Close

Duyurular

27-30 Mart 2017 tarihlerinde Merkez ve Şube tüm kütüphanelerimizdeki düşünce kutusuna  ““KÜTÜPHANEMİ SEVİYORUM. ÇÜNKÜ…..”  formunu doldurarak at, Farklı limitlerdeki hediye çekini kap!

 

Bir cümle ile,  "Boyner" “D&R”, “Nobel Tıp Kitabevi”“Altinaski.com” “Hediyemacayip.com”  “Ceyizdiyari.com” “Ziba Catring” “ Caffetopia” “Supurgesepeti.com” ve bir çok hediye çeki ve indirim kartı senin olsun…”

       Kitap erişimi, E-library üzerinden mümkündür. Ana sayfada bulunan Library Documents/Kütüphane Belgeleri sekmesine gelerek erişim sağlayabilirsiniz. Portala daha önce giriş yapmayanlar, öncelikle aşağıdaki adımları takip ederek kayıt işlemini tamamlamalıdır.

 

          DeepKnowledge™ online- e-kütüphane portalıdır. Kütüphane elektronik kaynaklarınıza, e-posta adresiniz ve kendi oluşturduğunuz şifrenizle her yerden erişim sağlayabilirsiniz. Portalı kullanmak için bilgisayara herhangi bir program yüklemenize ya da ayar yapmanıza gerek yok, özellikle proxy ile ilgili problemler ortadan kalkmaktadır.

http://elibrary.kemerburgaz.edu.tr/ adresinden kayıt yaparak portalı kullanmaya başlayabilirsiniz. Portal, Türkçe ya da İngilizce kullanılabilir.

 NOT: Sistemi kullanabilmeniz için  “@kemerburgaz.edu.tr” uzantılı  e-postaya  sahip olmak yeterlidir. –aktivasyon için gereklidir- 

Değerli İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Mensupları,

 

Kurumsal e-posta adresiniz ile yeni bir hesap oluşturduktan sonra size gönderilen "aktivasyon maili" için lütfen spam klasörünü de kontrol ediniz.

 

Bilgilerinize sunarız.

   Bu koleksiyona yapılan abonelik ile birlikte 1999 yılından itibaren vergi araştırması, uluslararası vergi gibi konularda öncülük eden IBFD tarafından yayınlanmış dergi ve makalelere erişim sağlanabilmektedir.

   Bu yayınlar; Asia-Pacific Tax Bulletin, Bulletin for International Taxation, Derivatives & Financial Instruments, European Taxation, International Transfer Pricing Journal, International VAT Monitor, and World Tax Journal.

   Abone olduğumuz IBFD veri tabanı üzerinden erişim sağlanabilmektedir.

  

 

53. Kütüphane Haftası Etkinlikleri kapsamında “Engelsiz Kütüphane” konulu karikatür yarışmasına katıl, birbirinden muhteşem ödüllerin sahibi olma şansını kaçırma...

 

 

 

 

Sayın Akademisyenlerimiz,

 

TÜBİTAK EKUAL kapsamında 2011 yılından bu yana aboneliği devam eden iThenticate veri tabanıyla ilgili müzakere sonuçlandırılarak 01 Ocak 2017-31 Aralık 2019 dönemi için lisans anlaşması imzalanmıştır.

 

İmzalanan lisans anlaşması gereğince; iThenticate sisteminin kullanımı konusunda çeşitli kısıtlamalar getirilmiştir.

İthenticate programının şuan itibari ile  sadece üniversitelerde, doktora ve daha üst dereceye sahip kişilerin kullanmalarına izin verilecektir. Ayrıca, öğrenci ödevi, proje ve tezlerin kontrolü ile ticari olsun ya da olmasın, yayınlanması için herhangi bir dergi editörlüğüne gönderilen makalelerin kontrolü sistem üzerinden yapılmamalıdır. Bu tür ihtiyaçlar için abone olduğumuz Turnitin programı kullanılmalıdır.

Şu anda erişim sıkıntısı yaşanmakta olup,  üye hesapları üzerinde çalışmalar yapılmaktadır. Ayrıca doktora altı dereceye sahip kişilerin üyelikleri teker teker iptal edilecektir.

 

Bilgilerinize ve dikkatinize sunarım.

Emerald eJournals Premier Koleksiyonu'na erişimimiz sağlanmıştır.

Bu veritabanı; işletme, yönetim, ekonomi, pazarlama, muhasebe ve finans, uluslararası ticaret, bilgi yönetimi, kalite, kamu yönetimi, mühendislik, turizm ve otelcilik konularında tam metin erişim sunmaktadır.

Erişim Linki:  http://www.emeraldinsight.com/

 

EKUAL kapsamında aşağıda yer alan Springer Journal Archive koleksiyonlarının cilt 1, sayı 1'den 1997'ye kadar olan kısmı erişime açılmıştır.

