Close

Program Başkanının Mesajı

Altınbaş Üniversitesi Meslek Yüksekokulu ön lisans (iki yıllık) Grafik Tasarım programı, günümüzün gelişen bilgi teknolojilerini kullanma becerisi ve kültürel donanımlara sahip, öğrencilerin kariyer hedeflerine yönelik beklentilerini karşılayan, genel becerilerini sağlam bir temel üzerine inşa etmek isteyen öğrenciler için kurulmuştur.

Grafik tasarım iletişim, teknoloji ve iş alanında bilgi, beceri ve tasarımı birleştiren disiplinler arası iletişim tasarım problemlerini çözebilen bir meslek dalıdır. Grafik tasarımcı da bu çözümü sağlayandır. Bilgiyi, iletişimi ve hedef yönünü organize etmede ve yapılandırabilmede uzmanlaşmıştır. Bu program uygulamalı, modern eğitim anlayışı ile gereksinimleri karşılayan istihdam olanakları ve yerleşkenin şehir merkezi konumu sayesinde dijital, görsel iletişim ve sektörel tasarım ihtiyaçlarına cevap verebilen  yardımcı grafikerler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. 

Programımız analitik ve eleştirel düşünme becerilerini geliştirerek, sözlü ve yazılı iletişim becerilerini sanatsal ve estetik bir uyum ile kullanabilen öğrencilerin, lisans eğitim programlarına da geçiş yapabilmesini teşvik eder.  Ayrıca mesleki etik, kültürel değerler ile donanımlanmış bir yardımcı grafiker olarak, sosyal sorumluluk bilincinde küresel iletişim tasarımı alanında kendilerini geliştirmeye devam edebileceklerdir.  Program dersleri; stüdyo ve atölye uygulamalarından, bilgisayar laboratuvarlarında dijital çalışmalardan, sosyal sorumluluk proje çalışmalarından, sanatsal oluşumları yerinde izleyen güncel sanatsal etkinlikleri ve olayları tartışabilen, etkileşen bir yapıdan oluşmaktadır. 

Mezun olan öğrencilerimiz reklam ajansları, matbaa ve dijital baskı stüdyoları, fotoğraf stüdyoları, yayınevleri, ilaç ve gıda fabrikaları, sosyal medya ajansları ve televizyon kanallarında yardımcı grafiker pozisyonunda görev alabileceklerdir. Dileyen mezunlarımız başta üniversitemizin grafik tasarım bölümüne burslu geçiş imkanları ile diğer üniversitelerin ilgili alan lisans programlarına da DGS sınavı ile dikey geçiş imkanları bulunmaktadır.

Öğr. Gör. Yeter BERİŞ
MYO Grafik Tasarım
Program Başkanı