Close

Deneme Veri Tabanları

 

EMIS (Emerging Market Information Service) Veri Tabanı, 125’den fazla gelişmekte olan ülkeyi kapsayan Şirket, Sektör, M&A, ve Ülke Makroekonomik bilgisi ve çok kaynaklı haber sağlayan EMIS (Emerging Market Information Service); BMI, S&P, Dun&Bradstreet, The Economist Intelligence Unit (EIU), Enerdata, Euromonitor, FT, MarketWatch, Market Line, EIU, Petroleum Economist, Oil Voice, 4Cast ve Oxford Economics gibi otoritelere ait verileri tek bir platformda bir araya getirmekte, kullanıcıların araştırma ve çalışmalarında kullanabilecekleri kapsamlı bir bilgi havuzu oluşturmaktadır.

 

EMIS (Emerging Market Information Service) Veri Tabanı 3 Kasım 2017 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.
 

Erişim Linki: www.emis.com 

 

 

 

Jurix Türkiye'de tüm hukuk dergilerinde yayınlanmış makalelere erişim sunmayı hedefleyen bir veri tabanıdır. Ülkemizde halen düzenli olarak yayınlanan hukuk dergilerinin önemli bir kısmı Jurix içerisinde indekslenmekte ve sizlerin kullanımına sunulmaktadır.

Jurix veritabanı 31 Ekim 2017 tarihine kadar deneme erişime açılmıştır.

Erişim Linki: https://jurix.com.tr 

 

 

 

 

 

 

 

2006 yılında yayın hayatına başlayan, makalelerin video ortamına aktarıldığı ve görsel olarak açıklandığı dünyanın ilk hakemli video veri tabanı JoVE (Journal of Visualized Experiments) 18 Ekim 2017 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

Günlük olarak güncellenen JoVE içeriğindeki video makaleler, PubMed/Medline, ChemAbstracts, SciFinder ve Scopus gibi otorite kaynaklar tarafından indekslenmekte; Nature, Cell, PNAS ve PLoS gibi bilimsel çalışmalara yön veren yayınlarda atıf gösterilmektedir.

Erişim Linki: www.jove.com