Close

Bölüm Başkanının Mesajı

BÖLÜMÜMÜZ 2020 - 2021 EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİNDE ÖĞRENCİ ALIMINA KAPANMIŞTIR.

 

 

Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü; çağın gereğine uygun eğitim modeli ile evrensel düşünebilen, özgün tasarımlar ve sanat eserleri ortaya koyabilen bireyler yetiştirmeyi temel amaç edinmiştir. Bölüm; alanında uzman, sektör deneyimine sahip,  akademik ve sanatsal üretimi prensip edinmiş öğretim elemanlarından oluşan güçlü ve dinamik kadrosuyla çağdaş bir profile sahiptir.

Giyim, baskı, dokuma ve örme olmak üzere tekstilin temel alanlarına yönelik teorik ve uygulamalı derslerden oluşan müfredat programı, sektörün beklentilerini karşılayacak donanımda tasarımcılar ve çağdaş sanat ortamında söz söyleyecek nitelikte sanatçılar yetiştirmek üzere akademik normlara uygun olarak planlanmış ve hazırlanmıştır.

Dört yıllık eğitim süreci;  Türkiye’deki öncü tekstil firmalarıyla yürütülen Co-op programı, yaz stajı, dönem içerisinde hazırlanan öğrenci sergileri, moda ve tekstil sektöründen davetli konuşmacıların katılımlarıyla gerçekleştirilen paneller, düzenlenen workshoplar, yurtdışındaki uluslararası sergilere katılım imkânları ile desteklenerek yürütülmektedir.

Şimdiki öğrencilerin geleceğin tasarımcıları ve sanatçıları olacağının bilinciyle yüksek kalitede eğitim sunarak onları yarınlara hazırlamayı hedefleyen Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü, yenilikçi projelerle, güçlü iletişimle ve disiplinlerarası yaklaşımlarla öğrenciye uygun koşulları sağlamanın gerekliliğini ve sorumluluğunu önemsemektedir.

Doç. Dr. Nihan AKDEMİR

Moda ve Tekstil Tasarımı Bölüm Başkanı