Close

Çift Diplomalı Türk-Alman Hukuk Lisans Program Ücretleri ve Bursları

Altınbaş Üniversitesi 2020/2021 akademik yılı ücretleri (KDV dahil):

Yıllık Ücret%100 Burslu%50 Burslu 
57.550 TL 0 TL 28.775 TL  
  • Öğrenci, hazırlık sınıfı da dahil olmak üzere, eğitim süresi ücretini her yıl Altınbaş Üniversitesi’ne ödemekle yükümlüdür. Bu sürelere Köln Üniversitesi'ndeki eğitim süresi de dahildir. Köln Üniversitesi’ne ayrıca öğrenim ücreti ödenmemektedir.
  • Her yarıyıl başında öğrenci ayrıca Köln Üniversitesi’ne yaklaşık 280,95  Euro öğrenim harcı öder. Bunun karşılığında eyalet sınırları içindeki tüm toplu taşıma araçlarından (tren, otobüs, metro vb.) ve üniversitenin her türlü hizmetinden (internet vb. gibi) ücretsiz olarak faydalanabilir.(http://verwaltung.uni-koeln.de/studsek/content/studium/rueckmeldung_amp_semesterbeitrag/uebersicht_semesterbeitraege_seit_2010/
  • Hukuk eğitiminde üstün akademik başarı gösteren öğrenciler Almanya’daki yaşam masraflarını karşılamak üzere DAAD gibi çeşitli kurum ve kuruluşlardan burs olanakları da elde edebilirler

 

Burs olanakları

  • Öğrenci ÖSYM puanına göre en az %50 burslu* yerleştirilir.
  • Bunun yanı sıra ilk kayıt esnasında B2.2 (DaF-Universitaet zu Köln), DSH 2 ve üzeri veya Test-DaF 4 ve üzeri seviyesinde Almanca dil belgesine sahip olan her öğrenciye ilave %25 burs* Altınbaş Üniversitesi tarafından verilecektir.
  • ÖSYS kitapçığında programın kod numarası, kontenjanları ve burs oranları aşağıdaki gibidir: 

 

Fakülte Adı

Program Adı

Süre

Puan Türü

Kontenjan

 

Hukuk Fakültesi

Hukuk Fakültesi (UOLP-Köln Üniversitesi) (Tam Burslu)

4

EA

3

 

Hukuk Fakültesi

Hukuk Fakültesi (UOLP-Köln Üniversitesi) (%50 Burslu)

4

EA

20

 

 

         

* Yukarıda bahsi geçen tüm burslar Altınbaş Üniversitesi’nin "öğrenim ücretini" kapsamaktadır. Almanya'daki yaşam giderleri dahil değildir.