Close

Program Başkanının Mesajı

30 Haziran 2012 tarihinde yürürlüğe giren 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gereği işyerlerinde iş güvenliği uzmanı çalıştırma zorunluluğu ortaya çıkmıştır. Geniş bir iş sahasına sahip olan ülkemizde iş güvenliği uzmanı ihtiyacının ne kadar fazla olduğu aşikârdır. Bu nedenle son yılların önü açık olan meslekleri arasında iş güvenliği uzmanlığı sağlam bir şekilde yerini almaktadır.

İş güvenliği uzmanlığı mesleğini edinmenizi sağlayacak olan “İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü” okulumuzda, 2013-2014 akademik yılında ön lisans programı olarak faaliyete başlamıştır. İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümünü bitiren öğrenciler “İş Sağlığı ve Güvenliği Teknikeri” olarak mezun olmakta , Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın yaptığı iş sağlığı ve güvenliği uzmanlığı sınavında başarılı olmaları durumunda C sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sertifikasına sahip olmakta ve çalışma hayatına atılabilmektedirler.

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Meslek Yüksekokulu; İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü öğrencilerini mesleğin gerektirdiği tüm yeterliliğe sahip,tercih edilen birer teknik eleman olarak yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Bu programı sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Dr. Melek UYGUN 
İş Sağlığı ve Güvenliği Program Başkanı