuz Cüzdan Fotokopisi

2. 6 adet Fotoğraf

3.Ödeme dekontu (Üniversitenin internet sayfasındaki ödemelerle ilgili duyurudan ödeme bilgilerine erişilebilir)

4. Lise diploması (Diploma orjinali kayıtlı bulundukları Üniversitelerde olan öğrencilerin diploma ve diğer belgeleri kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi tarafından önceki üniversitelerden istenecektir)

 

ADI-SOYADI

 

GELDİĞİ ÜNİVERSİTE

 

GEÇİŞ ŞEKLİ

KABUL EDİLDİĞİ

PROGRAM

VOLKAN KOCAOĞLU

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ

Ek Madde 1 Kapsamında

Makine Mühendisliği

TOLGA KAAN AKTEPE

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ (Kurum içi)

Ek Madde 1 Kapsamında

Psikoloji

EBRAR YILMAZ

İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ

Ek Madde 1 Kapsamında

Psikoloji

YUSUF EBRAR AL

ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ

Ek Madde 1 Kapsamında

İşletme

TOLGA YILDIZ

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ (Kurum içi)

Ek Madde 1 Kapsamında

Uluslararası Ticaret

İREM HAZAL DEVECİ

YALOVA ÜNİVERSİTESİ

Ek Madde 1 Kapsamında

Hukuk

AYŞEGÜL ORÇU

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

Ek Madde 1 Kapsamında

Hukuk

HALİL DEMİR

PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ

Ek Madde 1 Kapsamında

Hukuk

AYTEN ESİN DAVARCI

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ (Köln Programı)

Ek Madde 1 Kapsamında

Hukuk

EMRE YORGANCI

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ (Kurum içi)

Ek Madde 1 Kapsamında

Eczacılık

DİLEK EROL

GAZİ ÜNİVERSİTESİ

Ek Madde 1 Kapsamında

Grafik Tasarım / Lisans

MERVE GÜLER

BEZMİALEM VAKIF ÜNİVERSİTESİ

Ek Madde 1 Kapsamında

Tıp

SERALP HAZAR MUŞTU

MARMARA ÜNİVERSİTESİ

Ek Madde 1 Kapsamında

Tıp

RAZİYE KARABOĞA

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ

Ek Madde 1 Kapsamında

İş Sağlığı ve Güvenliği

HAKAN BAHÇE

KAPADOKYA MESLEK YÜKSEKOKULU

Ek Madde 1 Kapsamında

İlk ve Acil Yardım

BİLAL HALİDİ

ADNAN MENDERS ÜNİVERSİTESİ

Ek Madde 1 Kapsamında

İlk ve Acil Yardım

HALE NUR ÇELİKEL

NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ

Ek Madde 1 Kapsamında

İlk ve Acil Yardım/Anestezi

AYŞE NUR AVCI

OKAN ÜNİVERSİTESİ

Not Ortalaması İle

İlk ve Acil Yardım

BURCU HÜNDÜR

ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ

Not Ortalaması İle

İlk ve Acil Yardım

DUYGU AKGÜL

İSTANBUL BİLİM ÜNİVERSİTESİ

Not Ortalaması İle

İlk ve Acil Yardım

HASAN DENİZ

BİRUNİ ÜNİVERSİTESİ

Not Ortalaması İle

İlk ve Acil Yardım

ECE ÖZTEMEL

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ (Kurum içi)

Not Ortalaması İle

İlk ve Acil Yardım

ZEMZEM ALTUNTEKİN

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ (Kurum içi)

Not Ortalaması İle

İlk ve Acil Yardım

REVAN YASAVUL

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ (Kurum içi)

Not Ortalaması İle

İlk ve Acil Yardım

AKIN DEMİRSOY

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ (Kurum içi)

Not Ortalaması İle

İlk ve Acil Yardım

İSMAİL OYSAL

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ (Kurum içi)

Not Ortalaması İle

İlk ve Acil Yardım

SEZER GÖYÜK

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ (Kurum içi)

Not Ortalaması İle

İlk ve Acil Yardım

HANİFE DENİZ

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ (Kurum içi)

