Close

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Web sitemiz açılmıştır. Erişmek için lütfen tıklayınız

library.altinbas.edu.tr

 

Bilgi ve belge hizmetlerini, uluslararası standartlarda, çağdaş ve evrensel normlarda sağlayarak en son teknoloji ile bilimsel ve entelektüel faaliyetlere destek veren modern bir kütüphane olmak.

Sürekli gelişim ve değişim prensibini ilke edinmiş, örnek bir üniversite kütüphanesi olarak akademik personel, öğrenci ve diğer kullanıcılar için gerekli olan materyalleri sağlamak, düzenlemek ve kullanıcılara en yararlı ve en hızlı şekilde sunmak; sahip olduğumuz bilgi kaynakları ve hizmetlerimizle üniversitemiz ailesi ve çevre halkının yanı sıra, Türkiye ve dünyadaki araştırmacıların bilgi ve belge ihtiyaçları için önemli bir başvuru merkezi olmak; elektronik ortamda da kullanıcıların bilgiye erişimlerini sağlayarak eğitime direk katkıda bulunmak.

  • Kütüphaneye yiyecek ve içecekle girilmemeli (şişe su hariç), tütün mamulleri içilmemelidir.
  • Kullanıcıların kütüphaneye girerken cep telefonlarının sesini kapatmaları zorunludur.
  • Karellerde grup çalışması yapılmamalı ve sesli olarak çalışılmamalıdır.
  • Kitaplar raflara LC sınıflama sistemine göre yerleştirilmektedir. Raftan alınan kitaplar yerleştirilmeye çalışılmamalı, masalar üzerinde bırakılmalıdır.
  • Kütüphanedeki yayınlar elektronik güvenlik sistemi ile korunmaktadır. İzin almadan kütüphane dışına yayın çıkarılmamalıdır. Gerekli görüldüğü takdirde her türlü çanta ve özel eşya kütüphane personeli tarafından aranabilir.
  • Kütüphane kurallarına uymayanlar, güçlük çıkaranlar, kütüphane çalışanlarının görev yapmalarını engelleyenler, kütüphane içinde disiplini ve sükuneti bozanların kütüphane görevlisi tarafından kütüphaneyi terk etmeleri sağlanır.
  • Kütüphane içinde sahibi belli olmayacak şekilde çanta veya özel eşya bırakılamaz. Kütüphanede bırakılan ya da unutulan eşyalar kütüphane personeli tarafından güvenliğe gönderilir ve hiçbir sorumluluk kabul edilmez.

  Mahmutbey Merkez Kütüphane Bakırköy Şube Kütüphane Gayrettepe Şube Kütüphane  
Haftaiçi 8:30-21:00  8:30-20:30 10:00-19:00  
Cumartesi 10:00-20:00 10:00-21:00 Kapalı  
Pazar 10:00-17:00 10:00-21:00 Kapalı