 

Arşiv Koleksiyonları

Dergi Sayısı

Cilt Sayısı

Humanities, Social Sciences and Law

22

407

Computer Science

9

96

Earth and Environmental Sciences

11

361

Business and Economics

7

131

Behavioral Science

55

864

Biomedical & Life Science

45

10,768

Chemistry & Material Science

90

3,708

Engineering

114

1,184

Mathematics & Statistics

180

4,569

Medicine

102

7,227

Physics & Astronomy

214

4,057

 

Böylece, SpringerLink dergilerinin 1997'den günümüze olan güncel sayılarına erişim sağlanmasının yanı sıra, arşiv sayılarına da kesintisiz erişim sağlanmıştır.

Eğer sisteme giriş yapamıyorsanız, kullandığınız tarayıcının "cookie" ve "cache" temizliklerini yaptıktan sonra tekrar giriş yapmanız tavsiye edilmektedir.

Yine de bir sorun yaşarsınız lütfen bildiriniz.

52. Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlediğimiz “Ya Kütüphane Olmasaydı?” konulu hikaye yarışmamız sonuçlandırılmıştır.

Jüri üyelerinin kararı ile en çok puan alan ilk üç öğrencimiz;

1.ci “Güneşin İzcileri” başlıklı hikayesi ile Çağla Baylan,

2.ci “Kütüphane Diyarı” başlıklı hikayesi ile Levent Berkay Aydoğan,

3.cü “Eylülde Sessiz Ölüm” başlıklı hikayesi ile Vahdeddin Argap olmuştur.

Kazanan öğrencilerimizin ödülleri 13.04.2016 Çarşamba saat: 11:30’da A Blok 13. Katta bulunan Rektör Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Emre Alkin’in odasında takdim edilecektir.

Ödül alan hikayeler düzenlemeleri tamamlandıktan sonra kütüphane web sayfasında yayınlanacaktır.

Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi tebrik eder, Başarılarının devamını dileriz.

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Değerli Kemerburgaz Üniversitesi Mensupları,

52. Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Ya kütüphane olmasaydı?” konulu hikaye yarışmamızın  sonuçlandırılması, katılımın fazla olması sebebi ile 11 Nisan 2016 tarihine ertelenmiştir.

Ödül teslimleri 11 Nisan 2016 tarihinde Prof. Dr. Emre Alkin’in odasında verilecek olup, saat bilgisi katılan tüm yarışmacılara mail ile gönderilecektir.

52. Kütüphane Haftası Etkinliği kapsamında 29 Mart 2016 tarihinde “Sevgisini En Güzel Cümle İle Anlatan 10 Kişi Kazanıyor” adlı yarışmamız sonuçlanmıştır.

Yarışmamızın kazananları;

1-      Berk Çıklaiblikçi – Teknosa Hediye Çeki

2-      Ece Han Ayhan – Boyner Hediye Çeki

3-      İlknur Yüksel – Boyner Hediye Çeki

4-      İlknur Karakoyunlu – Boyner Hediye Çeki

5-      Özge Şallı – Boyner Hediye Çeki

6-      Özge Horoz – Boyner Hediye Çeki

7-      Ahmet Kemal Balı – D&R Hediye Çeki

8-      Serdar Torun – D&R Hediye Çeki

9-      Asımcan Çalışkan – D&R Hediye Çeki

10-    Yasin Selçuk – D&R Hediye Çeki

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Kütüphanesi'nden çağa ayak uyduran bir uygulama.

Kitap ödünç alır gibi iPAD ödünç alın, araştırmalarınızı ve okumalarınızı içindeki e-kitaplar üzerinden yapın.

Daha başarılı bir geleceğe emin adımlarla yürüyün.

Scopus Veritabanına TUBİTAK EKUAL kapsamında erişimimiz başlamıştır. Scopus araştırma literatürünün ve nitelikli web kaynaklarının en geniş özet (abstract) ve atıf veritabanıdır. Bilim insanlarının ihtiyaç duyduğu bilgiyi bulmak için tasarlanmıştır. Hızlı, kolay ve anlaşılır olan Scopus literatür araştırma prosesine üstün bir destek sağlar.

 

Mahmutbey Merkez Kütüphane

Bakırköy Şube Kütüphane

Gayrettepe Şube Kütüphane

Gaziosmanpaşa Med. Park Hast. Şube Kütüphane

Haftaiçi

8:30-21:00 

8:30-20:30

10:00-19:00

8:30-18:30

Cumartesi

10:00-20:00

10:00-17:00

Kapalı

Kapalı

Pazar

10:00-17:00

10:00-17:00

Kapalı

Kapalı