Close

Program Başkanının Mesajı

Kıymetli Öğrenciler,

Sağlık hizmetlerinde laboratuvar uygulamaları ve cihaz sistemleri hızla gelişmekte,  modern laboratuvarların sayısı çoğalmakta ve böylelikle nitelikli laboratuvar teknikerine olan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programında 2 yıl süren, temel bilimler ve klinik bilimlerle ilgili kapsamlı teorik ve laboratuvar uygulamalı eğitimler verilerek, öğrencilerin mesleki yaşamlarına donanımlı olarak hazır olmaları sağlanmaktadır.

Okulumuzdan mezun olan tıbbi laboratuvar teknikerlerimiz; tıp fakültelerinde, hastanelerde ve özel tıbbi tahlil laboratuvarlarında, tüp bebek merkezlerinde, kan bankalarında, diyaliz ünitelerinde, tıbbi alanda ar-ge çalışmaları yapan tüm laboratuvarlarda çalışabilirler. Tıbbi Laboratuvar Teknikerleri, gerek hekime gerekse de hastaya, hastalıkların teşhisinde, ayırıcı tanısında, tedavisinde ve takibinde büyük bir destek sağladıkları için, sağlık sektörünün en önemli unsurlarından biridir.

Programımızı başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz “Tıbbi Laboratuvar Teknikeri” unvanı alarak birçok alanda çalışmaya başlayabilecekleri gibi, Dikey Geçiş Sınavında (DGS) başarılı oldukları takdirde; ÖSYS kılavuzunda belirtilen programlara kontenjan dâhilinde dikey geçiş yaparak, 4 yıllık Biyoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Biyoteknoloji, Biyoteknoloji ve Moleküler Biyoloji, Genetik ve Biyoenformatik, Genetik ve Biyomühendislik, Biyomühendislik, Hemşirelik, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri alanlarında lisans eğitimi alma imkânını yakalayabileceklerdir.

Değerli gençler, donanımlı ve geniş akademik kadromuz ile çağı yakalayan akredite laboratuvarlarda çalışabilecek, dinamik gençler yetiştirmek için sizleri, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuz, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri programımızda görmek bizleri gururlandıracaktır.

Dr. Öğretim Üyesi Şükriye Karadayı

Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Program Başkanı