Close

Erasmus Ders Verme Hareketliliği

 

Personel ders verme hareketliliği kapsamında ECHE sahibi bir yükseköğretim kurumunda ders vermekle yükümlü olan bir personelin, Altınbaş Üniversitesi’nde öğrencilere ders vermesine ve ders vermeye ilişkin olarak karşı kurumla ortaklaşa akademik/eğitsel faaliyetler gerçekleştirebilir.  

Personel, haftalık en az 8 saatini doldurarak minimum 2 gün, en fazla 1 haftalık eğitim verme planı ile hareketliliği gerçekleştirebilir. Ders verme hareketliliğini gerçekleşebilmesi için iki kurum arasında Erasmus+ anlaşması olması gerekmektedir.

Personel ders verme hareketliliği kapsamında, program ülkelerinden birinde yerleşik bir işletmede çalışan personelin Türkiye’de ECHE sahibi bir yükseköğretim kurumunda, öğrencilere ders vermek üzere davet edilmesi de mümkündür. Bu tür hareketliliklerde ders saati sınırlaması bulunmamaktadır.

Bu kapsamda Üniversitemizi ziyaret etmek isteyen personelin öncelikle kendi kurumundan onay alması gerekmektedir.

Başvurularınızın ilgili akademik birime iletilmesi için doğrudan Erasmus Ofisi ile iletişime geçebilirsiniz. İletişim için mail adresi: erasmus@altinbas.edu.tr

 

Personel ders verme hareketliliği kapsamında Ortak Ülkelerdeki Erasmus Anlaşmalı Üniversitelerde ders vermekle yükümlü olan bir personel Altınbaş Üniversitesi’nde ders vermesine ve ders vermeye ilişkin olarak ortaklaşa akademik/eğitsel faaliyetler gerçekleştirebilir.

Personel, haftalık en az 8 saatini doldurarak minimum 2 gün, maximum 1 haftalık eğitim verme planı ile hareketliliği gerçekleştirebilir. Ders verme hareketliliğini gerçekleşebilmesi için iki kurum arasında Erasmus+ anlaşması olması gerekmektedir.

Başvurularınızı ilk olarak kendi üniversitenizin Erasmus Projesinin yürütülmesinde sorumlu birimin açacağı başvuru çağrısına uygun olarak kendi kurumunuza iletmeniz gerekmektedir. Başvurularınızın bize iletilmesi ile bizler Erasmus Ofisi olarak başvurunuzu ilgili departmanlara iletmekteyiz. Altınbaş Üniversitesi tarafından kabul edilen ziyaret talepleri ise kendi Üniversiteniz tarafından değerlendirildikten sonra başvuru sonuçlarını açıklar.

Ortak ülkedeki yükseköğretim kurumunun program ülkesindeki işletmelerden ve program ülkesindeki yükseköğretim kurumunun ortak ülkedeki işletmelerden ders vermek üzere personel davet etmesi mümkündür. Detaylar için Erasmus Koordinatörlüğü ile iletişime geçebilirsiniz.

Erasmus Koordinatörlüğü mail adresi : erasmus@altinbas.edu.tr