Close

Erasmus Eğitim Alma Hareketliliği

Personel eğitim alma hareketliliği kapsamında ECHE sahibi bir yükseköğretim kurumunda istihdam edilmiş herhangi bir personelin, Altınbaş Üniversitesi’nde eğitim alabilir.

Bu faaliyet kapsamında kişinin mevcut işi ile ilgili konularda sahip olduğu becerileri geliştirmek üzere çeşitli eğitimler (işbaşı eğitimleri, gözlem süreçleri gibi) alması mümkündür. Konferans katılımları ise faaliyet kapsamında desteklenememektedir.

Eğitim alma hareketliliğine akademik veya idari personeller başvurabilir. Eğitim alma planı 5 aktivite günü ve günlük 5 saat olarak planlanmalıdır. İki kurum arasında anlaşmanın olması zorunluluğu bulunmamaktadır.

Başvurularınızın ilgili birime iletilmesi için doğrudan Erasmus Koordinatörlüğü ile iletişime geçebilirsiniz. İletişim için mail adresi: erasmus@altinbas.edu.tr

Personel eğitim alma hareketliliği kapsamında Ortak Ülkedeki Anlaşmalı bulunan bir yükseköğretim kurumunda istihdam edilmiş personelin Altınbaş Üniversitesi’nde eğitim alabilir. Bu faaliyet kapsamında kişinin mevcut işi ile ilgili konularda sahip olduğu becerileri geliştirmek üzere çeşitli eğitimler (işbaşı eğitimleri, gözlem süreçleri gibi) alması mümkündür. Konferans katılımları ise faaliyet kapsamında desteklenememektedir.

Ders alma hareketliliğine akademik veya idari personeller başvurabilir. Eğitim alma planı 5 aktivite günü ve günlük en az 5 saat olarak planlanmalıdır.

Başvurularınızı ilk olarak kendi üniversitenizin Erasmus Projesinin yürütülmesinde sorumluk birimin açacağı başvuru çağrısına uygun olarak kendi kurumunuza iletmeniz gerekmektedir. Başvurularınızın bize iletilmesi ile bizler Erasmus Ofisi olarak başvurunuzu ilgili departmanlara iletmekteyiz. Altınbaş Üniversitesi tarafından kabul edilen ziyaret talepleri ise kendi Üniversiteniz tarafından değerlendirildikten sonra başvuru sonuçlarını açıklar.