Close

Program Başkanının Mesajı

Program Başkanının Mesajı

Altınbaş Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda nitelikli öğretim kadromuz, Tıp Fakültesinden aldığı desteklerle şekillenen özgün eğitim ve öğretim programımız, donanımlı altyapımızla, Radyoterapi Teknikerlerinin yetiştirilmesini amaçlamaktayız.

Sağlık sektörünün en önemli ara elamanı olan teknikerlerimizin yetiştirilmesinde, uygulamalı derslerin öneminin bilinci ile kurulan Radyoterapi Laboratuvarımızda, öğrencilerimize eğitim imkanı sunmaktayız. Öğrencilerimizin eğitim-öğretim sürecinde, sorumlu olduğu mesleki uygulama dersleri ve yaz stajları için üniversitemizin anlaşmalı olduğu Medical Park Hastaneleri, Kamu Hastaneler Birliğine bağlı hastaneler ve İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi Radyasyon Onkolojisi Anabilim Dalı’nda staj yapma imkânları bulunmaktadır.

İş tabanlı eğitim modeliyle aldığı teorik bilgileri, modern teknoloji ile donatılmış hastanelerde ve laboratuvarda uygulayıp; bilgili, deneyimli ve mesleğini severek yapan nitelikli bireyler yetişmesine özen göstermekteyiz. Öğrencilerimizin eğitimleri boyunca danışman öğretim elemanlarının sürekli gözetiminde, hem sosyal hem de bilimsel açıdan donanım kazanmaları sağlanmaktayız.

Radyoterapi ön lisans programımızdan mezun olmuş her bir öğrencimiz ülkemizde önemli bir sektör olan sağlık alanında yerlerini almaya hazır hale gelerek, insanların sağlık standartlarını artırmanın haklı gururunu taşıyacaklardır. Akademik dönemde aramıza katılacak siz, yeni öğrencilerimizle daha verimli ve başarılı bir eğitim dönemi geçirmek dileği ile…

 

Öğr. Gör. EDA MUTLU

SHMYO Müdür Yardımcısı

Radyoterapi Program Başkanı