Close

Abone Olunan Veri Tabanları

Emerald eJournals Premier Koleksiyonu;  işletme, yönetim, ekonomi, pazarlama, muhasebe ve finans, uluslararası ticaret, bilgi yönetimi, kalite, kamu yönetimi, mühendislik, turizm ve otelcilik konularında tam metin erişim sunar.

Erişim Linki: http://www.emeraldinsight.com/

Emerald eJournals Premier dergi listesi

 

     

     Kanunum’un veritabanı, teyidi yapılmış, metinsel tarihçesi oluşturulmuş ve birbiriyle ilişkilendirilmiş bir içerikte, yasama, yürütme ve yargı kurumlarının ürettiği hukuki metinleri sunmaktadır. İçeriğimiz ek bilgilerle işlenmiş olarak, kaynak metinlerle birlikte sunulurlar.

     Kanunum’da tüm kanun, KHK ve Sermaye Piyasası Kurulu, Kamu İhale Kurumu ve Elektrik Piyasası Düzenleme Kurumu gibi kurum mevzuatını, Maliye Bakanlığı tarafından esas alınan tüm özelgeleri (mukteza), 1928 yılı sonrası tüm Resmi Gazete içeriğini, Başbakanlıkça yayınlanan tüm yönetmelik, tebliğ ve genelgeleri, resmi kanallar yoluyla kamuya açılmış olan tüm Yargıtay, Danıştay ve Sayıştay kararlarını, Anayasa Mahkemesi’nin bütün kararlarını, 90 yıllık TBMM Tutanak Dergisi içeriğini ve TBMM Genel Kurul ve Komisyon gündemindeki tasarılarını bulabilirsiniz.

 

Erişim Linki: http://www.kanunum.com/

 

 

 

 

 

    Legalbank Mevzuat ve Kararlar Bankası; güncel ve geçmişe yönelik tüm hukuki belgelere internet üzerinden erişebilmenizi sağlayan bir elektronik hukuk bankasıdır.

    7/24 saat esasına göre online erişim sağlanabilmektedir. Legalbank yüz binlerce Yüksek Mahkeme Kararı, Mevzuat, Dilekçe ve Belge Örnekleri, Gerekçeler vb. bilgi ve belge içermektedir.

    Mevcut belgeler her gün düzenli olarak güncellenmekte ve yüzlerce yeni belge eklenmektedir.

 

     Erişim Linki: http://legalbank.net/

 

 

 

 

 

   

 

 Online Vergi Sorunları Dergisine ulaşmak için erişim linkinden üye girişi yapılmalıdır.

 Kullanıcı adı ve şifre için lütfen kütüphane görevlisi ile irtibata geçiniz. (kutuphane@kemerburgaz.edu.tr )

 

 Erişim Linki: http://www.vergisorunlari.com.tr/

 

 

   

     

Online Vergi Dünyası Dergilerine ulaşmak için erişim linkinden üye girişi yapılmalıdır.

Kullanıcı adı ve şifre için lütfen kütüphane görevlisi ile irtibata geçiniz. (kutuphane@kemerburgaz.edu.tr )

 

Erişim Linki: http://www.vergidunyasi.com.tr/

 

ClinicalKey, Elsevier'in medikal portföyüne, son çıkan kitaplara, dergilere, multimedya içeriklere ve 35'den fazla tıbbi ve cerrahi uzmanlık alanına erişmenizi sağlar. 

Doktorların sorularına  hızlı yanıt veren ve akıllı bir arama seçeneği sunan kapsamlı bir veritabanıdır. 

