Close

BİLGİ MERKEZİ

Deneme Veri Tabanları

 

LEXPERA, içeriğinde mevzuat, içtihat, sözleşme örnekleri, tam metin hukuk kitapları, makaleler ve madde yorumları gibi literatür kaynaklarının olduğu kapsamlı bir hukuk bilgi sistemidir. LEXPERA teknolojisi ile sayısı hızla artan ve her gün değişikliğe uğrayan hukuki düzenlemeler arasındaki karmaşık bağlantılar sistematize edilerek, güncel hukuk kaynakları, etkileşim içinde olduğu diğer kaynaklarla ilişkili olarak erişilebilir hale getirilmiştir. Bilgi kaynaklarının yenilikçi bir şekilde işlenmesi, kullanıcı dostu tasarımı ve mobil cihazlardan erişim imkânı ile LEXPERA uygulamacılara, öğrenci ve akademisyenlere yenilikçi çözümler sunmaktadır.

Erişim Adresi: www.lexpera.com.tr

LEXPERA: Yeni Nesil Hukuk Bilgi Sistemi 31 Aralık 2017 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lebib Yalkın Mevzuat Yayınları Vergi, Sosyal Güvenlik, Ticaret ve Finans, Dış Ticaret, Gümrük, Hukuk, Yönetim Sistemleri ve Sektörel ana kategorileri altında, Sağlık, İnşaat, Sigortacılık, Ticaret, Turizm, İhracat,İthalat, Bilişim, Gıda, Çevre,Enerji, Avrupa Birliği, Devlet Memurları Mevzuatı gibi 64 konu başlığında kapsamlı mevzuat, içtihat ve uzman makalelerinden oluşmaktadır. Yayınlanan tüm kanunlar, KHK’lar, tebliğler, yönetmelikler özelge, genelgeler yer alır.

 

Lebib Yalkın Mevzuat Yayınları Veritabanı Chrome'da açılmaktadır ve 25 Aralık 2017 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

 

Erişim Linki: http://www.lebibyalkin.com.tr/mevzuat/kurumsal-abone/istanbul-kemerburgaz-uni

 

 

 

Unbound içindeki aşağıdaki modüller deneme erişimine açılmıştır.

 

DSM 5 Handbook of Diffrential Diagnosis: Her uzmanlık için faydalı olan bu veri tabanı belirli zamanlarda güncellenerek oluşturulan bir  tanı uygulamasıdır. Ayrıca geri ödeme sorunları yaşanabilecek tetkik ve bazen tedavilerle ilgili konularda başvurulabilir. SGK anlaşmalı özel hastaneler, provizyon onayı veren sigorta firmaları, ve bazı sağlık geri ödeme konusunda otorite olan kişiler büyük fayda sağlayabilir. Ayrıca sağlık epidemiyolojik verilerini tutan kişiler bu kaynağı başvuru aracı olarak kullanabilir. Sadece doktorların kullanabileceği bir başvuru kaynağı. DSM 5 ‘e göre hastalık ayrımını yapabilen bir eğitim modülüdür.

 

Johns Hopkins ABX Guide: Hastalık, klinik, teşhis, tedavi ve farmakolojik bilgi içermekte. Risk faktörlerinden, epidemiyolojiye hatta ayırıcı tanıya inecek kadar detaylı bilgi net şekilde algoritmik verilmiştir

 

Washington Manuel of Medical Therapeutics:Yaygın kullanımlı bir farmakolojik rehber, tüm moleküller ile ilgili detaylı bilgi içermekte. Tüm hekimler yararlanabilir. Ayrıca uzman, asistan hatta öğrenciler için de faydalı olabilir.

 

5 min Clinical Consult: Tüm uzmanlıkların rahatlıkla başvurabileceği bir platformdur. Hatta içindeki her alanda bulunan bu veriler ile bilmediğimiz uzmanlıklarda görülen semptomlarda doğru değerlendirme sağlar. Örneğin bir  pediatrist kullanırken, bilmesi gereken veri ürolojiden ise, hızlı ve doğru veriye üstelik özet olarak ulaşmasını sağlar. Teşhis ve tedavide kolaylaştırıcı müthiş bir algoritmik dataya sahiptir. Meslek hayatının başındaki asistanlar için de çok değerli, öğrenciler için de kullanılabilir.

 

Erişim Linki: https://www.unboundmedicine.com/

 

 

 

 

 

 

 

 

HukukTürk veritabanı 30 Kasım 2017 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

Erişim Linki: www.HukukTurk.com 

Kullanım Kılavuzu: http://www.hukukturk.com/kullanim-kilavuzu

 

 

 

 

BioOne Complete, biyoloji, ekoloji ve çevre bilimi alanlarında yayınlanan 191 derginin online olarak bir araya getirmiş bir platformdur. İklim değişikliği, Ekoloji, Biyoloji, Ziraat, Çevre, Ormancılık, Su Ürünleri gibi birçok konu alanında yayımlanmış içerikleri barındırmaktadır.

BioOne Complete veritabanı 30 Kasım 2017 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

Erişim Adresi: www.bioone.org