Not Ortalaması İle

İlk ve Acil Yardım

BAVER ERDEN

IĞDIR ÜNİVERSİTESİ

Ek Madde 1 Kapsamında

Anestezi

SÜMEYYE IŞIK

CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ

Ek Madde 1 Kapsamında

Anestezi

SULTAN AKBALIK

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ (Kurum içi)

Not Ortalaması İle

Anestezi

GÜLNUR AKYÜZ

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ (Kurum içi)

Not Ortalaması İle

Anestezi

HÜLYA AKSOY

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ (Kurum içi)

Not Ortalaması İle

Anestezi

EYYÜP ACIOĞLU

AVRUPA MESLEK YÜKSEKOKULU

Ek Madde 1 Kapsamında

Ameliyathane Hizmetleri

AHMET EREN ATAY

DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ

Ek Madde 1 Kapsamında

Ameliyathane Hizmetleri

MEHMET FATİH YILDIRIM

HALİÇ ÜNİVERSİTESİ

Ek Madde 1 Kapsamında

Ameliyathane Hizmetleri

MUHAMMED KARCI

AMASYA ÜNİVERSİTESİ

Ek Madde 1 Kapsamında

Odyometri

SONGÜL KAYA

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ (Kurum içi)

Not Ortalaması İle

Odyometri

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam pharetra luctus velit, id convallis ligula condimentum viverra. Praesent eu dignissim ante.

25.01.2016 Pazartesi günü yapılan Yeterlik sınavı sonuçları aşağıdaki gibidir. Bölüme geçen öğrencilerimizin fakülteleriyle iletişime geçmeleri gerekmektedir. Hazırlık programında seviyelere yerleşen öğrenciler için dersler 01.02.2016 Pazartesi günü aşağıdaki saatlerde başlayacaktır:

ELEMENTARY :13:40
PRE-INTERMEDIATE: 08:40
INTERMEDIATE: 13:40
HIGH: 08:40

AD SOYAD

SEVİYE

AYA NIHAD IZADDIN ALALAM

DEPARTMENT

SAIDU MUHAMMED SALİS

DEPARTMENT

ABDULRAHMAN ALKHUSAYEM

DEPARTMENT

ALAMİN ABDULLAHİ MOHAMMED

DEPARTMENT

ABDULLAH SAADİ ABDULHUSEİN ABDULHUSEIN

DEPARTMENT

HALİL DEMİR

DEPARTMENT

SYHAYMAA NAJAT JAWHAR

DEPARTMENT

SIRAJ ABDUL QADIR MUGHIRBI

DEPARTMENT

İREM HAZAL DEVECİ

DEPARTMENT

ALİ MAJİD  ZAYER

DEPARTMENT

KHALED ABDULKADER

PRE-INTERMEDIATE

EBRAR YILMAZ

ELEMENTARY

AYŞEGÜL ORÇU

ELEMENTARY

YUSUF EBRAR AL

ELEMENTARY

MERVE GÜLER

ELEMENTARY

TOLGA KAAN AKTEPE

PRE-INTERMEDIATE

AYTEN ESİN DAVARCI

INTERMEDIATE

 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam pharetra luctus velit, id convallis ligula condimentum viverra. Praesent eu dignissim ante.

2015-2016 Bahar Dönemi Yatay Geçiş İngilizce Yeterlik ve Seviye Tespit Sınavı Sonucu

 AD SOYAD

KABUL EDİLDİĞİ BÖLÜM

SINAV SONUCU

HALİL DEMİR

HUKUK

BAŞARILI

İREM HAZAL DEVECİ

HUKUK

BAŞARILI

AYTEN ESİN DAVARCI

HUKUK

BAŞARISIZ - INTERMEDIATE

TOLGA KAAN AKTEPE

PSİKOLOJİ

BAŞARISIZ - PRE-INTERMEDIATE

YUSUF EBRAR AL

İŞLETME

BAŞARISIZ - ELEMENTARY

MERVE GÜLER

TIP

BAŞARISIZ - ELEMENTARY

EBRAR YILMAZ

PSİKOLOJİ

BAŞARISIZ - ELEMENTARY

AYŞEGÜL ORÇU

HUKUK

BAŞARISIZ - ELEMENTARY