Kişisel Hesap Oluşturma: Sadece bir kez  www.clinicalkey.com  sayfasının sag-ust kosesinde bulunan ''Register'' ikonuna tiklayip  kurumsal email adresinizi kullanarak kayit yaparak kisisel hesap olusturmaniz gerekmektedir.  Bir seferlik bu kayit isleminden sonra, kendi hesabınıza “ log in” bolumunden girerek asagidaki ozellikleri kullanabilirsiniz. 

a) Clinical Key altındaki 1180+ kitabinPDF iceriklerine erisim ve download

b) Cikti alma

c) Resimleri otomatik sunuma ekleme: Presentation Maker

d) Arama sonuclarinizdaki icerikleri daha sonra okumak icin okuma listenize ekleme: Reading List.

Erişim Linki: http://www.clinicalkey.com 

ClinicalKey Tam İçerik Listesi :  http://www.geminiltd.com.tr/images/userfiles/CK_icerik_listesi.zip

ClinicalKey e- Kitap listesi : http://www.geminiltd.com.tr/images/userfiles/ClinicalKey_kitap_listesi.xlsx

ClinicalKey e-Dergi listesi : http://www.geminiltd.com.tr/images/userfiles/ClinicalKey_dergi_listesi.xlsx

 

TUBITAK ULAKBIM EKUAL abonelik çalışmaları kapsamında, SpringerLink  e-dergi koleksiyonu için 2016 yılını da kapsayacak şekilde Ulusal Lisans anlaşması yapılarak üniversitemizin kullanımına sunulmuştur. Springer’in içerik platform olan SpringerLink üzerinden yaşam bilimleri, kimya, çevre bilimleri, davranış bilimleri, sosyal bilimler, bilgisayar bilimi, malzeme bilimi, matematik, tıp, enerji, fizik & astronomi ve mühendislik alanlarındaki 1989 dergiyi kapsamaktadır. Springer’in makalelere tam metin erişim imkanı sağlayan Springer Dergi koleksiyonu limitsiz kullanım, limitsiz indirme, limitsiz çıktı alma, kampüs dışı erişim ve mobil cihazlarda kullanım özellikleri içermektedir.

Ayrıca yine ULAKBIM Ulusal Lisanslaması altında bulunan Springer’in 4 Dergi Arşivi koleksiyonu erişilebilir durumdadır. Bu 4 koleksiyon Bilgisayar Bilimleri, İşletme & Ekonomi, Beşeri Bilimler ve Çevre Bilimleri alanlarındaki 500’ün üstünde dergiden oluşmaktadır.

Erişim Linki: http://link.springer.com

SpringerLink Hızlı Kullanım Rehberi 2016

SpringerJournals_EKUAL_2016

 

TürKomp’ta 500’den fazla gıdaya ait 100 bileşen için yaklaşık 63.000 veri bulunmaktadır.

Veri tabanı üzerinden gıdaların enerji ve besin değerlerine ulaşabilir, aramalarınızı “gıdaya”, “bileşene” ve “beslenmeye” göre yapabilir, bileşenlere göre gıdaları çoktan aza doğru sıralayabilirsiniz.  Ayrıca iki farklı besinin besin değerleri açısından karşılaştırılması mümkündür.

Erişim Linki:  http://www.turkomp.gov.tr/

Hastalık, teşhis, tedavi ve klinik semptomlar. Kanıta dayalı teşhis ve tedavi bilgileri hakkında bilgi verir.

Beş kullanıcılı abonelik yapılmıştır.

Erişim Linki: http://www.micromedexsolutions.com/home/dispatch

 

IBFD veritabanı  uluslararası vergi hukuku konusunda öncü kaynaklardandır. Dünyadaki tüm vergi bilimi araştırmalarını içermektedir. Aboneliğimiz International Transfer Pricing Journal  ve IBFD Online Book Library: Package Complete  paketlerini  içermektedir.

Erişim linki:

http://online.ibfd.org/kbase/#topic=d&N=3+10&WT.i_s_type=Navigation&ownSubscription=true&Nu=global_rollup

 

Ebrary ile; İktisadi ve İdari Bilimler, Bilgisayar, Eğitim, Mühendislik, Tarih & Siyasal Bilimler, Beşeri Bilimler, Disiplinlerarası çalışmalar, Dil, Hukuk, Uluslararası İlişkiler & Kamu Hukuku, Doğa Bilimleri, Tıp, Hemşirelik & Destekleyici Tıp, Fen Bilimleri, Psikoloji & Sosyal Çalışmalar, Din, Filozofi, Sosyoloji & Antropoloji ve ek içerikler ile haritalar, dergiler, raporlar gibi konularda 450'den fazla öncü yayıncının kitaplarına ulaşabilirsiniz.

Erişim Linki: http://site.ebrary.com/lib/ikbu/home.action

Ayrıntılı Bilgi için: http://www.ebrary.com/corp/academic.jsp

iPad Kitap İndirme: http://support.ebrary.com/kb/using-ipad-to-download/

 

İçtihat Bilgi Bankası programında 30.04.2011 tarihi (son güncelleme) itibari ile 183.517 adet yüksek mahkeme kararı bulunmaktadır. Bu kararların özelliği emsal teşkil eden kararlar olmasıdır. Ek olarak son güncelleme ile programa eklenen yüksek mahkeme karar sayısı 1.001 adettir. Her ay asgari 1.000 adet karar programa eklenmektedir. Programa eklenen kararları güncelleme endeksini kullanarak teker teker incelemeniz mümkündür 

Mevzuat Bilgi Bankası programının konusunu teşkil eden mevzuatlar bakanlıklar, kurumlar, Resmi Gazete, Tebliğler Dergisi v.b. kurum ve yayınlar günü gününe takip edilerek sürekli güncel tutulmaktadır. İnternet’te günlük olarak yeni mevzuatlar eklenmekte, yürürlükteki mevzuatlarda olan değişiklikler eksiksiz işlenmekte ve yürürlükten kalkan mevzuatlar güncel mevzuattan ayrılmaktadır.

Erişim Linki: http://www.kazanci.com/kho2/ibb/ara.htm


Anasayfa: http://www.kazanci.com

Scopus araştırma literatürünün ve nitelikli web kaynaklarının en geniş özet (abstract) ve atıf veritabanıdır. Bilim insanlarının ihtiyaç duyduğu bilgiyi bulmak için tasarlanmıştır. Hızlı, kolay ve anlaşılır olan Scopus literatür araştırma prosesine üstün bir destek sağlar.

Atıf veri tabanı olup, 49 milyon kayıt, 5.000 ayri yayincidan saglanan 20.500'un uzerinde hakemli dergi ve bilimsel yayin, 5.3 milyon konferans bildirisi, 340 kitap serisi, Medline'in %100'ünü kapsamaktadir.

Scopus, ilgili içeriğe en hızlı ulaşmanın en kolay yoludur.  Sonuçları, enstitünüzdeki araştırmacılara araştırmalarının sonuçlarına odaklanmalarına yardımcı olacak şekilde düzenleme, ayırma ve hızla belirlemeyi sağlayan araçları sayesinde, araştırmacılar veritabanına hâkim olma konusunda daha az zaman harcayıp araştırmalarına daha çok zaman ayırabilirler.

Erişim Linki: http://www.scopus.com/home.url

Kullanım Kılavuzu: http://ekual.ulakbim.gov.tr/

Instruction for use: http://ekual.ulakbim.gov.tr/

Elektrik-elektronik mühendisliği, bilgi teknolojisi, bilgisayar, biomedikal mühendisligi, fizik vb. konularda tam metin erişim vermektedir. Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE) ve Institution of Engineering and Technology (IET) [Eski Adı: Institute for Electrical Engineers-IEE] tarafından 1988'den günümüze yayınlanmış bütün süreli yayınlarına [yaklaşık 413 dergi (journal, transaction, magazine, letter)], 1988'den günümüze kadar gerçekleştirilmiş bütün konferans bildirilerıne (yaklaşık 880.000), bütün güncel IEEE Standartlarına (yaklaşık 1.800) ve1913-1988 arasında yayınlanmış IEEE dergileri ve konferans bildirilerinden seçilmiş makaleler içerir.

Erişim Linki: http://ieeexplore.ieee.org/Xplore/home.jsp

Çok disiplinli tam metin bir veri tabanıdır ve yaklaşık 983 dergi içerir. Her bir derginin başlangıç ciltleri belirtilmiştir, ancak genellikle 1997 yılından itibarendir. (Güncel cildi 3-7 (dahil) arasında olan dergiler kapsam dışı kalacaktır).

Erişim Linki: http://www.tandfonline.com/

Westlaw International, dünyada en geniş kapsamlı Online Hukuk Kütüphanesine sahip olan Westlaw International 35,000’nin üzerinde veritabanını barındırır. Avrupa Birliği, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri (Federal ve Eyalet bazında), Avustralya, Hong Kong, Kanada ve Uluslararası Hukuk Otoritelerinin bütün hukuk mevzuatı, mahkeme tutanak ve kararlarına online erişim sağlar.

Erişim Linki:

http://login.westlaw.co.uk/maf/wluk/ext/app/tocectory?stnew=true&sp=ukkemerburga-1

Çok disiplinli bir veri tabanı olup, 2069 elektronik dergiye tam metin erişim hakkı bulunmaktadır. "Comple Collection"a 2003 yılından itbaren ve "Freedom Collection"a 2006 yılından itbaren erişim verilmektedir."

Erişim Linki: http://www.sciencedirect.com/

Değişik konularda 20 veri tabanı içermektedir. Bunlar; 1. Academic Search Complete, 2. Book Index with Reviews, 3. Business Source Complete, 4. ERIC, 5. Computers & Applied Science Complete, 6. Dynamed, 7. Environment Complete, 8. Health Source: Nursing / Academic Edition, 9. History Reference Center, 10. Humanities International Complete, 11. Legal Collection, 12. Library, Information Science & Technology Abstracts, 13. MasterFILE Premier, 14. MEDLINE, 15. Newspaper Source, 16. Professional Development Collection, 17. Psychology & Behavioral Sciences Collection, 18. Regional Business News, 19. Religion and Philosophy, 20. Serials Directory. Söz konusu veri tabanları yaklaşık 9182 akademik dergi içerir.

Erişim Linki: http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost

E-kitap Kullanım Klavuzu: http://support.ebsco.com/training/lang/tr/ebooks/EBSCOhost_Uzeinden_E-Kitap_Erisim_ve_Online_Kullanim_Kilavuzu.pdf

E-kitap İndirme Klavuzu: http://support.ebsco.com/training/lang/tr/ebooks/E-kitap_Indirme_Kilavuzu.pdf

Konu ve atıf taraması yapılabilen bu platformda, SCI-SSCI-AHCI-SPCI-SSPCI veri tabanları taranmaktadır.

Erişim Linki: http://apps.webofknowledge.com/

National Science Foundation - NSF (ABD American Ulusal Bilim Vakfı) desteği ile hekimler tarafından, hekimler ve diğer sağlık profesyonelleri için hasta başı bakıma yönelik tasarlanmış olan DynaMed dünyanın en kapsamlı ve en güncel kanıta dayalı klinik referans aracıdır. 5,000’den fazla başlık için hazırlanmış özetleri, en güncel, geçerli ve pratik içeriği sağlaması, DynaMed’i uygulama sırasında ortaya çıkabilecek en önemli sorulara cevap verebilen vazgeçilmez bir kaynak haline getiriyor.

Hergün güncellenen DynaMed’in editörleri her gün 500’den fazla tıp dergisinin içeriğini takip ederler. Her bir makale klinik ilgililik ve bilimsel geçerlilik açısından değerlendirildikten sonra yeni kanıt içeriğine entegre edilir ve en iyi kanıtı temsil eden genel sonuçlar uygun şekilde değiştirilir. Bu sistematik literatür takip sürecince, DynaMed’in içeriği en iyi kanıtlar ile belirlenir.

DynaMed hastanelerde, tıp fakültelerinde ve diğer sağlık kuruluşlarında, hekimler, hemşireler, eczacılar, fizyoterapistler, öğrenciler, akademisyenler ve sayısız sağlık profesyoneli tarafından hasta başı bakım amaçlı kullanılmaktadır.

Erişim Linki: http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=dynamed

JSTOR Art & Sciences I Collection elektronik dergi veritabanı, ekonomi, tarih, siyaset bilimi, sosyoloji, ekoloji, matematik, istatistik ve tarih gibi konularda yayınlanmış en temel dergileri tam metinli (full text) olarak ilk sayısından itibaren içermektedir.

Erişim Linki: http://www.jstor.org/

JSTOR Art & Sciences II Collection elektronik dergi veritabanı, ekonomi, tarih, arkeoloji, Afirika, Latin Amerika, Ortadoğu, Baltık ülkeleri çalışmaları ile ilgili farklı disiplinlerde geniş bir koleksiyon içerir. Dergileri tam metinli (full text) olarak ilk sayısından itibaren içermektedir.

Erişim Linki: http://www.jstor.org/

JSTOR Art & Sciences III Collection elektronik dergi veritabanı, özellikle edebiyat ve dil alanında olduğu kadar müzik, sinema, folklor, gösteri sanatları,sanat çalışmaları, mimarlık ayrıca tarih ve din ile ilgili alanlarda yayınlanmış en temel dergileri tam metinli (full text) olarak ilk sayısından itibaren içermektedir.

Erişim Linki:  http://www.jstor.org/

JSTOR Business I-II Collection muhasebe, iş ilişkileri, pazarlama, yönetim, yöneylem araştırması ve risk değerlendirmesi gibi ekonomi ve finans konularında dergileri içermektedir.

Erişim Linki: http://www.jstor.org/

PRIMAL PICTURES - 3D Human Anatomy, insan anatomisi üzerine kapsamlı, dinamik, interaktif ve multimedya özelliklere sahip dünyanın ilk 3 Boyutlu Anatomi kaynağıdır. Bu interaktif kaynak, temel insan anatomisinin yanisira vücudun bazı kısımları hakkında da eğitim modülleri sunmaktadır.

Primal Pictures,  3 Boyutlu insan anatomisi alanında  kapsamlı, detaylı ve eksiksiz hazırlanmış bir kaynak olduğu için Quens Award for Enterprice 2012 ödülüne layık görülmüştür.

Primal Pictures içinde yer alan modüllerin hepsi, vücudun ilgili kısmının fonksiyonlarını, biyomekaniklerini ve cerrahi prosedürlerini gösteren üç boyutlu animasyonlar içermektedir. Primal Pictures içindeki animasyonlara ve modellere, klinik videolar ve alanlarının önde gelen uzmanları tarafından hazırlanmış anlatım metinleri eslik etmektedir. Primal Pictures’daki görüntüler, basit çizimler değildir. Tıbbi taramalar sonucunda elde edilen verilerin, anatomi uzmanlarından oluşan bir ekip tarafından yorumlanmasının ardından, yetenekli bir grafik uzmanları ekibi tarafından çok ileri düzey bir teknoloji kullanarak üretilmişlerdir.

Erişim Linki: http://www.anatomy.tv/

PubMed’de indekslenen 2,000’den fazla dergiyi “tam metin” olarak içermektedir. Bu geniş kapsamlı içerik, hiç bir sınırlama getirmeden PubMed’de en çok kullanılan dergilerin çoğuna erişim anlamına gelir. Tam metin kapsamı 1965’li yıllara kadar uzanan MEDLINE Complete tıbbi literatür açısından eksiksiz bir araştırma aracıdır. TIP ana konu başlığı olup ilgili diğer disiplinler olan Eczacılık, Hemşirelik, Veterinerlik ve Hasta Bakimi Yonetimi ile ilgili de önemli dergileri tam metin sunabilmektedir.

Erişim Linki:

http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=mdc

Akademik Araştırmalar İndeksi (acarindex.com) internet üzerinde yayınlanan yerli ve yabancı akademik çalışmaların dizinlendiği bir kaynaktır. 'Akademik araştırma' ve 'makale arama' kapsamında hizmet veren Acarindex.com veri tabanında barındırdığı 'hakemli dergi' ve on binlerce 'makale' ile her gün binlerce araştırmacıya hizmet vermektedir. 

Türkiye başta olmak üzere dünya genelinden aylık ortalama 100 bin araştırmacıya akademik yayınlara erişim hizmeti veren Acarindex.com, alanında sayılı siteler arasındadır ve arşivinde barındırdığı 430'u aşkın akademik dergi ve on binlerce akademik makale ile araştırmacılara geniş ve derin akademik çalışma imkanı sağlamaktadır.

Akademik Araştırmalar İndeksi Link: www.acarindex.com

Tıp ve eczacılık konularında 286 dergi içeren bir veri tabanıdır.

Erişim Linki: http://ovidsp.tx.ovid.com/sp-3.12.0b/ovidweb.cgi

Eczacılık alanında, sürekli  güncel tutulan farmakolojiden toksikolojiye tüm konuları kapsayan, site içi konu-anahtar kelime ile arama yapılabilen bir veritabanıdır.  Kapsamında 31 adet e-kitabın yanı sıra konusunda isim yapmış profesörlerden sunumlar, animasyonlarla desteklenmiş konu anlatımları bulunmaktadır. İçeriğindeki soru bankası sayesinde eczacılık öğrencileri için ders çalışma, öğretim üyeleri için ise öğrencilerini sınama mümkün olmaktadır

Erişim Linki: http://accesspharmacy.mhmedical.com/

 

SciFinder, özellikle Kimya ve Kimya ile ilgili bölümler; Biyoloji, Fizik, Eczacılık, Kimya Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Polimer Mühendisliği, Malzeme ve Metalürji Mühendisliği, Farmakoloji, Nanoteknoloji, Tekstil Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, Biyomedikal Mühendisliği, Ziraat Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği vb. bölümlerin kullanabilecekleri önemli bir programdır.

Kemerburgaz Üniversitesi Kullanıcıları SciFinder kullanımı için kayıt linkinden kayıt olduktan sonra erişim linkinden SciFinder’a erişebilirler.

Kayıt linki:

https://scifinder.cas.org/registration/index.html?corpKey=D115884AX86F350ABX5F86B238102C58C178

Kayıt olurken dikkat edilmesi gerekenler:

Kullanıcı adı 5-15 karakterli, sadece harflerden oluşabilir ya da harf sayı kombinasyonu yapılabilir.

Şifre 7-15 karakterli ve aşağıdakilerden en az üçünü içeren bir kombinasyondan oluşmalıdır.

-harf,

-büyük-küçük harf karışık,

-sayı

-alfa numerik olmayan karakter, örneğin; (*,#,@,%,&)

Kullanıcı adı ve şifre aynı olamaz, en azından şifrenin 2 karakteri kullanıcı adından farklı olmalı.

Ayrıca e-mail adresi olarak @kemerburgaz.edu.tr uzantılı üniversite adresinizi girmeniz gerekiyor.

Linkteki formu doldurulup register’a tıklayınca, bildirdiğiniz üniversite e-mail hesabınıza bir e-mail gelecek ve e-maildeki linke en geç 48 saat içinde tıklayarak hesabınızı onaylatmış olacaksınız ve kendi hesabınızla https://scifinder.cas.org adresinden giriş yapabileceksiniz. Kayıt formunu doldurma ve e-mail onaylama işlemi aynı bilgisayardan yapılmalıdır.